Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vinnétek orvoshoz a másfél...

Vinnétek orvoshoz a másfél évest, ha köhög, folyik az orra, de nem lázas?

Figyelt kérdés
Egyáltalán mikor kell vinni?
2011. dec. 21. 09:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egy kis náthával nem kell orvoshoz szaladgálni. Ambroxol szirup, orrszívás.
2011. dec. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha csúnyán köhög, akkor vinném. Egyébként nem.
2011. dec. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

köszönöm. Mi a csúnya köhögés? Párszor köhög egy nap, éjjel gyakorlatilag óránként kelt.

Kb. másfél hónapja mindig viszem valamelyik gyereket, mert mindent elkapnak, ami létezik, már kivagyok.

Ha nem lázas, nincs baj? Meggyógyul magától?

2011. dec. 21. 09:52
 4/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyire köhög, mennyire folyik az orra. Tud-e tőle aludni, fölszakad-e a váladék, hagyja-e szívni (mert ha nem, fülész nem árt, ha megnézi), milyen a kedélyállapota, étvágya, mennyire elhúzódó a dolog stb
2011. dec. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

tegnap kezdődött, orrát szívom+Nasivin.

Éjjel nem aludt, de ki tudja mitől, lehet, nem kapott levegőt. Nappal elvan, eszik, de ha ő nem eszik, akkor már igen beteg.

2011. dec. 21. 09:57
 6/12 anonim ***** válasza:

Én ha napok óta köhög és nem javul, akkor le szoktam vinni, hogy hallgasson rá. Most is le fogom vinni, ha péntekig nem javul, ne rosszabbodjon karácsonyra. A lányom nem köhög annyira, mint a Te gyerkőcöd, általában éjjel van egy kb. 20 perces rossz szakasz, amikor sokat köhög, de utána vissza tud aludni. Mondjuk azért kicsit dilemmában is vagyok ilyenkor, nehogy ott szedjen össze valamit a váróban. De valószínű le fogom vinni.

Jobbulást!

2011. dec. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm. Ő nem a köhögéstől nem tudott aludni, csak mindig felriadt. A nagy elfekszik, ha baja vagy, ő egyértelmű, hogy mikor beteg, de a kicsi nem.
2011. dec. 21. 10:58
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is arra tippelnék, hogy az orrdugulástól nem aludt. Ne menjetek bele így az ünnepekbe, többet ér a nyugalom, inkább lássa orvos. Hallgassa meg a tüdejét.
2011. dec. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Csak akkor vinném, ha valóban csúnyán köhög. Ha folyik az orra az jó! Mármint annál jobb, mintha elakadna. Nekünk az Ambroxol nem jött be, de itt javasolta minap múltkor vki a Prospan, az már itt figyel. Szívjad az orrát, lefekvés előtt pedig orrcsepp vagy orrsray használata segíthet neki, hogy kiduguljon az orra. Azért nekünk volt olyan, hogy pénteken (hétvége elé nézvén)elvittem a dokihoz biztos, ami biztos alapon, hallgassa meg a hátát, mellkasát.
2011. dec. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, péntekig van orvos, ha nem javul, mindenképpen elviszem.
2011. dec. 21. 12:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!