Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor álltok neki a karácsonyi...

Mikor álltok neki a karácsonyi főzésnek? S mi lesz az ünnepi menü?

Figyelt kérdés
Mikor álltok neki a karácsonyi főzésnek?S mi lesz az ünnepi menü?
2011. dec. 22. 11:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A héten álltam volna neki a sütiknek: mézeskalácsot megcsináltuk vasárnap a fiammal, beiglit és zserbót akartam még sütni de még várat magára. Beteg is vagyok, 6 hetes terhes, így a hányinger kerülget egész délelőtt, ráadásul a bölcsibe sem ment a fiam ma meg holnap, mert a csoportban senki nem ment már, így vele elég nehéz is lenne. + nem vagyok egy konyhatündér sem, csak ámulok, hogy hogy bírtok ennyi mindent 1-2 nap alatt összehozzni.


A beiglit ma vagy holnap megsütöm. Szombaton magunknak főzünk valami levest, és aszaltszilvás gesztenyés pulyka lesz rizzsel meg sült krumplival. Desszertnek meg még valami, de az sem baj, ha az kimarad, még annyi édesség van itthon....

Vasárnap anyuékhoz megyünk át, ő főz, de én is bevállaltam egy cigánypecsenyét, azt a párom gyorsan megcsinálja. Hétfőn pedig anyósomékhoz megyünk 3 napra, ott terülj terülj asztalkám lesz, és még a hét végére is fogunk kapni belőle itthonra.


Engem nagyon tud stresszelni ez a kötelező főzés, lehet, mert nem vagyok egy rutinos konyhatündér.... :o(

2011. dec. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Ma mézeskalácsot sütök, islert, nápolyilapokat megtöltöm, meg fatörzset. A szüleimmel élünk a fiammal, így a sütik csak az én dolgom. Apu szakács, ő halászlét, töltött dagadót, rántott halat, krumpli salátát, kukorica salátát, húslevest, rántott pulykát készít. Szerencsére így nem sok dolgom van, nem szeretek főzni, viszont sütni igen, ezért azt szívesen vállaltam.
2011. dec. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Nagyon ügyesek vagytok!

Még ötleteket is merítettem belőle.

Mindenkinek nagy BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK!!!!!!!!!

2011. dec. 22. 13:43
 14/20 anonim ***** válasza:
Holnap csak sütikészítés lesz, muffin, keksz szalámi, diós krémes szelet. Szombaton elvileg sógoromékhoz megyünk, de a férjem beteg, így nem biztos. Ha megyünk, akkor délelőtt mindenképp megcsinálom a levest, ami vasárnap ebédre lesz (nálunk akkor lesz a karácsonyi ebéd a szüleimmel). A leves egyébként tárkonyos gombaleves lesz, a főétel pedig almás, sajtos, baconos csirkemell jénaiban sütve krumplipürével. Ha elmegyünk szombaton, akkor a főétel vasárnap délelőttre marad. Boldog karácsonyt mindenkinek!
2011. dec. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én ma álltam neki, a kókuszgolyó már készen van, és még krumplis pogácsát sütök ma.

Holnap sütőtök krémlevest készítek és részeges izidor nevű sütit sütök (jó kis diós-lekváros-kakaókrémes sütemény). Aztán szombaton harcsapaprikást túrós csuszával és még egy püspökkenyeret összedobok. 26-án pedig már elfogy a harcsa úgyhogy sajtos-tejszínes csirkemell lesz majonézes krumplisalátával.

Beiglit pedig a cukiban vettünk.

Boldog Karácsonyt!

2011. dec. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Holnap kezdem: linzer karikák, zserbó és svéd gomba saláta lesz a holnapi meló, + takarítás.

Szombat délelőtt: tejszínes gombaleves, szezámmagos csirkemell petrezselymes burgonyával, aszalt szilvával töltött, bacon szalonnával göngyölt pulykamell. Sütik még: kuglóf, papagáj szelet, gyümölcskenyér, grízes mézes. Anyósom meg pogácsát süt, meg töltött káposztát csinál még.

A párom meg addig lefoglalja a 2 éves gyerkőcöt.

2011. dec. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Én holnap este összekészítem 24.-t:

"rumos" szilvaleves, rántott hal, majonézes-almás-krumpli salátával, keksztekercs(fatörzs), esetleg egy egyszerű csokikrémes piskóta mellé.

24.én este vagy 25.én reggel pedig egybe fasírtot sütök a körethez.

26án pedig nem leszünk itthon.

(Nálunk nem a nagy zabálásokról szól az ünnep)

2011. dec. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én tegnap sütöttem panettonét, de szerintem holnap megint süthetek, mert már alig van belőle.

Ma délután sütjük a mézeskalácsot (családilag: 3 éves fiam és az apja).

Holnap csirke felső combiból husileves, másodiknak gesztenyével töltött pulykacomb (felső) gyömbérrel fűszerezve és almát is teszek köré. Köretnek valami párolt zöldség és egy kis rizs. És sütök még egy panettonét. És kókusz csókot is, mert a panettonéhoz csak a tojás sárgája kell, és hogy ne vesszen kárba a fehérje, kókusz csókot is szoktam csinálni.

Holnap után vendégségbe megyünk, aztán hétfőn nekünk újra kezdődik a megszokott hétköznapok világa.

2011. dec. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

tárkonyos csirkeraguleves

sült ponty

rántott hús

krumplipüré

csirketorta


és még sok sok süti:)

2011. dec. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

tegnap 18:08-as vagyok.

Amivel ma végeztem: gombasali, linzer karikák, zserbó, csináltam habkarikát, és lekváros linzer kockákat, valamint mivel elég korán végeztem, ezért még beütemeztem mára a gyümölcskenyeret is, az is kész van már. Este előkészítem a holnapi dolgokat, és már csak oda kell majd tenni (pl. krumplit megpucolom, felkockázom, gombát megtisztítom, összevágom...).

2011. dec. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!