Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 81 és 90 éves nagyszüleim azt...

81 és 90 éves nagyszüleim azt hiszik, hogy a 3 éves lányunk náluk tölt majd heteket nyáron?! Nagypapa már menni alig tud. Hogy nem látják a határaikat?!?

Figyelt kérdés
Nálatok is volt ilyen feljánlkozás ennyire idős rokontól?!?! Már magukat is alig képesek ellátni :-((((
2011. dec. 16. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Anyósom és apósom is közelítenek a 80-hoz. Bár nem ajánlották fel, hogy hetekre hagyjuk ott a kicsit, de már nem egyszer mondták, hogy egy délutánra hagyjuk ott nyugodtan. Akkor még se ülni nem tudott, se mászni, semmit. De anyósék nem gondoltak bele, hogy se melléülni nem tudnak, se felvenni. Nem tudom, hogy gondolták. Megköszöntük az ajánlatot, de nem hagytuk ott. Most megyünk megint karácsonykor, de nem hagyjuk ott megint. Visszük a rokonokhoz őt is, moziba meg majd elmegyünk máskor. :)

Pedig már áll, kapaszkodva lépeget, mégsem merem otthagyni. Se emelni nem tudnak anyósék, se nehezet cipelni.

Max. annyira bízom rá anyósra, hogy beteszem a babakocsiba, aztán tologathatja, megmutathatja a szomszédoknak.

2011. dec. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hooogyne. Nagyanyám kivolt, hogy minek utaztatjuk a gyereket Balatonra, neki kellett volna otthagyni. Jelzem, pelenkázni már csak kiságyban lehetett akkor is (4 hós volt), annyira mozgékony. Ja, és előtte 1200 km-t utaztunk autóval, és azon volt fennakadva, hogy Budapestről Balatonra hosszú az út.

Vááá!

2011. dec. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ráadásul ők mindkét gyereket be akarják vállalni. Eldobhatós pelenkát még nem is fogtak soha a kezükben, azt sem tudják mi hogy működik, türelmük sincs már. Mikor a 2.5 éves ott tölt náluk 1.5 órát látszik rajtuk, h a végére teljesen lefáradnak, pedig abszolút nem egy rossz gyerek. csak ugye jön-megy, énekel, táncikál. Mit kezdenének vele 1 napon/heten át. Én tudom, hogy ez lehetetlen, de vajon ők hogy nem látják!?!?!?!
2011. dec. 16. 11:30
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem 1 nagymamám él még 83 éves.Teljesen tisztába van a dolgokkal.Azzal,hogy már sok mindenre nem képes.A kisfiam most 2,5 éves és sokszor mondta már mama hogy szívesen vigyázna rá,de már nem bírná öreg ő már egy kisgyerekhez.Nagyon okos nő.Még most is dolgozik otthon könyvelő.


Én még anyukámra és anyósomra se nagyon merem bízni a kisfiam..már ők sem fiatalok...és nem bírnak annyit.(59 évesek mind a ketten).Bár ők folyamatosan mondják,hogy mikor hagyom már ott náluk a gyereket.

2011. dec. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én nagyim 76 éves és már többször vigyázott a három éves fiamra, igaz, csak pár órára. Nem hagynám rá egész nap, de ő is tudja, hogy nem bírná. Viszont, az egyik válaszoló írta, hogy a szülei 59 évesek, hát ők szerintem abszolút nem öregek még, rájuk lehet hagyni a picit. Az én szüleim 55 évesek és sokszor, mikor dolgoznom kellett, a fiam meg beteg volt, ők vigyáztak rá, meg amúgy is imádnak vele lenni. Azért 60 év körül még elég fiatalok ahhoz, hogy vigyázzanak egy gyerekre.
2011. dec. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
ÉS?De rosszindulatú vagy,hogy lehetsz ilyen..?!Biztos h ők is tudják,hogy nem menne nekik,de annyira szeretik az unokájukat,hogy ezzel a gondolattal melengetik a szívüket.Ezt hogy nem lehet megérteni,és tiszteletben tartani őket??
2011. dec. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kedves hatos, nem is feltétlen az a baj, ha egyszer megkérdezik, vagy felvetik a dolgot, de anyósoméknak egyszer kellett elmondanom, hogy nem hagyom velük a gyereket, meg is indokoltam. Nagyanyámnak mondhatom ezerszer, akkor sem érti meg. Ez már elég bosszantó.
2011. dec. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nagymamám 70 éves, ő szokott vigyázni kb. 2-3 órát a 15 hónapos lányomra, a háromévessel együtt ritkán hagyom együtt, max. fél órára. És mindig itthon.

Anyukám (51 éves) szokott még rájuk vigyázni de őt is ide hívom. Hozzájuk nem szeretem vinni a gyerekeket, mert akvárium, üvegasztal, hörcsögök.... és akkor tuti a házimunkát is megcsinálja meg a főzést is. Ha meg ide jön akkor a gyerekek elvannak a saját környezetükben, játékaikkal, mesével, és anyám ha nagyon unatkozik fel is porszívózik. :-)

2011. dec. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Na, engem tegnap az apósom borított ki...60 éves és tegnap a párom a kezébe nyomta a 8 hós kislányunkat az autóshordozóban, csak annyi lett volna dolga hogy bevigye a házba ami pár lépés...erre megbotlott egy fa gyökerében (a saját udvarán, gondolom nem tegnap óta van ott az a gyökér...), és akkorát vágódott! A kislányom meg a hordozóban! Váltig állítja hogy le se ért a földre , de ez nem igaz mert én láttam, a párom nem látta...hálisten nem lett baja a picinek de az eszembe jutott már azóta, hogy párom mondta a múltkor hogy a faterja tök sokszor elesik, ennek ellenére nem tudom miért adta a kezébe a babát???


Húgom anyósa is 60 körül van, de nem mondhatnám hogy túl hatékony a gyerekvigyázásban, a 3 éves kislányt majdnem a busz ütötte el mert ő inkább cseverészett...két idegen rántotta vissza a gyereket az út széléről! Szóval engem nem érdekel most már hogy ki sértődik meg , a gyerek a mi felelősségünk , ezt a páromnak is a tudtára adtam, nem kell másra bízni, én csak két emberben bízok meg ilyen téren és az a saját anyukám és a húgom.

2011. dec. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsónak: én ugyanígy vagyok mér régóta vele. Tulajdonképpen hidegen hagy ki hogyan sértődik meg. Az, hogy biztonságban legyen fontosabb mint hogy ki hogy duzzog úgyhogy a dédihez soha nem mennek nélkülem az fix. Anyóshoz sem...
2011. dec. 18. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!