Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kicsit csalódtam a férjemben...

Kicsit csalódtam a férjemben mint apában és segítőben, pedig szeretem, hogyan tegyem túl magam rajta?

Figyelt kérdés
2011. dec. 16. 10:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Hmmm... ismerős a helyzet, nekem már nem kicsi a kislányom, de most már nem is érdekel. Élünk normálisan és elfogadom, persze van, hogy kiborulok, de igazából nem tudom megváltoztatni. Azt meg őszintén szólva már nagyon meguntam, hogy állandóan veszekedjek vele mint egy rossz HP, pedig tudom, hogy nekem van igazam. Félre ne érts, nagyon szeretem a férjem , és tudom, hogy ő is minket, de úgy tűnik neki egészen már volt az elképzelése a gyereknevelésről. Jobban mondva én nevelem a gyereket, ő meg csak van második gyereknek :))
2011. dec. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a legtöbb anya érzi! Mit vársz el a férjedtől,miben segítsen?
2011. dec. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt várom hogy türelmesebb legyen és magától átvegyen legalább egy fél napot a gyerekkel hogy én végre pihenhessek. És ne az legyen hogy amikor a gyerekkel foglalkozik sem tudok pihenni mert látom hogy nyűglődnek, ahelyett hogy elvinné sétálni vagy valami jó mókát kitalálna, nemtudom nagyon fáj
2011. dec. 16. 11:06
 4/10 anonim ***** válasza:
Enyémre még ennyire sem lehet bízni, mert a kislányomat ilyenkor 99%-ban baleset éri. Ennyire vigyáz rá.
2011. dec. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Bár én nem vagyok ebben a helyzetben, nem tudom elképzelni, hogy ha ilyen problémáim lennének, akkor zsebre tegyem és 20 évig hordozgassam magammal.

A házasság kooperáció, nem egymás mellett éldegélés, a gyerekeket meg közösen vállaljuk.

Ha nem megy valami, akkor meg kell beszélni.


Egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy a férjed azért viselkedik úgy, ahogy, mert "elhatározta, hogy ő ennyit tesz, és nem többet és nem máshogy", hanem egyszerűen csak ösztönlény (mint mindenki), és amíg senki nem mondja meg neki, hogy baj van, addig ő nem is jön rá erre.


Természetesen meg kell találni a módját (nyugodt körülmények stb), hogy mikor és hogyan beszéltek erről, de beszélni kell. VAgyis kommunikálni! Tehát nem feltétlenül beszélni.


Ha tudod magadról, hogy indulatos vagy, akkor írj neki egy levelet. Fogalmazd meg, hogy mi az, ami zavar Téged, és megkéred arra, hogy találjatok módot közös megoldás keresésére.

Fontos a fogalmazásnál, hogy ne a párodat szídd, hogy "Te ilyen és ilyen vagy, ezt és ezt nem csinálod stb" , hanem a saját érzéseidet tárd fel előtte. Pl: "egyedül érzem magam ezzel és ezzel a problémával, Te tudnál nekem segíteni stb"

Az egész szeretetteljes legyen, és ne követelődző.


Én mindenképp megoldást keresnék a helyedben, különben vagy becsavarodsz hosszú távon, vagy teljesen elhidegültök majd egymástól, mert bár "még szereted" (És ez jó, erre kell építeni!), de ha csak gyűlik Benned az elégedetlenség, akkor ez az iránta való szeretetedet is pusztítani fogja az évekkel. És lehet, hogy megmarad egy csendes "egymás mellett élés", rosszabb esetben viszont rámehet a kapcsolat, máshol keresel vigaszt és megértést, hadd ne folytassam...

2011. dec. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mekkora a gyerkőc? Az én páromra ugyan rá lehet bízni a lányunkat(21hónapos),és volt olyan is hogy fél napra,de előtte mindent a szájába kellett rágni.

Kikészíteni a gyerek ruháit,megmondani hogy mit adjon neki enni,még azt is hogy menjen vele játszani. Segít ő csak mindig el kell neki mondani hogy mit,mert magától neki sem jut eszébe!

Bár ha érzi hogy büdös van,megnézi MAGÁTÓL hogy kell e pelust cserélni!

2011. dec. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Marilyn88 ***** válasza:
Az én párommal is ez a gond. Bármit megadnék, ha 1 napot átvállalna... De nem fog, és nem is tudná megtenni sztem. Nemtom, h a ti párotok mennyit dolgozik, de az enyém sokat. Sajnos nem tud sokat lenni a fiunkkal, és így nála nincs meg az a berögződés, ami nálam. Én megtanultam a gyerekkel bánni, ha ránézek már látom, h mi a baja, h mit szeretne, ő nem. A múltkor pl. kacarászott a fiam (még 6 hónapos, és mély torokhangon nevet, ami furi, ha nem hallottad még) és a párom bepánikolt, h mi ez a hang, mi a baja a gyereknek. :-) Alig tudtam neki elmagyarázni, h nyugi, csak nevet! :-) Szóval én már kezdek beletörődni, h ha el is megyek valahova, akkor azt a két etetés között kel megtennem, mert ha véletlenül félrenyelne a fiam, akkor a páromat itt találnám holtan, mert tuti szívinfarktust kapna... Azt hiszem ezt hívják úgy, h asszonysors...
2011. dec. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia.En is hasonlo heyzetbe vagyok eleg sokszor, tudom hogy imad minket de szamara meg vannak fontosabb dolgok(szamitogep szerelese 6 oran keresztul amit meguntam es 10perc alatt rendbeszedtem,jatszani netes idiota jatekkal)!Az elso valaszolo tokeletesen leirta mintha 2 gyerekem lenne csak az egyik mar egy nagy m@rha.

Szoltal mar neki hogy ez igy neked nem jo?


OFF

Kedves 11:11.Persze kommunikacio ez rendben is van csak mar "rongyosra kommunikaltam a szamat".O egyszeruen ilyen vagy elfogadom vagy minden nap kommunikalhatunk bar semmi erdemenye nem lesz.Vagyis lesz idovel megunja hogy folyton csesztetem es keres mast aki hagyja had csinalja.Hidd el en igy tennek ha valaki folyamatosan "kommunikalna" a neki nem tetszo dologrol.



Hetvegen o van vele egesz nap mert en dolgozok de a het tobbi reszen van hogy orakig eszebe se jut hogy van gyereke.Ha jon a kistestver ugyis a nagggyal lesz ugy vagyok vele,akkora lemond ezekrol a dolgokrol.Legalabbis kenytelen lesz.

2011. dec. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nekünk van egy 3éves meg egy 3hónapos.én most a másodikkal jöttem rá, hogy nem segít.mert eggyel elvoltam, megoldottam, de most néha jó lenne ha lekötné a nagyot _sajnos néha szó szerint :) _

de ha a szájába rágom, meg is teszi.tényleg mondani kell nekik.

egyszer levittem a nagyot magammal boltba a pici aludt.

5perc múlva telefonál, hogy sír a gyerek.mondom "forgasd meg" szagold meg.hát azt mondja nem büdös hihi

jó, siettem haza.mire haza értünk fintorogva mosta épp a kezét, mert tisztába tette a picit :)

hát én olyan büszke voltam rá.

2011. dec. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 krisztivan ***** válasza:
Párom szerint is inkább az én "dolgom"a gyereknevelés de azért segít.Én nem szoktam neki használati utasitást adni.Elmondom hogy kb.mikor kell ennie(ez fontos)és azon kivül Ő hogy oldja meg a dolgokat az az Ő baja.Rájöttem(már 15 hós a fiunk)hogy a gyerekek annyira pontosan tudják hogy kivel,merre,meddig lehet elmenni,hogy az már vérlázitó.:-)Ne idegeskedj hanem szedd össze magad és menj el otthonról,pár órára.Lehet azért nem segít a párod mert úgy gondolja hogy ezt Te tudod tökéletesen csinálni,Ő meg nem.:-))
2011. dec. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!