Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam lassan 4 éves éjjel...

Kisfiam lassan 4 éves éjjel még mindig bepisil. Mikor fog változni?

Figyelt kérdés
Nappalra már jó 1 éve vagy több szobatiszta. Oviban sincs gond. De éjjel még rendszeres, ritkán ébred fel vagy vesszük észre,hogy ingere van. Külön szobában saját ágyban alszik. Arra ébred,hogy bepisiltem anya. Hogyan segíthetnénk? Minden lefekvés előtt 2x is elmegy pisilni.
2011. dec. 28. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez van. Már elmúlt négy éves és minden este pelenka kell. Napközben egyedül jár pisilni, ovis alvásnál sem pisil be, csak éjjel. Akkor is, ha lefekvés előtt pisilünk és akkor is pisis a pelus reggelre, ha éjjel felébreszt, hogy menjünk ki pisilni. Én sem tudom, mikor múlik el. A védőnéni szerint ez normális majd fokozatosan elmúlik.
2011. dec. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mi nem használunk pelust..... csak így éjjelente kb 2x öltöztetem át meg húzok lepedőt.
2011. dec. 28. 13:03
 3/8 A kérdező kommentje:

A nagyobbiknál ez nem volt gond ilyen sokáig kb fél év alatt beállt,hogy kijött a wc-re.... vagy bilire...

A kicsi nem használ bilit, csak wc-t

2011. dec. 28. 13:04
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk is ez volt a helyzet, teljesen reménytelennek tűnt. Azt mondták az „okosok”, hogy van gyerek, aki annyira mélyen alszik, hogy nem ébred fel az ingerre, ne aggódjunk, majd jobb lesz.

Végül nekünk az vezetett célra, hogy kitapasztaltuk, hogy ha este 11-kor kivisszük pisilni, akkor már nem pisil be reggelig. Ahogy erről egy hasonló kérdésre írtam nemrég, ez elég megkérdőjelezhető módszer, mivel nem hagyjuk rendesen aludni a keltegetéssel, meg aztán mi sem tudtunk lefeküdni ettől 11 óra előtt. Az is kérdés volt, hogy lesz ennek vége valaha is. Aztán, érdekes módon, az történt, hogy elkezdett kijárni magától, és a mai napig felkel és kimegy egyszer éjjel.

Szóval okosat mondani nem tudok, csak azzal biztatni, hogy tényleg meg fog oldódni az ügy.

2011. dec. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi
2011. dec. 28. 13:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt senki sem tudhatja, még a kisfiad sem.

Az én nagyobbik fiam már 5 éves lesz és sajnos még minden éjjel bepisil :(((( Egyszerűen semmi sem használ, bármit csinálunk. Az elmúlt 2 évben, mióta nappalra teljesen szobatiszta, talán 5 olyan éjjel volt, hogy nem pisilt be.

Már 1 éve nyaggatom a dokit, hogy vizsgálják ki, de 5 éves kor előtt nem foglalkoznak vele. Most már végre kaptunk beutalót a nephrológiára, jan-ban megyünk majd.


Ja és nálunk pl. nem használ az, amit az egyik válaszoló írt, hogy éjjel felkelti pisilni, mert utána is ugyanúgy bepisil :((((


Annyira el vagyok már keseredve, nagyon rossz ez neki és nekünk is...

2011. dec. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Még van idő az éjjeli ágytidztaságra. Én adnék rá pelust, mert jobb, mint éjjelente többször öltöztetni vagy keltegetni.

A nagyobbik fiam pont 2.5 évesen lett szobatiszta és délutáni alvásnál sem pisil be azóta. Most 3 év 9 hónapos, éjjel még pelusos. Viszont, ez volt a 3. reggel, hogy amikor felkelt, rögtön szaladt a wcre. Rengeteget pisilt, miközben a pelus száraz volt. Még várok pár napot, és ha így marad, leveszem az éjjeli pelust. Ha visszaesik, természetesen marad a pelus. Nem keltegetem és nem teszem le pelus nélkül sem, mert nem hinném, hogy attól lesz ágytiszta, hogy előtte napokon keresztül összepisili magát, mert nincs rajta pelenka.

Amúgy ő nagyon mélyen alszik és sokat, éjjel egyhuzamban 11-12 órát.

2011. dec. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
mióta nappalra szobatiszta nem fogadja el a pelust....
2011. dec. 28. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!