Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hordanátok a gyereketeket...

Hordanátok a gyereketeket mozgásfejlesztésre, ha mindig lebetegszik utána a család?

Figyelt kérdés
Négyszer volt, még nem tudják, mi baja, nem hagyja magát vizsgálni. Ordít és nem együttműködő, eddig egy foglalkozást csinált végig. Ja, és állandóan beteg, mindig összeszed valamit, aztán a család többi tagja is kidől. Mit csináljak? 1,5 éves.
2011. dec. 30. 14:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én hordanám. Nagyon fontos, hogy kiderüljön, mi a probléma.
2011. dec. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
szinte csak névleg hordjuk, mert mindig beteg. Aztán meggyógyul, megint megy és ismét beteg. Nem tudja megszokni sem így, hogy járni kell, meg eredmény sincs.
2011. dec. 30. 14:33
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Dévény nem jó?
2011. dec. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell vinni? Van valami elmaradása stb?
2011. dec. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

elvittük megmutatni, mert 1,5 évesen kezdett el járni. Mondták, hogy kell torna, de nem tudják, mennyi ideig és mi baja, egyik lábát kifelé tartja. Amúgy megy, szalad is.

Akik járnak, azok szerint hasznos a torna, de pl. otthon is kellene gondolom tornásztatni, de nem mondták, hogyan.

2011. dec. 30. 16:13
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha 18 hósan kezdett el még belefér, szerintem is Dévényeshez
2011. dec. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
itt nincs Dévény torna, de gyógytornász foglalkozik vele. Ill. foglalkozna, de a fiam egyáltalán nem együttműködő.
2011. dec. 30. 17:16
 8/17 anonim ***** válasza:
Az,hogy nem együttműködő,csak erre vonatkozik,vagy más területen is tapasztaltad már?
2011. dec. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

milyen más területen, másfél éves múlt, nagyon nem visszük társaságba. Ált. szereti, ha békén hagyjuk, vagy akkor foglalkozunk vele, amikor ő akarja. Kissé önfejű, de ebben a korban azért ez megszokott.

Az ismétlődő dolgokat megszokja, de itt nincs még az sem.

2011. dec. 31. 08:02
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én fiam 21 hónaposan kezdett el járni, akkoriban vittük először (neurológus küldött) tornára. Ettől függetlenül indult el egyébként. Csoportos tornával kezdtük, de azt végigordította, nem akart csinálni semmit, dacból, hisztiből, pedig azokat a feladatokat már tudta volna.

Aztán a konduktor "felajánlotta", hogy vigyük hozzá magánórára 3000 ft/45 percért....

Elvittük, keresztül a városon, 1 óra oda, 1 óra vissza..

(Közben már babát vártam).

Az ottani foglalkozást is végigordította, nem akart együttműködni. Nagyon durván viselkedett (sírt, toporzékolt), ilyet máskor-máshol nem csinált.

A nőci kőkemény diktátor-típus, még én sírtam el magam majdnem, úgy beszélt a gyerekemmel. Ha valamit megcsinált, (juhéjj, ennek örülni kellene, és megdicsérni szerintem), de nem úgy, ahogy ő gondolta, elkezdte hangsúlyozni, hogy ezt a feladatot rosszul csinálta, ezért most nem kap jutalmat - és ott lebegtette a nyamvadt kis jutalomkártyáit a gyerek előtt, hogy na ezt most nem kapod meg... Én meg próbáltam visszatartani a sírásom, mert szerintem ez irtó nagy gonoszság volt a gyerekkel szemben.

Egy szó, mint száz: anyagi okokra hivatkozva (nem alaptalanul) abbahagytuk a foglalkozást.

És láss csodát: a gyerek jár, fut, guggol, stb..

Szerintem azt még várd meg, hogy kiderítsék, hogy mi a baja, biztos ami biztos, de ha semmi komoly, akkor fölösleges járni.

A mi történetünknek még van folytatása, de kb. egy a4-es lapnyi, így most senkit nem untatok ezzel.Csak vigyázz, hogy ne hálózzanak be a gyermeket segítő "szakemberek", mert a nagy segítség még rosszra is vezethet..

Egyébként a gyereked a foglalkozásoktól függetlenül betegedik meg?

C

2012. jan. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!