Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Szerintetek kitudnék menni...

Szerintetek kitudnék menni dolgozni Oroszországba, hogyha felsőfokkú németem van és egy közép angol? A nagyszüleim oroszok és vissza akarok menni Szentpétervárra de sajnos még nem tudok oroszul, ha muszáj még van pár évem megtanulni kicsit .

Figyelt kérdés
2011. szept. 4. 19:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Oroszországban orosz nyelvtudás nélkül semmit sem érsz! Mivel maguk az oroszok nem beszélnek semmilyen emberi nyelven(angol, német, francia), ezért mindenképpen tanulj meg oroszul, ha ott akarsz élni! Az pedig hogy jól megy a német és az angol az csak előny, de sajnos Oroszországban messze nem elég! Miért pont Oroszország? Jó német nyelvtudással miért nem mész Németországba vagy Ausztriába?
2011. szept. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
....azért, mert a nagyszülei oroszok és vissza akar menni Szentpétervárra...
2011. szept. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
orosz feleséget akarok
2011. szept. 4. 20:56
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Én is nagyon szívesen laknék Oroszországban, nekem is egy orosz feleség az álmom! Jelenleg is tanulok oroszul, sok mindent tudok már, de van még hova fejlődnöm. Csak Szentpétervárra mennél? Gondolom ott vannak a nagy szüleidék!
2011. szept. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
beszélnek az oroszok angolul is meg franciául is legalább úgy, mint a magyarok, nem tudom, honnan szedi, aki az ellenkezőjét állítja
2011. szept. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Vajon ezt a cikket miért írtad az Ázsia rovatba ? Csak nem Kamcsatkára gondoltál ? Ilyen hibáért az oroszok azonnal letartóztatnak, mint kémet... :)
2011. szept. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 22:06

Pedig jól írta az első.Orosz nyelvtudás nélkül semmi esély.

Azt hogy beszélnek angolul úgy mint otthon..nos ez nem mindennapi.A legtöbb ember nem tud angolul,sem németül,sem franciául.Ahogy Magyarországon is sokan vannak akik nem tudnak angolul,németül,franciául.

Én például 39 évesen nem tudok sem németül,sem franciául egy szót sem.Sosem kellett tanulnom az iskolában ezeket a nyelveket(mivel én oroszul tanultam így oroszul motyogok valamit) Angolul is csak azért beszélek úgy ahogy mert Angliában élek.Ha nem élnék kint akkor angolul sem tudnék.Azt meg hogy a diákok a suliban tanulnak angolul az sokszor egyenlő a nullával.

Mi voltunk Oroszországban 3 hónapot.Nagyon kevés ember tudott angolul.A rég tanult orosz nyelvtudásommal többet értem el,mint a párom a tökéletes angol tudásával.

2011. szept. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

nekem pedig az a tapasztalatom, hogy beszélnek angolul, nagyon is jól, minden ügyem el tudtam intézni angolul

van kinn egy barátom, 2 éve él ott, ő is pont az ilyen vélemények miatt félve ment ki, aztán kiderült, hogy egyáltalán nem vészes a helyzet

én sem arra gondoltam, hogy a sarki kisboltban az eladónő, vagy a takarítók angolul beszélgetnek, a szerelemről meg franciául csevegnek... Azt bármelyik országban várhatnád...

2011. szept. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
ár ne haragudj,de ha valaki kint akar élni,és nem 1-2 hónapban vagy évben gondolkodik hanem 10-20 évben az a sarki boltba fog járni vásárolni,az a helyi postára fog menni,az a helyi közlekedési eszközt fogja használni.Kétlem,hogy ott boldogulni fog az angollal.Én csak 3 hónapot éltem kint barátoknál.A barátok által megismert csodás emberek közül senki nem tudott angolul vagy németül.A boltban ahol a kenyeret és tejet vettem,sem tudott senki angolul.Pedig Moszkva egyik kerületében éltem..
2011. szept. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Már ne haragudj, se aki kinn akar élni 10-20 évet, annak tök mindegy, hogy beszélnek-e kinn bármilyen nyelvet az oroszon kívül, mert úgyis neki kell megtanulni a befogadó ország nyelvét.

Az első hónapokban majd bénázik oroszuk, ahol csak lehet - de igenis sokat fog segíteni, hogy beszél más nyelveket, mert mondjuk ha beül egy étterembe, ott már a pincér tuti gagyog angolul... vagy ha a papírjait intézi, ott is sokat segít neki...

és hogy mennyit fog számítani más nyelvek ismerete a munkába álláshoz, az bizony nagyban függ attól is, hogy milyen területen szeretne dolgozni

a barátom mérnök, úgy ment ki, hogy értelmes ember előtt szégyellt oroszul megszólalni, olyan rosszul ment neki, viszont angolul anyanyelvi szinten beszél, és nem is volt gondja, tudott minden további nélkül angolul társalogni a munkatársaival

természetesen tanulta és tanulja mellette az oroszt, jól is megy már neki, d kezdetben az angol volt hasznára

2011. szept. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!