Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A nagyszüleim ikrek(nagymamámé...

A nagyszüleim ikrek(nagymamámék apai ágon), még nem jött ki a családban, én is most egy gyerkőcöt várok. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Lehet hogy a 2. babónál nagyobb eséllyel lesz ikrek,vagy annyi az esélyem,mint bárki másnak?
2008. márc. 27. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Elvileg nagyobb az esélyed az ikrekre, ha már előfordult a családban. Nálunk 2 ikerterhesség is volt a családban (mindkettő apai ágon), nekem ez az első terhességem és egy baba lesz.

24 hetes kismami

2008. márc. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

állítólag pont az unokáknál kellenne visszaütnie.vagyis nálatok :D

lehet a második már az lesz.

boldog babavárást

2008. márc. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,nektek is boldog babavárást!
2008. márc. 27. 11:06
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Szia...anyai agon oroklodik az ikerterhesseg!!!!

Tehat ha anyud edesanyja lenne iker akkor nagy eselyeid lennenek....igy ugyanannyi az eselyed mint barki masnak.

En is iker vagyok...anyam 2 ikerterhesseget veszitett el rajtunk kivul......ugyhogy nekem nagy eselyem van ikres nagymama lenni..:-))

2008. márc. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%

Szia!

Az előttem szóló pontosan leírta.

Egy falumbeli 3x szült,mindig ikreket:)))

Neki ezekszerint mindig 2 petéje érett.

Az egypetéjü pedig nem öröklődő úgy tudom.


Üdv

2008. márc. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Az ikerterhességre való hajlam anyai ágon öröklődik, a terhességek számával is nő az ikerszülés esélye, aki pedig maga is egy ikerpár tagja, ötször nagyobb esélye van arra, hogy ikrei szülessenek, mint annak, akinek nincs ikertestvére.


A kétpetéjű ikerterhesség kialakulásában, több tényező játszhat szerepet. Az anyai életkor meghatározó, a harmincas éveik második felében járó nőknél gyakoribb a ikerszülés. Ha a terhesség az édesanya életében a második vagy többszöri, akkor nagyobb valószínűséggel fordulhat elő az ikerterhesség, mint az első terhesség esetén. A magasabb, nagyobb testsúlyú nők szintén jó eséllyel pályázhatnak ikerbabákra. Ha anyai ágon a családban előfordult kétpetéjű ikerterhesség, akkor számíthatunk ikrekre, tehát őseinktől örökölhetjük ezt a csodát.


Egypetéjű ikreknél a vizsgálatok arra utalnak, hogy a fenti okok közül csak az örökletességnek lehet szerepe. Tehát életkor, többszöri szülés, testmagasság, testsúly nem hajlamosít egypetéjű ikerfogantatásra.


Minden jót!

2008. márc. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2008. márc. 28. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!