Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet 2 évesen szeparációs...

Lehet 2 évesen szeparációs szorongás? Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Pontosabban 22 hónapos a kisfiam, és 5 hónap múlva megyek vissza dolgozni. Úgy gondoltam, hogy hadd szokja a dolgot, heti egy napra beadtam a családi napközibe. Egész jól elvan, de azóta nem nagyon akar aludni. Még szopik. Úgy szoktam lefektetni, hogy megszoptatom, és aztán leteszem az ágyába. Simán el szokott aludni. Mostanában viszont nem akarja elengedni a cicit, velem akar aludni. Ha nem hagyom, akkor nappal nem is alszik.

Este is órákig sír, mire el tudjuk altatni. Azt olvastam, hogy a korai elválásnak lehet ilyen hatása. Dehát csak 3 órára hagytam ott, eleinte vele is voltam. Hogy lehet ezt kezelni? A férjem szerint csak hiszti, és ne engedjek neki. De ha tényleg lelki bánata van, akkor nem akarom fokozni.



2011. dec. 18. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem 2 évesen már nem szep.szorongás csak "anyás" :)

1,5 évesen van a 2., az utolsó hulláma.


"Azt olvastam, hogy a korai elválásnak lehet ilyen hatása"

szerintem ez se rátok vonatkozik, se nem korai, a heti 3 órával meg még nem is elválás.


de 2 éves kor körül változik az alvásigény, már több időt vannak ébren, ha délután későn kelnek akkor nem fárad el, stb. nem lehet, hogy erről van szó nálatok is?


jah és a másik, hogy ha nagyon megviselné akkor nem lenne el a csanában :) enyém a bölcsiben mikor rájött, hogy ott akarom hagyni akkor nem engedett el, szó szerint és csak sírt, sírt... :( de más azért a heti 5 nap 9 órában :(


az is lehet, hogy most érett meg a dolog, hogy elválaszd, nem?

nem tudom, csak találgatok, bocs ha hülyeségeket írtam :)

2011. dec. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A családi napköziben elvan, de ha megyünk, akkor egész odaúton sír. Ha bemegyünk, akkor megy játszani, észre sem veszi, hogy elmegyek. Viszont, ha megyek érte, akkor megint sír, hogy anya hol voltál? Állítólag közben meg nem is keres. Rokonoknál is simán elvan nélkülem. Hát, az elválasztás az nem lesz könnyű, mivel semmi nem nyugtatja meg, se cumit, se cumisüveget nem fogad el. Ringatást utálja. Nehéz lesz leszoktatni.

Az alvásigény lehet, hogy változik, de azért nappal még kéne aludnia, nem? Este is leteszem 8-kor, 10-ig üvölt, aztán meg reggel 8-kor alig tudom az ágyból kiverni. Nem tudom hogy kéne már altatni.

2011. dec. 18. 23:12
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazából meg is oldódott a dolog, mert jövőre az önkormányzat már nem támogatja a családi napközit. Így meg már nem fogom vinni, heti 3 órára 7000 Ft-ért. Az a baj, hogyha visszamegyek dolgozni, akkor sem kapunk támogatást. Ez az ország egy tragédia! 50.000 Ft-ért vigyáznának a gyerekre, amikor 80-at keresek. Hát, persze, hogy nem dolgoznak a kisgyerekes anyák.
2011. dec. 19. 09:52
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A szeparációs szorongás még ovis korban is megjelenik időnként. Amúgy szerintem teljesen világos a dolog a kisfiaddal, tök természetes reakció, hogy a leválás időszakában az együtt töltött időt intenzíven veled, szorosan a közeledben akarja tölteni. A lassan 3 éves lányom már 3,5 hónapja ovis, de még mindig nem enged ki az erkélyre se otthon. Pedig az oviban minden rendben vele. Hiányzol neki egész nap (ja nem, csak 3 órát), be kell pótolnia, föl kell tankolnia szeretetből másnapra. Igenis hallgass az ösztöneidre, ne vond meg tőle, amire szüksége van. Egész életében kis szimbionitaként rád csatlakozva élt, képzeld csak el, mekkora nagy feladattal kell megbirkóznia most, hogy részben le kell válnia rólad. Add meg neki ehhez a segítséget, amit igényel.
2011. dec. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:

Nálunk is hasonló dolog játszódott le, csak az enyém 2,5 volt és bölcsibe került. 1 hónap után végül kivettük onnan, mert nagyon szorongós lett. Pár hónap kimaradt utána és csak 3 évesen vittük el családiba, idővel heti 3x félnapra (ez vidék, itt jóval olcsóbb). Oda fél évig járt, majd utána ment oviba.

Nekünk bejött így a dolog, mert később egyértelműen bebizonyosodott, amit már akkor is sejtettünk, hogy ő még nem volt készen ennyi idősen se a többi gyerekre, se arra, hogy akár ennyit is nélkülünk legyen. Későn érő típus, de mi szerencsére megtehettük, hogy hozzá igazodjunk...

Egyébként ő is szopott még és szintén nehezebben aludt el, illetve újra ébredni kezdett éjjel, amikor bölcsiben volt. Én is próbálkoztam pár napig, de mivel rögtön láttuk, hogy ez nála nagyon nem hiszti, hanem komoly lelki traumán megy át, gondolkodás nélkül újra magunk mellé vettük éjjelre. (Pár hónappal előtte került át saját ágyba, szobába.)

Arra most pontosan nem emlékszem, végül mikor került vissza újra a saját helyére, de azt tudom, hogy másodszor se volt gond az átszokással és azóta is minden rendben. Már fél éve ovis és jól érzi magát.


Kérdező, nem tudom, a tiéd miért és mennyire szopis, de én azt látom, hogy ha egyébként is nehéz szakaszban van egy még szopizó gyerkőc, akkor nem szokott szerencsés lenni, ha még egy másik, számára fontos dolgot is elveszünk tőle ugyanekkor. Jelesül, már ennyiből is látszik nálatok is, hogy a kisfiadnak időre van szüksége, amíg meg fogja szokni, hogy napközibe (vagy bárhová máshova) jár. De amíg ez nem történik meg, én a helyedben nem választanám őt el direkte, hiszen ez is azt a biztonságot és nyugalmat jelenti neki, ami miatt most még szorong. (És attól se félj, hogy emiatt "nyuszi" lesz később - ha vissza fog állni az egyensúly, szépen el fogja hagyni a biztonságkeresés ezen formáját, jön majd helyette más.)

Bármit is teszel, én mindenképp azt mondom neked, ne hagyd őt magára, ha tényleg lelki oka van a dolognak. Nagyon sokat számít neki, ha most mellette vagy, annál könnyebben át fog lendülni a hullámvölgyön.

Azt pedig, hogy ez csak hiszti-e vagy valódi baj, szerintem el fogod tudni dönteni, ha az anyai ösztönödre hallgatsz. ;)

2011. dec. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!