Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bolhairtás gyerek mellett, de...

Bolhairtás gyerek mellett, de hogyan, mivel?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy sógornőmnek van két kutyája, amik a teraszon laknak, és anyósom alájuk rakott két hatalmas bundakabátot,hogy nehogy "ízületesek legyenek"... Nos, abban meg megtelepedtek a bolhák. Sógornőm b...szik a kutyákra, nem foglalkozik velük, vettünk hát bolhairtókat, de semmit nem érnek. Eltűnnek hetekre, de visszatérnek. Anyósom meg ha kilököm a kutyák alól a méteres bundaréteget, keres másikat... nem zavarna, csak ahogy átmegyünk a teraszon,rendszerint beutaznak a bolhák a nadrágon és össze-vissza zabálnak minden egyes alkalommal. Már úgy néz ki az egész testem,mint egy céltábla,sebesre vakart csípések mindenütt. Párom mondta, vegyünk port, és szórjuk be a kazánházat is,mert a szomszéd macskái bejárnak (25 macskája van a nőnek),és ott melegednek. Nem egyszer van, hogy onnan is bekerül a bolha a lakásba. Beszórnám, csak az a baj, hogy van egy két éves gyermekünk, és félek, hogy baja lenne belőle. Tudnátok valamit ajánlani, ami nem okoz kárt a gyerekben? Ami esetleg nem mérgező, és mégis használ? Krém,kenőcs,por,akármi. Ja, igen, még valami. Azt olvastam valahol,hogy ha a kutyával napi egy gerezd fokhagymát megetetünk, akkor a bolház elmennek, mert nem bírják a fokhagymás vér ízét. Ajánlották a biokillt még,meg a biospotix indoor sprayt,mert elvileg alkalmazható kisgyerek mellett is,mert hát a szobát is le akarom kezelni,mert hiába porszívózok naponta többször,meg mosok fel tömény domestossal,mindig találok bolhát... Szerintetek melyik szert használjam?
2011. dec. 15. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:

A szobára a spray-k azok jók lesznek. Kazánházat meg a bundákat pedig neostomosannap vagy neozidollal kezelheted, az a leghatásosabb. A rongyokat pedig vagy mossátok ki rendszeresen, vagy cserélgessétek is. Így tuti nem lesz bolhás. Nekem 4 kutyám és 3 macskám van a 19 hónapos kicsi fiam mellett. Jelenleg a Panzi bolhanyakörvre esküszöm. Próbáltam mindent, de a port nem tudom egyenletesen szétoszlatni az állatok testén, mert nincs annyi türelmük. A cseppek meg nagyon drágák és fele annyi ideig nem hatnak mint a nyakörv.

De a féregtelenítés is legalább annyira fontos.

Remélem segítettem!

2011. dec. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja a fokhagymát én is hallottam, de annyi baj van vele, hogy az a vérnyomásra is hatással van és lehet ezzel rosszat csinálsz. Meg ugye nyersen kell enni, azt meg nem minden kutya szereti.
2011. dec. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) A portól én is tartok,mert szerintem nem tudnám egyenletesen. Minden esetre bevetek mindent amit tudok,mert ebből már nagyon elegem van.
2011. dec. 15. 14:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ezek sz*rt sem fognak érni.

Először a kutyákat (nem csak a helyüket) és a helyüket kell rendbe tenni, mert amíg ők hordozók, addig lesz bolha, és szaporodni is fog. Sajnos volt már tapasztalatom (kutyatenyésztő vagyok, 4 kutyánk van, kiállításokra megyünk velük, és van egy 1,5 éves babám)


Kutyáknak:

* 3 alkalommal (hetente 1x) Neostomosan ampullás fürdetés (egy közepes testű 14 kilós kutyára 3 ampulla víz kell, 1 ampullához 1 liter víz kell). Ebbe jól belemártogatod a kutyát egy kis kádban (jól igya be a szőre). Brutális bolhairtást végez, de a petéket nem nyírja ki (ezért kell 3x ismételni). A kutyákról nem kell lemosni, hagyni kell beleszáradni a szőrükbe (vagy beleszárítani)

* Miután megvan a 3 alkalom, erős bolhairtónyakörvet rájuk (Kiltix, Bolfo, Scalibor, mást nem érdemes kipróbálni, ), ezek fél-1 évig védenek a bolha és kullancs ellen!


A kutyák helyét a fürdetések alkalmával megmaradt fürdetővízzel (átszűrheted, ha zavarnak a döglött bolhák) jól felönteni. A kazánházat is jól felönteni.


Az alóluk kivett rongyokat pedig a legjobb elégetni! Hiába dobod ki, még a kukából is visszapattognak a kutyákra.


Bentre a lakásba csak a por jöhet szóba. Jól felszórod a területet (és légmentesíted), majd hagyod 12-24 órán keresztül hatni, utána felporszívózod, és domestosszal takarítás, nagy szellőztetés, ágynemű szellőztetése kint. Addig nyilván a gyerkőcöt távol tartod.


A másik "alternatíva", hogy kiköltöztök a szobából, és mivel a bolháknak nincs kit szívniuk, 2 hét alatt (vagy hamarabb) elpusztulnak.


Ha a kutyákat és a helyet rendbe tetted, gyorsabban meg fog oldódni a probléma, és hatékonyabb is.


Sajna sokat kell vele tökölni, és rengeteg pénzbe is kerül. Ezért jobb, ha a megelőzésre fektetsz hangsúlyt a kutyáknál (pl: jó fajta bolhanyakörv), mert akkor ilyenre nincs lehetőség. Egy jó nyakörvnél macskáról se megy bele.


A fokhagyma nem hatásos, tapasztalat.

2011. dec. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előttem már leírták a nagytakarítás menetét. Jobb a megelőzés, nekünk hatásos volt az advantix ampulla a kutya nyakába dörzsölve, drága, de garantáltan jó.
2014. júl. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!