Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elszúrtam az álmot? Karácsonyi...

Elszúrtam az álmot? Karácsonyi ajándék téma.

Figyelt kérdés

Ma a kisfiunk megtalálta az ajándékát, csak látta, nem piszkálta. Mondtam neki nem az övé. Most azt gondolom, karácsonykor csak megkapja, úgy, hogy azt tőlünk kapja nem a Jézuskától. Szerintetek gyanus lesz neki mostantól, hogy hogy is van ez ? Vagy jó lesz ez így ?

Persze a jézuskától is kap. 7 éves.


2011. dec. 8. 22:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ha hisz benne, az iskolában sem fogják tudni meggyőzni, hogy nem úgy van. Azt viszont nem javaslom, hogy akkor is hazudjatok neki, ha már kételyei vannak. A világ dolgait mindenki a szülein keresztül ismeri meg (egy normális családban), és szerintem akár 15 éves korig is elhúzódhat az az időszak, amég a szülők véleménye a gyerek számára szent és sérthetetlen. Ha hazugságon kap titeket, vagy elrontjátok ezt a bizalmat, annak súlyos következményei lehetnek a világképének a kialakulásában. Fontos, hogy ne vezessétek félre, mindig mondjatok igazat, és ne mondjatok olyat, amit nem gondoltok komolyan. Egy példa: anyósom folyton azt mondogatja, hogy aki erre a világra gyereket szül, az nem normális. Egy ilyen kijelentésnek nagyon káros hatásai lehetnek, hiszen egy gyerek még nem tudja eldönteni, hogy ezt csak úgy mondja a felnőtt... Szóval mindig tartsátok szem előtt, hogy a gyerek előtt soha ne beszéljetek butaságot, és ne ingassátok meg a belétek vetett hitét.
2012. jan. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Nagyon erős a hite benne, és nem szúrtam el végülis. Sikerült kicserélnem a játékot szerencsére, így nincs kétely.

Láttunk egy filmet is, ami igen meggyőző volt, hogy van Télapó (nálunk ő hozza külföldön vagyunk). Szóval biztos úgy járna, ha szóba jönne mással, hogy akkor sem ingana meg a hite.

Ha rájönne, bevallanánk, tudom én is ezt a bizalom dolgot nagyon fontos, nem hazudunk nekik. Vagyis ez is az már, de kegyes, és majd rájön, hogy nem rosszat akartunk ezzel. Mármint az egész Télapósdival.

Köszi a válaszokat !

BUÉK

2012. jan. 2. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!