Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekesek! Mi lesz nálatok...

Kisgyerekesek! Mi lesz nálatok a karácsonyi menü?

Figyelt kérdés

Főleg azokat az ötleteket várom, amit egy örökmozgó 2,5 éves mellett is megoldható. :-)

Ha gondoljátok, recepteket is belinkelhettek.


2010. dec. 10. 18:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia nálunk most idén nem viszem tulzásba a dolgot rántoot hal lesz franciasaláta krumpli hoozzá, meg töltött káposzta .
2010. dec. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Hibákért bocsánat
2010. dec. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Sült csirke Váradi Hédi módra(1 kg són sütni a pipit).Ehhez főtt rizs és krumpli püré.Esetleg rántott halrudacskák pluszban:)))Ezt 3 gyerek mellett simán meg lehet csinálni!Másnap szerencsére anyós pajtás meghívott,harmadnapon pedig anyunál kajálunk,én csak sütiket gyártok:)))
2010. dec. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

27 hós és 10 hós a 2 kicsim, ezért igyekszem egyszerűsíteni a menüt...

Nálunk fasírt lesz a férjem kívánságára (kisütni is ő fogja), halrudacskák a gyerekek miatt, meg rántott csirkemell.

Köretnek majonézes krumplisali lesz és párolt zöldség, talán egy kis rizs is.

ja, meg meggyleves közkívánatra ( a nagyobbnak is meg a férjemnek is ez a kedvence).


Egyik nap anyóséknál leszünk, másik nap meg anyámnál családi dínomdánomon, úgyhogy töltött káposztát, sült husit és halászlevet biztos kapunk kóstolóba.

2010. dec. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Hat mar en is torom a fejem rajta :)

Mi kulfoldon elunk es nincsenek itt a csaladjaink ezert en sajnos nem szamithatok senkire.

Dec 25.-en este vacsira vagyunk hivatalosak a baratainkhoz oda sutit igertem.

Amit mar tudok,hogy lesz: halaszle,toltott kaposzta. Szeretnek en is valamilyen salatat csinalni(francia vagy krumpli) es szerintem fasirt is lesz.

Suti: Mezes zserbo( ferjem kedvence es a baratainkhoz is ezt igertem) es Rakoczi turos( ez az en kedvencem es mar vagy 2 eve nem ettem).

2010. dec. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Lemaradt,hogy 17 honapos a fiunk :)
2010. dec. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hozzánk jönnek a szülők vacsorára, (külön-külön nap), így készülnöm kell.
2010. dec. 11. 06:28
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Szuper kérdés!Ezek még csak tervek,így addig változhat.

Én valamilyen töltött,göngyölt husit szeretnék,krumplipürével,és/vagy rizzsel.Szintén halrudacska is lesz és szeretnék krumplisalátát,de valamilyen újragondolt,számomra még ismeretlen változatban.

Tejszínes raguleves,ezt elfelejtettem.

Sütit valami egészen egyszerűt csinálok,meggyes lepényt

(vagy ribizliset) és rizses csokit (ezt ugye még sütni sem kell,hamar össze lehet dobni).

Nagyjából ennyi,de még javában bújom a neten a receptötleteket.

2010. dec. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyben sült karaj lesz firenzei módra: a (hosszú)karajt egyben besózom, bedörzsölöm fokhagymával, mindenhol bekenem olíva olajjal és beleforgatom bazsalikomba és rozmaringba (lehet friss vagy szárított). Tepsibe teszem, alufóliával letakarom és 180 fokon megpárolom (kb. 45 perc). Utána fólia le és pirosra sütöm (még kb. 30 perc), közben néha meglocsolom a saját levével. Köret sült paradicsom lesz és rizs. Sült paradicsom: parit kettévágom, megsózom és sütőbe teszem, ha már látszik hogy szépen sül megszórom sajttal (lehet parmezán, de trappista is jó). Én a hús mellé teszem majd a sütőbe, amikor az már pirul. Így egyszerre lesznek kész. Desszert tiramisu lesz, ezt előző este fogom megcsinálni, ill. muffin, ha lesz időm, de az muffin alap-porból. Lehet hogy lesz póréhagyma krémleves is, ez is majd az időtől függ (ill. hogy aznap hajlandó-e aludni a kisfiam :). linkje:

[link]

2010. dec. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket! Ha eszetekbe jut még valami, szívesen fogadom.
2010. dec. 12. 17:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!