Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Krupp! Jön mint derült égből...

Krupp! Jön mint derült égből a villámcsapás vagy először valami felsőlégúti megbetegedése van a gyereknek ilyenkor?

Figyelt kérdés
2011. dec. 29. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


olvasd végig :)

2011. dec. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Általában jön mint derült égből a villámcsapár.

Kisfiamat 9 után raktam le aludni. Nem köhögött, nem tüsszögött, még csak egy nyavalyás kis orrfolyása sem volt. 1 óra múlva csak azt hallom, hogy a gyerek kapkod levegő után. Azonnal kórház.

2011. dec. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az 1 éves lányom 1 hónapja volt kruppos.

Nála nagyon hosszú bevezető volt. 1 hétig csak az orra folyt. Aztán ez elmúlt, majd elkezdett köhögni és éjjel mintha fuldokolna, forgolódott, sírt, borzalmas volt :(( aztán levittem dokinőhöz, ő meghallgatta és mondta, hogy kruppja van és írt neki erős kúpot, amit azonnal be kellett adni amint hazaértünk, meg antibiotikumot stb. Meg mondta, hogy ha éjjel fullad akkor kórház. Kb. 3 napig kellett nagyon ügyelnem rá, aztán fokozatosan jobban lett.

De pokol volt az az időszak, nagyon sajnàltam szegényt :(

2011. dec. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Semmi előzménye sajnos, és még 100%-ra sem lehet megelőzni. A fiam kruppos, tavaly télen 3-szor volt, idén egyszer volt már, meg most a napokban, de az csak inkább köhögés volt, nem befulladás. Az elsőnél voltunk csak kórházban, azóta már tudom kezelni.

Általában ha nem kruppol be, nem tudom, hogy van baja: idén is úgy volt, hogy semmi előzmény és éjjel fél2-kor fuldoklós köhögés, persze következő nap már nem ment bölcsibe. A dokinéni mondta, hogy vírusos a torka. Ha nincs krupp, simán viszem a bölcsibe, mert sem láz, sem orrfolyás, sem köhögés nem volt :o((

Próbálunk párásítani, ablakot nyitni éjszakára stb, de ha szmogos szmötyis levegő van, és "van vírus a torkában" amit mi nem látunk, akkor elkerülhetetlen.. max enyhébb lefolyású.

De egyébként igen, összefügg: olyankor van valami vírusos betegsége a gyerkőcnek.

2011. dec. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kisfiamnál az első esetben semmi előzménye nem volt!

A másodiknál már volt előtte pár napos felső légúti nyavaja.

A nagyobbikom is kruppos lett, az első esetben nála volt pár napig felsőlégúti betegség.

2011. dec. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!