Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lázcsillapítás kisgyereknél?...

Lázcsillapítás kisgyereknél? (olvassátok elkérlek)

Figyelt kérdés

kislányom 3 éves lesz jövő hónapba.szerdán beteg lett vittem dokihoz aki először azt mondta hoyg nem igazán hall nála semmit.de éjszaka annyira köhögött hogy hányt egy picit és láza is volt.másnap visszavittem,elmondtam mi van és akkor írt antibiotikumot (zinnat).

de este már az ügyeletre vittem mert sehogy nem ment le a láza (hűtőfürdö,nurofen,germicid c)szóval mindent próbáltam.az ügyeleten adtak neki lázcsillapító szurit.attól meg a vizes borogatástól kb éjszaka fél 11-re lement neki a láza,de éjjel negyed 3-kor már megint ment fel adtam neki nurofent attól lement.reggelre újra láza lett megint nurofen adtam.

elmentünk dokihoz aki írt injekciót pár napig mert a zinnatot kiköpi a lányom.ez volt reggel.fél 12kor már kúpot adtam neki plusz borogatás ami levitte,de nem sokáig volt láztalan.3 előtt vittem hűtőfürdőzni és nurofent adtam neki.így egyenlőre még nincs láza deközel jár hozzá.

félek neki indulni az éjszakának.az ügyeleten vajon adnak neki szurit ha elviszem,van algopirin injekciom írt fel a dokinő?

meg a nurofenre az van írva hogy 1-3 éves korig napi 3-szor 5ml.és az is hogy a megengedett maximumot nem lehet túllépni.ez igaz is?

kérlek írjatok.


2011. dec. 16. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
kérded meg, hogy Mexalen kisgyerekeknek lázcsill. kúpot adhatsz-e neki. Nekünk az vált be.
2011. dec. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk csak a kúp használ.Kétféle hatóanyagút kell adni felváltva, és akkor kétóránként is adhatsz neki.Közben hűtőfürdő.Én a Mexalen kúpot adom felváltva a Nurofen kúppal.Bár mindegy milyet adsz, csak a hatóanyaguk legyen különbőző.A szuszpenziót nem sokra értékelem.Már nem is adom a lányomnak.
2011. dec. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Alinaaa ***** válasza:

Ha váltogatod(nurofen, paralen, kúp, szirup)akkor lehet 4 óránként. Habár ezt is csak 39 fölött ajánlják.

De az én fiam lázgörcsös - volt- 4 óránként adtam neki, hogy ne menjen fel a láza.

Sőt nem volt még 3 és a mentős mondta, hogy 4 óránként adjam.

A zinatról meg csak annyit, hogy annak is kell 3 nap hogy hasson.

6 hósom szombaton kapta , hétfőn még láza volt, azóta semmi. Ja és probiotikum, mert nagyon erős.

2011. dec. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiam is három éves, és neki kizárólag a Cataflan csepp vált be lázcsillapításra. Bár az vényköteles, maximum az ügyeleten kérdezd meg, hogy felírják-e. Nekünk a Nurofen nem hatott egyszer sem.
2011. dec. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is felváltva adtam neki, amikor magas láza volt. Nurofent és Panadol szirupot. Nem vitte le a Panadol és 20 perc után már adtam is neki a Nurofent. Mondhatni telefonos kapcsolatban voltam az ügyelettel, 3-szor hívtam akkor este őket. 39,6 volt a kisfiam láza kb. 1,5 évesen, azt sem tudtam mit tegyek először, úgy megijedtem.

8 óránként lehet adni, de így felváltva 4 óránként jön ki. Ha nekünk nem ment volna így le a láza, akkor jött volna a hűtőfürdő.

2011. dec. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tényleg felváltva adj két különböző hatóanyagút, akkor adhatod gyakrabban. 4 óránál gyakrabban azért én így sem adnám. Én is panadol-nurofent szoktam váltogatni. Így jó, mert a nurofen viszonylag gyorsan leviszi, a panadol hatása meg elvileg hosszabban tart.
2011. dec. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek hogy írtatok!!!!


hála az égnek tegnap délután 4-től nem volt láza.előtte volt hűtő fürdő illetve nurofen.azt már én is tapasztaltam hogy a nurofen hamar leviszi alázat.

de szerintem a germicid nem túl sokat ér.sokára is viszi le meg hamar felmegy utána megint.legalábbis nálunk így van.


az én kincsecském este saját magát borogatta vizes ruhával.tetszett neki hogy kicsavarhatja és hogy mosdathassa magát.játéknak fogta fel.nekem ne is engedte.


ma nagyon bágyadt.reggel alig akart felkelni.elmentünk szurira és utána vissza is aludt.

2011. dec. 17. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!