Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megőrültem, hogy ilyenekre...

Megőrültem, hogy ilyenekre gondolok?

Figyelt kérdés

Van egy 5 és egy 2 éves lányom. Sokan kérdezik,hogy nem akarok-e egy 3. babát,hátha fiú lesz? Erre kapásból rávágom,hogy nem akarok kiszúrni a nagylánnyal, hogy a nyakába varrok meg egy tesót! Na, úgy néznek rám ilyenkor mint egy bolondra.

Bár tényleg,ha belegondolok, el kellet viselnie a húgit. Most már nagyon szépen megvannak,de akkor is sokat kellett szerintem nyelnie! Ne üsse a kicsit,de ha a kicsi veri ne foglalkozzon vele,mert nem érti...


2011. dec. 15. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem őrültél meg, csak nem szeretnél újabb gyereket. Nincs ezzel semmi baj, mondjuk én nem "fognám" arra, hogy a nagy tesót "kímélem". Szerintem ez csak "bemagyarázás", a valódi ok, hogy nem szeretnél harmadikat inkább más lehet, amit nem tudok, de nem is lényeges. Ha nem szeretnél, akkor nem szeretnél, ennyi. :o) Ezt mindenkinek el kell fogadnia. És az is lehet, hogy két év múlva bevállaltok még egyet.


No "csak azért" hogy "legyen egy fiú is" persze nem érdemes. Mert 50% hogy lány ismét. :o)

2011. dec. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is vannak néha ilyen gondolataim:(,és engem is az ismerősök ilyennel szoktak "fárasztani",hogy de jó lenne egy kislány a 2 kisfiam mellé,akik 3 és 7 évesek.

Én már most is úgy érzem,hogy a bátyusra túl sok minden hárul.

8 naponta éjszakás vagyok,reggel én még nem érek haza,amikor a férjemnek már el kell mennie itthonról,ilyenkor fél 7-kor kelnek,felöltözteti az öcsit,hogy mire én negyed 8-ra hazaérek,csak fogat kelljen mosniuk,és indulunk a suliba,bölcsibe.

Én úgy érzem,hogy a tesó miatt neki nincs gyerekkora,mert nem szabad neki rosszalkodni,mert az öcsinek ő az Isten:)és minden mozdulatát ellesi!

Szerencsére még nem panaszkodott,és szeretne egy pici tesót,de a férjemmel sem tehetem meg,hogyha dolgozok 3 gyerek maradjon rá.

2011. dec. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem két kisfiam van, bennem néha felmerül,hogy jó lenne gy kis lány.De aztán mindig eszembe jut,hogy nincs garancia arra,hogy lány lesz.Meg a 2.szülésem nagyon nehéz volt,mégegyszer lehet nem bírnám ki.De a legfőbb ok,hogy a nagy fiamat nagyon megviselte a tesó érkezése,borzasztó engedetlen lett,hisztis , verekedős, és nagyon nehezen tudta feldolgozni,hogy mostmár nem ő az egyetlen.Szegénykémnek épp elég volt feldolgozni a kistesó érkezését,úgyhogy nem tenném ki mégegyszer ennek,mert még így 2 év után is vannak rosszabb pillanatok, de mostmár szereti a kisteóját szívesen játszik vele. Az én kisfiaim ugyanúgy 5 és 2 évesek mint a te lányaid.
2011. dec. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Nincs azzal semmi baj, ha nem akarsz több gyereket, de szerintem sem korrekt a nagyobbra fogni a dolgot. Általában nem válik a kárára a gyerekeknek, ha több testvérük is van. Persze meg kell találni az egyensúlyt a nevelésükben. Nem célravezető mindig a nagyot biztatni arra, hogy engedjen, a kicsinek is meg kell tanulnia alkalmazkodni, mégpedig az első perctől fogva. És az sem jó, ha az ember pesztrának tekinti a nagyobbakat.

Hagyni kell, hogy kialakuljon közöttük a számukra legoptimálisabb kapcsolat, de mindegyiküket egyénként kell kezelni.

Nálunk 3 kamasz mellé érkezett 2 kistesó, és nagyon pozitívan élik meg a helyzetet.

2011. dec. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát pontosan erről beszélek! Ahogy a 2. válaszoló is írta, olyan sokszor mondjuk neki azt,hogy ne csináld ezt vagy azt,mert húgi utána csinálja,de ő ehhez még kicsi. Nem engedheti el magát rendesen.

1. válaszoló: Biztos az is benne lehet a dologban amit Te írtál,de ezek a dolgok csak 2. vagy 3. oknak szoktak az eszembe jutni.

2011. dec. 15. 15:15
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom, csajok, én mit csinálok másként, de két év van a gyerekeim között, imádják egymást (a nagyobbik lány, 3 éves múlt, a kicsi fiú, 16 hónapos), fél napokat eljátszanak, ha rászólok egyikre, a másik már megy is vígasztalni, szeretgetik, ölelgetik egymást, még soha nem éreztem, hogy teher lenne a nagyobb számára a kicsi... Naponta többször elmondja a lányom, hogy: öcsike az én legjobb barátom! Ha valamelyik elesik, megüti magát, a másik már megy is és puszilgatja. Ha egyiküknek a kezébe adok kekszet vagy ilyesmit, már felezi is meg a másikkal. A nagyobbom ha pl. autóval megyünk hosszabb útra és menet közben kapnak enni, eteti a kicsit, kis falatkákban adja neki a kenyeret, felvágottat, sajtot... Azt érzem, meg se lennének egymás nélkül. Épp ezért vállaltuk be a harmadik babót is viszonylag korán, most 14 hetes pocaklakó.

Mindentől függetlenül nem kell foglalkozni azzal, hogy ki mit mond, ha akartok még gyereket, ha nem, az csakis és kizárólag a saját döntésetek, senkinek semmi köze hozzá, hogy vállaltok-e harmadikat vagy sem.

Érdekes, mert nálunk meg mindenki azon van kiakadva, hogy harmadik babó, a mai világban.... úgy tűnik, az ismerősök sose lehetnek elégedettek, akármit csinálunk. :-) Ha van baba, az a baj, ha nincs, akkor az.

2011. dec. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem meg tök igazad van reális és felelősségteljes gondolkozás,és nem nagy lányra való rá fogás,hanem más érzéseinek életének a figyelembe vétele.nagy dolog és intelligens emberre vall.
2011. dec. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is igazad van, -csak azt nem értem, miért érzed úgy, hogy meg kell indokolnod másoknak, miért nem akarsz több gyereket. Szerintem ez magánügy. Ha tőlem kérdeznék, annyit mondanék: "Nem".
2011. dec. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!