Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogíny vírusos megbetegedése...

Fogíny vírusos megbetegedése árthat a babának?

Figyelt kérdés
Nagyon aggódom, mert ma reggelre hólyagok jelentek meg az ínyemen, és igen fájdalmasak. Fogorvoshoz csak este jutok el. Mi történik, ha ez valamilyen herpesz vírus? Nem lesz baja a babámnak? 27 hetes vagyok
2008. nov. 6. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Ennyi idő alatt nem fog történni semmi, de az tény hogy a fogakon a lepedék nagyon sok bacit taratalmaz, ezért ajánlják a terhesség alatti alapos orvosi fogtisztítást legalább egyszer. Szélsőséges esetben vetélést, később koraszülést okozhat. De ezt csak azért írtam mert kérdezted, semmi pánik. Amúgy a herpesz vírus ártalmatlan a babára.

Üdv egy 16 hetes törpi anyukája

2008. nov. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
előző vagyok, lehet hogy csak vlmi étel okozta.Tényleg nyugi, az orvos biztos ad rá vlmit
2008. nov. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm gyors válaszodat! Du. 5-re kaptam időpontot a fogorvostól, és ha hazaértem feltétlenül megírom ide mi az eredmény, hátha másnak is lesz hasonló panasza.Egyébként tényleg nagyon fontos ilyenkor odafigyelni a fogmosásokra a bacik miatt, én naponta 3X teszem, és direkt meridol fogkrémet használok, sőt még meridol szájvizet is napi 1X. Ezért is vagyok nagyon mérges, hogy ilyen odafigyelés mellett ez történik. Azért remélem semmi komoly!

Mégegyszer köszi a válaszodat, és boldog babázást!! :-)

2008. nov. 6. 14:03
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Mindenképp meg akartam írni a híreket, hátha segíthetek esetleges sorstársaimnak! Most jövök a dokitól, és nincs herpeszvírusom. A napokban rengeteg diót ettem, amitől allergiás reakcióm lett, begyulladt és hólyagos lett az ínyem. Nekem mostantól kerülendő a sós mogyoró, pisztácia és a dió. Beecseteltek, de a napi háromszori fogmosáson kívül nincs más teendőm.

Mindenkinek boldog babavárást!

2008. nov. 6. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!