Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bárányhimlő buli? Ti mit...

Bárányhimlő buli? Ti mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés
Ti hallottatok róla? én most a híradóban!!én 22 leszek és nem voltam b.himlős,tavaly be is oltattam magam!Ez a sok szülő tudja h ez a betegség mennyi szővödménnyel jár??bhímlős nyalóka:D röhej!!
2011. nov. 10. 20:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
LOL ehhez szerintem többet nem nagyon lehet hozzáfűzni...Biztos sok south parkot néztek:D
2011. nov. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%
Igazad van, csakhogy kisgyermek korban kevesebb veszéllyel jár elkapni, mint felnőtt korban. Egy felnőttnél sokkal több szövődménye lehet, kimenetele akár halál is (bár ez igen ritka) Szerintem felesleges minden ellen oltani a gyereket. Nyilván nem fogom elvinni ilyen "buliba", de nem is oltatom be ellene. Ilyen alapon lassan a nátha ellen is oltás kell majd... Még annyit, hogy kisgyermekkorban ritka, hogy szövődménnyel jár...
2011. nov. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
11%
Kedves második,influenzába sem haltak bele sokáig a fiatalok,aztán mutálódott...NA,háziorvosunk szerint ugyanez a helyzet a bhimlővel is...
2011. nov. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
kedves második!anyukám 2 éves korában esett át a bárányhímlőn, és 35 éves korában oylan betegvolt, hogy majdnem korházba került, és a 1 évvel késöbb mire jobban lett, kiderült h a bhímlő egyik szövödménye volt, és azóta tönkrement a veséje is, ami szintén a himlő szövödmény!szóval szerintem sokkal jobb a védőoltás!!DE EZ AZ ÉN VÉLEMÉNYEM!!NEM AKAROK VITÁT SZÍTANI!
2011. nov. 10. 20:49
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező,sajnálatos anyukád esete,de tudnod kell,hogy ez nagyon ritka.Persze tudom,az érintetteket ez nem vigasztalja.

Egy streptococcus fertőznsék,pl gennyes mandulagyulladás sokkal gyakrabban lesznek súlyos szövődményei pl szívizomgyulladás.Csak erről nem beszélnek annyit a tvben,mivel nincs ellene jó drága védőoltás.nem mintha az a pár ezer forint annyira nagyon számitana egyébként,de picit parasztvakítás ez,mint az influenza elleni védőoltás.Az ismerőseim közül 3an is elkapták tavaly,annak ellenére,hogy be voltak oltva.Hogy a rota vírus elleni oltásról ne is beszéljek,ami egy a több száz féle vyírus közül,ami hányást és hasmenést okoz.

2011. nov. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Persze értem én!de látod én nem kaptam el, és nálunk is járatták a bhimlős gyereket az oviba, de így sem kaptam el!viszont lepke és rózsahimlős voltam!!:)
2011. nov. 10. 21:10
 7/16 anonim ***** válasza:

Én is elég hülye ötletnek tartom ezt a bárányhimlő bulit.

Én egész életeben úgy tudtam,hogy kiskoromba átestem a bárányhimlőn.23 voltam mikor himlős lettem.Épp egy oviba dolgoztam és az egyik csoportba majdnem minden gyerek himlős volt.És szépen elkaptam.2 hétig szenvedtem de nem volt annyira vészes.Anyukám sem volt bárányhimlős gyerekként,ő 21 évesen kapta el és majdnem 3 hónapot feküdt kórházba vele.

Én gondolkozás nélkül beoltatnám a fiamat ha lenne rá pénzünk.Nagyon drága az oltás.2X9000 forint.

2011. nov. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
én meg úgy érzem túl van lihegve ez a dolog.Az első fiamat én is vittem olyan gyerek társaságába aki bárányhimlős volt,és miért?azért mert minél késöbb kapja el annál nagyobb a szövődmény lehetősége.3,4,5 évesen még 1 hét kis láz és ennyi,de később komoly problémák lehetnek belőle.ha meg nem kapja el,felnőttként bele is halhat.akkor még nem volt védőoltás,most 3 éves fiamnak se adatom be a védőoltást.a nyalókát én is röhejnek tartom,de az együtt játszással semmi gond.csak azért fújják fel a dokik ennyire mert nem fogy a védőoltás és mert sok anyuka tudja ezen minél előbb át kell esni.
2011. nov. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
az én fiam 16 honapos sajnos csak a kötelezö oltásokat lehet beadni neki, mert szinte mindenre allergiás, igy ezt se kapja meg, remélem csak hogy bölcsiben átesik rajta, nem felnött korban, de buliba nem vinném, söt ha van a környezetben kikerülöm. de bölcsibe nem lehet ugye.
2011. nov. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
En immunis vagyok genetikailag a baranyhimlore es orokolte a kisfiam is. :)) Soha nem voltam baranyhimlos amikor egy napon a kollegam baranyhimlos lett az irodaba ahol dolgoztam. En ekkor voltam 22-23 hetes kismama es kitort a panik mert allitolag veszeljes a terhes nokre. Ezert rohantam a vedonohoz meg a dokihoz, hogy mi a helyzet. Azt mondtak, hogy vervetel es megnezik, hogy immunis vagyok-e ra vagy sem es ha nem akkor szemmel tartanak meg valami oltast kapok, hogy a betegseg 2-3 nap alat lefolyon es ne karositsa a magzatot. Szoltam nekik, hogy dehogy vagyok ra immunis sosem voltam semmilyen himlos es ilyen jellegu beteg. Meg edesanyamat is felhivtam, hogy biztosan meggyozodjek rolla. A verteszt meg kimutatta, hogy nyugodjak meg immunis vagyok ra. A doki mondta, hogy ritka csoda de van aki mar immunisan szuletik ra. A kisfiamat is megnezettem egy vervetellel amikor vittem a 4 honapos oltasra. Igaz fizttem erte de megerte mert o is immunis a baranyhimlore. Orokolte a dragam. Ezt csak azert irtam le, hogy mielott barki oltana mint egy orult jo lenne utannajarni, hogy nem-e vedett. Igy nem kene hiaba beoltani.
2011. nov. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!