Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vigyem bölcsibe (2év 9hó)...

Vigyem bölcsibe (2év 9hó) vagy akkor már mindegy ha 3 évesen megy oviba?

Figyelt kérdés

Lányom januárban lesz 2 éves de nincs hely a bölcsiben csak októbertől. És ugye akkor maradna egy évet, de akkor már majdnem 4 éves lesz amikor oviba megy. Nem fogják vissza a fejlődésben a kisebb gyerekek? Vagy akkor már teljesen mindegy ha januárban (2013.jan), 3 évesen viszem oviba?!

Nem is gondoltam hogy ennyivel hamarabb be kell iratkozni, hogy legyen helye!


2011. dec. 9. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:

nem szeptemberbe kerülnek a gyerekek az oviba hanem a szülinapjukkor, legalábbis nálunk így van.

tehát októberben elkezdenétek a bölcsibe szoktatást ami változó, 2-4 hét. mi most szokunk be, 6 hetet hagynak rá a mi bölcsinkbe, nem tudom nálatok hogy van, ahogy olvasom a legtöbb helyen nem annyira toleránsak.

szóval novemberre beszokik, aztán jönnek az ünnepek, kihagy 2-3 hetet ami annyira sok neki, hogy szinte lehetne is újra kezdeni a beszoktatást de már mehet oviba.


szerintem ez felesleges tortúra. ha hiányzik majd neki a gyerektársaság akkor járjatok majd be a bölcsibe beszoktatás címén, hogy kicsit szokja hogy is van. a legjobb az lenne ha minicsoportba mehetne, az ugye 2,5 éves kortól van, tehát októberben oda szokna ahova járni is fog

2011. dec. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A fiam jövő decemberben lesz három éves, én is gondolkodtam a bölcsin, de a bölcsis játszóházban a bölcsis nénik lebeszéltek róla, mondván mire beszokik, arra mehet már óvodába is. Plusz jön a kistesó, úgyhogy nem lesz bölcsi, be sem vennék, viszont oviba beíratom.
2011. dec. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nekünk azt mondták a bölcsiben,hogy ha megy októberben akkor ott lesz egy évig és majd utána megy szeptemberben oviba hogy mire megszokja ne kelljen új helyre (oviba) beszoknia.
2011. dec. 9. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!