Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire kell tisztán beszélni...

Mennyire kell tisztán beszélnie egy 21 hónapos kisgyereknek?

Figyelt kérdés

Nemrég hallottam a tévében, hogy két évesen 50 szó a normális egy kisgyerektől. A fiam most 21 hónapos, és szinte az apán és anyán kívül semmit nem ejt ki tisztán. Sok mindent mond, de úgy pl., hogy az autó=ata, traktor=atta. Ezek most szavaknak számítanak szerintetek, vagy csak gagyogás?

JA, és a kishúga nevét 7 hónapja mondja (Adlinnak hívják, fiam Azisz-nak ejti), és ez a 7 hónap alatt semmit sem változott, semmit sem javult.


2011. dec. 21. 08:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

nincs min aggódnod. Egyrészt fiú, akik sokkal később tanulnak meg beszélni, másrészt még nagyon pici! Teljesen normális a beszédfejlődése. Majd ha 3 évesen még nem beszél, akkor kezdj el aggódni;)

amúgy van itt egy logopédus anyuka, talán rátalál a kérdésedre és megerősíti az általam mondottakat.

2011. dec. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2 éves de messze nem tud még 50 szót . Ne aggódj nincs elkésve.
2011. dec. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az enyém majdnem 3 éves már, és még csak most kezdett el sok szóval, "szebben" beszélni.
2011. dec. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az én lányom 29 hónapos és még most sem mond 50 szót,igazából most kezd de mégcsak rövid szavakat, tócsa,dino,mese,mama stb..nem is tudom mondogat de pl.kis verset nem mond pedig látom hogy vannak hasonló korú gyerekek,akik azért jóval többet mondanak,mondjuk már 3 hónapja szobatiszta ennek nagyon örülök,másnál meg ez okoz gondot..
2011. dec. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem vagytok elkésve semmivel, nyugi. Tök normális, hogy 21 hónaposan így helyettesíti a szavakat, próbálja utánozni, amit ti mondtok, az a lényeg, hogy elkezdett beszélni. A gyerekek nem egyformák, még a testvérek sem (az én kisfiam 27 hónapos lesz, hosszú, összetett mondatokban beszél, mondókázik, verseket mond, de ő meg extrém eset, és mindenki azt mondja, hogy fiú létére, és korához képest túlfejlett - szóval tényleg nem egyformák a gyerkőcök, nem szabad őket összehasonlítani.)
2011. dec. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!