Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bárányhimlő gyanú, jött igy...

Bárányhimlő gyanú, jött igy ki másnak is?

Figyelt kérdés

3 éves a fiam,2 hete játszottak együtt az uncsikkal rá 2 napra az egyik bárányhimlős lett,fiamnál eddig semmi,viszont tegnap este már 2 fura pöttyöt láttam rajta de nem volt hólyagos.kezdődött másnál is,vagy egyszerre jön ki,és rögtön hólyagosan?

köszi a segítséget.


2011. dec. 20. 07:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy az. Először nekünk is 1-2 pötty jött ki, majd egyre több aztán meg behólyagosodott.
2011. dec. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
húha izgi.Na ma figyelem szegénykémet,pont karácsonyra jol néznénk majd ki.Örülök,hogy túl lesz rajta,de azért féltem is.
2011. dec. 20. 07:41
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk nemrég zajlott le, 4 piros pöttyel kezdte, de 24 óra múlva kijött több is. Először nem hólyagosak, csak pirosak, és viszketnek.
2011. dec. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, pár pöttyel kezdődött. Kb. 3-4 nap múlva teljesedett ki, aztán már múlni kezdett. Kívánom, hogy nektek is (mint nekünk) könnyű és gyors lefolyású bárányhimlőtök legyen. Ami fontos, hogy 10 napig lehetőleg ne vidd ki és ne öltöztesd melegen. Ha otthon jó meleg van elég egy póló esetleg rövid nadrág. Néphiedelem, hogy melegen kell öltöztetni, hogy minden pötty kijöjjön. Kivinni azért nem szabad, mert a bárányhimlő nagyon legyengíti az immunrendszert és könnyebben kap el fertőzéseket. Egyébként nem kell félni tőle, legalább is nekünk könnyen gyorsan lement.
2011. dec. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
igen és olvastam róla,sok újat is.most néztem több pötty nem jött ki rajta úgy hogy lehet ne az,a másik 2 is halványodott valamicskét,de még azon bőven benne vagyunk hogy elkaphatja.köszönöm a sok jó tanácsot.
2011. dec. 20. 08:18
 6/10 anonim ***** válasza:
a két lányomnak utólag derült,ki hogy bárányhimlős volt:3-4 pötty volt az egész testükön és mutattam a dokinak,hogy mi lehet ez a pörkös valami. Ő mondta,hogy ez a bárányhimlő és örüljünk,hogy megúsztuk pár pöttyel.Lehet,hogy ti is megússzátok ennyivel.
2011. dec. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
na az nagyon jó lenne.azért még figyelem még nem telt a 24 nap.
2011. dec. 20. 13:11
 8/10 A kérdező kommentje:
a régi pöttyök elmúltak most estére viszont a combja hátulján jött ki egy és az már olyan mint egy pattanás,van sok gombostűfej nagyságú is,de az még tényleg picik.Remélem 2 nap alatt még kijön,hogy eltudjam vinni dokihoz,ne karácsonykor az ügyeletre keljen menni.
2011. dec. 21. 20:06
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogyha ki is jön a bárányhimlő, de kiütéseken kívül nincs más baja, ne vidd orvoshoz karácsonykor. Elég karácsony után a saját gyerekorvoshoz. Ott soron kívül bemehettek és nem szedtek össze semmit.
2011. dec. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Öltöztesd lazán, szellősen és 10 napig ne vidd ki.
2011. dec. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!