Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez már így marad, vagy változn...

Ez már így marad, vagy változni fog? Bőv. Lent!

Figyelt kérdés
2 és fél éves fiam nem hajlandó megenni csak3-4 féle ételt.Pl csak a sült, vagy rántott húsok (főve, pörköltösnek már nem eszi a húst)túrós tészta, káposztás tészta és szinte kifújt.Ja és a leveseket is meg-megeszi.De most hogy csináljam,nem állhat az étrend mindig ugyanazokból a 4 fajta kajából!
2011. dec. 20. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:

és mi van a zöldségekkel?


nekem a lányomnál volt gyümölcs strájk, de nem adtam fel minden nap 1-2 kanállal kapott. ez így ment hónapokig aztán egyszer csa annyira rákapott egyiknapról a másikra képes egy egész almát megenni.



én ma így csináltam zöldséget. összevágtam apróra karfiolt, brokkolit, répát, cukkinit (de lehet krumplit, karalábét vagy amit szerettek). majd egy kicsit megföztem, majd ütöttem rá pár tojást (attól függ mekkor a mennyiség) és tettem bele lisztet ezt egy teflonos serpenyöben nagyon csekély olajon kisütöttem mint a röstit, és imádta a lányom.


de ugyan ezeket a zöldségeket megfözöm, majd ha késsz, vajat teszek rá és abban kicsit sütöm, míg a vaj tejesen elolvad.


pörököltet én sem szeretem.


de arra figyelj hogy ebéd elött 2 órával még egy falat répát se kapjon.

a leves nem rossz dolog.

a fözelékekröl nem beszélsz.

2011. dec. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bocs, okosat nem tudok mondani, csak az alábbit.

Nekem az egész gyereknevelésben egy biztos dolog van: hogy semmi sem biztos, semmi tart örökké. Szóval én nem hinném, hogy ez mindig így lesz. :)

2011. dec. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Gyümiből megy az alma és a mandarin..ennyi.

zöldségből ami a levesbe van, de az sem mindig, inkább a lé.tojás semmilyen formában, sem a paradicsom, paprika retek...se felvágott, csak a pucér kenyér, kifli, se kalács...ezér olyan nehéz...annyira váogat!mit lehet tenni?és ami a legszörnyűbb hogy hiába próbálkozom még a szájába sem hajlandó venni amit nem akar...tehát meg sem kóstolja!!

2011. dec. 20. 14:04
 4/4 anonim ***** válasza:

én fiam se hajlandó, megkóstolni az ételt mert csúnya :D

én meg gonosz anya vagyok, és bizony a szájába teszek egy falatot "erőszakkal". érdekes, utána mindig megeszi az egész tányérral mert finom :)


a másik, bölcsiben csak főzelékek vannak, minden gyerek szereti. hidd el, ha nincs más és láétja, hogy mindenki azt eszi, ő is meg fogja enni mert a sok játékban éhes lesz

2011. dec. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!