Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elfogadták a bölcsődei térítés...

Elfogadták a bölcsődei térítési díjakat. Mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés
[link]
2011. dec. 26. 20:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%

Az a cirka 70 ezer szülő, aki bölcsődébe adja a gyerekét, hogy dolgozni tudjon, egészen biztos ki fogja húzni az ország gazdaságát a kakiból.

Mit nekik mínusz 10-15 ezer havonta, hát nem igaz?!


Csak arra jó az egész intézkedés, hogy megint megmutassák, mennyit ér a szemükben a család, a munkavállaló, meg az adófizető.

Me' érdekes, hogy akinek nincs jövedelme, de három (vagy több) gyereket nevel, annak továbbra is ingyen van.


Egyre több olyan dologért kell fizetni, aminek a finanszírozását eddig az állam meg tudta oldani.

Most már nem tudja fenntartani a közoktatási intézményeket.

Csak azt tudnám, mire is fizetem ki a világ legmagasabb adóit?!

....Tudom, tudom... Audira, TEK-re, meg a felcsúti fociakadémiára.

2011. dec. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Hát nekem pont ez a véleményem, csak nem tudtam volna ilyen higgadtan megfogalmazni.

Az agyam eldobom. 9000 ft az ovi, a bölcsi még drágább volt eddig is, de most még több lesz, a két gyerek össz térítési díja majdnem 35 ezer ft körül lesz és a családit is befagyasztották. :( Hol élnek ezek

2011. dec. 26. 20:30
 3/28 anonim ***** válasza:
65%

nekem meg az a véleményem, hogy csúnyán luftot fognak rúgni, ugyanis nekünk 125 az egy főre eső jövedelmünk és eszem ágában sincs a 2 gyerek után 70.000 ftot fizetni lekoszlott, igénytelen bölcsödére, inkább járatom magánbölcsibe vagy csanába őket.

Amúgy meg rohadjanak meg!!!!!!!!!!!!!! Ebből az egész fideszből rohadtul elegem van....

2011. dec. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
73%
ez meg, hogy a 3 gyerekesek már megint megúsznak mindent egyenesen felháborító. A 2 gyerekkel mégis mennyivel könnyebb???? Úgy unom már ezt a nagycsaládos dumát.
2011. dec. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
64%

Ez egy lehetőség az önkormányzatok számára, de az adott helyi önkormányzat fogja eldönteni, hogy kér-e díjat, s ha igen, mennyit. Ami az új jogszabályban van, az a maximum. Nyilván amelyik önkormányzat rossz anyagi helyzetben van, az be fogja szedni a max. díjat.

Akiket emlegettek, a sosem dolgozó sokgyerekesek, ne legyen kétségetek felőle, azok eddig sem fizettek se bölcsiben, se oviban, se iskolában, és ezután sem fognak...

2011. dec. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Úristen!

A magánbölcsi mennyibe kerül kb. Budapest?

2011. dec. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
50e ft+ napi 500 az étkezés:S
2011. dec. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
és ez még az olcsóbb fajta...
2011. dec. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
És mégis vajon melyik lesz az önkormányzat amelyik nem fog élni ezzel a lehetőséggel? Épp a minap olvastam egy cikket egy kisváros önkormányzatának vezetőjével készült az interjú, 360 milliós költségvetésű az 370 férőhelyes bölcsi, ebből az önkormányzat 125 milliót finanszíroz saját erőből. Ők azt mondták bevezetik, pedig nem egy lemaradt, lepukkant kisváros, megyeszékhely egyébként.
2011. dec. 26. 21:59
 10/28 anonim ***** válasza:
65%

Nekem az ikreim mennének szeptembertől bölcsibe.

Épp, hogy megélünk. Hiába megyek vissza dolgozni 4 órába, a fizetésem nem lesz elég a kettőjük bölcsödéjére, ha csak a max felét vezetik be, akkor sem.

Most várok az önkormányzat döntésére. Kicsit még reménykedem, de lehet, hiába...:-(

Nem akarok politizálni, de rohadtul kéne egy előrehozott választás, mert tényleg egyenesen megy az ország a csődbe ezzel az emberrel.

2011. dec. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!