Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha éjszaka sokat, de szárazon...

Ha éjszaka sokat, de szárazon köhög a gyerek, nappal pedig hurutosan akkor mit adjak neki?

Figyelt kérdés

Illetve hogyan?

Rhinatiolból van mindkettő.

Azt hallottam hogy este szárazra,napközben hurutosra,de szabad így váltogatni?

Nem teszek vele bajt,hogy egyszer csillapítom,máskor meg segítem a köhögést a sziruppal?

Köszi!


2011. dec. 12. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem-nem, jól csinálod. Alváshoz köhögéscsillapító, ébrenlétkor pedig hurutoldó. (Bár a Te gyógyszereidet konkrétan nem ismerem, de nyilván nem sokban különböznek a többi készítménytől)


Viszont ha éjjel ennyit köhög, lehet, hogy elkelne egy hidegpárársító a lakásba, így fűtés szezonban a legtöbb lakás páratartalma túl alacsony.

2011. dec. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elmondom nekünk mi vállt be.

Reggel 7-kor,délben,és 16.30-kor ambroxol vagy acc100. Attól függ mi van otthon az előzőből. Este 19 órakor beadom neki a sinecodot.(Most cseppet,mert abból maradt.)Így,mire oda kerül,hogy aludjon,ami nálunk 20 órakor van,már nem köhög annyira,el tud aludni. Pár napja adom neki a spiropentet,mert már nagyon görcsösen köhögött,de ez is jobb azóta.Ezt nem szabad alvás előtt közvetlenül, mert felpörgeti a gyerekeket.Ezt napi 3-szor adom. Tegnap este volt az első este 1 hónap után,hogy nem kellett neki sinecod.

A spiropentet és a sinecodot is vényre adják csak ki. De én már ezeket kérem,mert tudom,hogy beváltak,és ha a doki is egyetért,szó nélkül felírja.

2011. dec. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 fotucsok ***** válasza:
állítólag a robitusin jó mindkettőre. De lehet én éjszakára párásítanék, és nappal meg a sinuprett jó a hurutosra.
2011. dec. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 fotucsok ***** válasza:
előző vagyok. találtam egy homeopátis szert is. A mellékelt listában van, az a neve, hogy Pulsatilla 15 ch
2011. dec. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

Ma voltunk orvosnál,hörgőgyulladása van.

Antibiotikumot kaptunk,amit most kivételesen nem bánok.

Persze a köptető nappal,Sinecod éjjelre adható továbbra is.

2011. dec. 13. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!