Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kislányom augmentint...

3 éves kislányom augmentint szed 4 napja. Nagyon erős hasmenése lett. Mivel tudnám csökkenteni?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy az antibiotikum mellékhatás és szedi is a normafloret,de ezen kívül várnék még ötleteket. Ráadásul szegény tartani sem tudja,annyira hirtelen jön a széklete és olyannyira híg. Már azon gondolkodtam,hogy a napi 3x adagot 2-re csökkenteném.....
2011. dec. 27. 10:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Próbáld meg felhivni a dokit,hogy ne változtass e az adagon.Önkényesen inkább ne tedd. Adjál neki fekete teát,azt az egyszerűt. (Orvosom tanácsolta!)

Meg banánt,főttkrumplit,répát,rizst.

2011. dec. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Ma nincs a saját háziorvosunk,csak holnap lesz. Addig még elég sokszor kell adnom a gyógyszert. Már kínomban találtam ki,hogy kicsit lecsökkentem,mert tudom,hogy a bélflórát tönkre teheti a gyógyszer.
2011. dec. 27. 10:12
 3/11 anonim ***** válasza:
Próbáld meg azt a fekete teát nyugodtan! Nekünk is segitett. A probiotikumot ugye minimum 2 órával az antibiotikum bevétele után adod?
2011. dec. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Altalaban 5 napig kell szedni. Csokkenteni szerintem nem jo, es nem ajanlatos. Meg hany napot kell szednie? Kibirhato lenne e pelenkaval es magyarazattal a kislanynak hogy miert tortenik ez vele? Adj neki sok folyadekot, mert kiszaradhat. Jobbulast!
2011. dec. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Még a jófajta kefírt szokták ilyenkor ajánlani.

Augmentin nagyon durva, de az antibiotikum olyan, hogy végig kell csinálni a kúrát, még akkor is, ha kicsit csökkennek a tünetek.

2011. dec. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kicsit meglepődtem a válaszokon. Nekünk azonnal lecserélte a doki az antibiotikumot ha hasmenés volt tőle. Egy három évesnek meg nem adnék fekete teát. Helyettes doki?
2011. dec. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne csökkentsd le önhatalmúlag a gyógyszert, nyilván nem véletlenül írta úgy az orvos, ahogy írta. Azonban a normaflore nem sok mindenre jó, leggyengébb probiotikum, mert nagyon kevés baktérium van benne. Legjobb a Pro+Kid nevű, ez a legjobb minőségű és több baktériumot tartalmaz, mint a normaflore. Ezt add neki!
2011. dec. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja igen, és arra figyelj, hogy a probiotikum és az antibiotikum között legalább 3 óra különbséget tarts, mert az antibiotikum elpusztítja a jó baktériumokat is, tehát kvázi hiába adod a probiotikumot. Előző voltam.
2011. dec. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Kb 2 órával az antibiotikum után adom a probiotikumot. Telefonon elértem az orvosunkat, azt mondta,hogy holnap jár le az 5 napos kúra,addig húzzuk ki,hogy ne csökkentsem az adagot:-( Holnap reggel viszem hozzá vissza a kislányomat.Ma 2x volt hasmenése elég nagy mennyiség,viszont iszik rendesen szerencsére.
2011. dec. 27. 12:32
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem értek azzal egyet hogy magyarázatot kell adni a kislánynak miért történik ez vele,nehogy az atb.t okolja legkozelebb és ne akarja beszedni.A fekete teát nem állandó ivásra és nem is hetekig ajánlják az orvosok hanem 1-2 napig pár decit,csodákat tesz,és végülis természetes,mégsem gyógyszer.És egyébként ilyen piciket a legtöbb atb meghajtja,nagy értelme nem lenne cserélgetni,mert csak megterheli a szervezetet. Az enyémek eddig 3 félét szedtek,mind a hárok meghajotta őket kicsit mindne óvintézkedés ellenére. Jobbulást nektek!
2011. dec. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!