Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi történik a kisfiammal? Nem...

Mi történik a kisfiammal? Nem tudom a viselkedését kezelni.

Figyelt kérdés

Talán 2 hete vettem észre, hogy olyan gesztusai, megnyilvánulásai vannak, ami eléggé idegegesítő, sértő tud lenni. Gesztikulál, fintorog, kiabál, csapkod, szurkál és előszeretettel használ 2 szót: kaka és büdös. Ez annyira új nekem, egyelőre fogalmam sincs hogyan kezeljem. Csúnya, amit csinál, az oviban is szóltak, hogy rendetlenkedik mostanában. Szeptemberben kezdte az ovit, ami egészen jól alakult, nem volt sok gond a beszoktatással. Eleinte a kistesót néha fellökte, de ez is abbamaradt, nagyon jól elvannak itthon. Az oviban lassan nyitott a többi gyerek felé, viszont most, hogy talált magának társat, akivel elejétől kezdve voltak gondok, mert verekedett, elvette mások játékát...egyszerűen rendetlen lett. Az óvónők szerint már nemcsak benne van a rendetlenkedésbe, de néha értelmi szerzője is azoknak.

Mit tehetnék? Amúgy egy csendes, értelmes kisfiú...

Átesik ezen vagy tehetek valamit? Rossz nézni amiket csinál, tanácstalan vagyok.

Valakinek tapasztalata, véleménye?


2011. dec. 11. 16:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

az ovis fiúk humorárA ez jellemző: kaka -HEHEHE

fing _ HEHEHE trutyi _ HEHEHE

eZ TELJESEN NORMÁLIS, ÉS FÉRFIAS. hAT ÉVES KORÁRA jó esetben kinövi.

2011. dec. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
mondd meg neki, hogy verekedni nem szabad, és felnőttek előtt ne hazsnálja a"kai büdi stb"-t más teendőd nincs, a fiad korának megfelelően fejlődik. Ne csinálj belőle kislányt! Örülj, hoyg felszabadult!
2011. dec. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"az ovis fiúk humorárA ez jellemző: kaka -HEHEHE

fing _ HEHEHE trutyi _ HEHEHE

eZ TELJESEN NORMÁLIS, ÉS FÉRFIAS. hAT ÉVES KORÁRA jó esetben kinövi."



Ezt igazolni tudom,borzasztó,hogy mit művel az 5 éves kisfiam,csak úgy repkednek nála a kaki,pisi,fingás és egyéb szavak :-O ,már tisztára kivagyok.

2011. dec. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A hozzászólókat kérdem: ha annyira normális a gyerek viselkedése, miért teszik vajon szóvá az óvodában?

(Nem arra gondolok, hogy „csúnya” szavakat kántál, de talán lehet, hogy mégis van vmi probléma.)

2011. dec. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"ha annyira normális a gyerek viselkedése, miért teszik vajon szóvá az óvodában?"


A szülő segítségét kérik,hogy beszélgessen el a gyerekkel a viselkedéséről,igyekezzen rábírni a gyereket,hogy az elfogadott normáknak megfeleően viselkedjen. .

Tehetetlennek érzik magukat,hogy úrrá legyenek a gyerek viselkedésén amit az oviban művel,a szülőtől várják a megoldást.

2011. dec. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ami az óvónőket illeti, nagyon rendesek, nem volt gondom velük. Nem tudom egyéb esetben szóltak volna-e, ezeket a változásokat mi vettük észre itthon. Arra gondoltam, az oviban hallja, látja ezeket a dolgokat. Aztán egyik nap egy horzsolással jött ki a csoportból és szólt az óvónő, hogy egy másik gyerek ütötte meg pálcával. Kérdeztem, hogy mi történt és ekkor mesélte el, hogy újabban a fiam (is) rendetlenkedik.

Igen, magam is így gondolom, segítséget várnak a szülőktől. Beszélgetek a fiammal sokat, de nem tudom mi egyebet tehetnék még? Büntessem meg?

2011. dec. 11. 21:26
 7/12 anonim ***** válasza:

Megböntetni nem érdemes, nem fogja érteni miért kap büntetést a 4-5 órával ezelőtti viselkedéséért. Arra vannak az óvónők. A kisfiad felszabadult és tapad rá a sok újdonság. Sajnos ez már erről szól. Ezt tanulja az oviban. Amúgy azt szokták mondani a pedagógusok, hogy két féle gyerek van:

1. aki otthon egy angyal, viszont az oviban kisördög

2. oviban angyal és otthon kisördög

Ők a 2. variációt jobban szeretik, érthető módon, mert akkor szülőnek van több gondja velük. Anyu oviban volt dajka, ő mesélte ezt.

Szerintem ezen minden minden gyerek átesik amikor bekerül az oviba, innentől kezdve az óvónőkön és rajtad múlil(rajtad annyiban, hogy ha otthon veszed észre ezeket elmagyarázod neki ha lyan amit csinált meg is bünteted) az oviban történtekről azonkívül, hogy beszélsz vele azokról a dolgokról nem tudsz mit tenni, azért van az óvónő.

2011. dec. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

A büntetés valóban nem jó megoldás, viszont beszélgethetsz vele a dolgokról otthon. Viszont érdemes lenne megkérdezni az óvónőket arról, milyen pozitív dolgokat tudnak említeni a gyerekről, és mindkettőt elmondani neki. Egyrészt így nem az erősödik meg a gyerekben, hogy „az óvó néni már megint panaszkodott rólam anyának”, amitől szerintem normális gyerekben ellenállás alakul ki, vagy hogy „én mindig rosszat csinálok”, hanem kap egy alternatívát is, hogy tudja, milyen a helyes viselkedés, és hogy ezért megdicsérik.

Arról nem is beszélve, hogy neked is jót tesz, ha jókat is hallasz a gyerkőcről. :)

2011. dec. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A "csúnya" szavakra való ilyen fokú reagálás ebben a korban életkori sajátosság. Olvasom, hogy nálatok kistesó is van. Ez pedig pluszt ad neki arra, hogy a figyelmeteket felkeltse, vagy így, vagy úgy. A barátait nem tudod megválogatni az oviban, de a helyes és helytelen dolgokról beszélgethetsz vele. Ne büntesd, nincs értelme. Inkább játszatok például olyat, hogy mondasz neki valamilyen állítást, és mondja meg, hogy helyes e, vagy nem, és magyarázza meg, hogy miért ez vagy az. Hidd el, beleszokik majd! Sok sikert!

Egy óvónéni

2011. dec. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

No ez tipikus a kaka büdös szöveg. Meg a p.csa is. Én már ott tartok, hogy időnként ha rájuk jön, belemgyek a játékba és tudjuk, hogy rosszcsontkodunk, és csak addig tarthat a téma , szóval együtt hülyülünk. Ezzel ki is élték magukat, sehol nem hoztak még szégyenbe.

Én ha olyan dologgal jönnek haza amit csak oviban vehettek fel és nem tetszik, megkérdezem, hogy kitől látták ezt ki csinál így. Nem mérgesen, csak érdeklődve kíváncsian kérdezem meg, hogy elmerjék mondani. Aztán megmondom szépen, hogy neki lehet, hogy szomorúak a szülei, mert ilyen nem szépen viselkedik, nálunk ezt nem szabad mondani, csinálni. Ez ilyen dolog, le kell szoktatni, meg kell értetni velük, hogy mit szabad és mit nem, korral fejlődéssel jár, hogy ragadnak rájuk a rossz dolgok. De emellett a jók is, azokat viszont nagyon előtérbe kell helyezni és dicsérni őket.

2011. dec. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!