Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kullancsra valóban jó a...

A kullancsra valóban jó a polybé vitamin? Ha igen, akkor milyen adagba adjak a 6 éves gyermekemnek?

Figyelt kérdés
2009. máj. 21. 20:42
 1/9 A kérdező kommentje:
Ill, igaz -e az, hogy ha erdős területre megy az ember, és előtte 2 nappal szedi a polybé vitamint, akkor nem csípi meg a kullancs, mert olyan erős a vitamin illata, hogy nem bírja a kullancs.Valóban igaz ez?
2009. máj. 21. 20:44
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Mendemonda!


inkább kullancsriasztóval kend be őket

2009. máj. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Bio Galaktív kullancsriasztót ajánlom!
2009. máj. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Bugs lock szúnyog és kullancsriasztó karkötő 740 ft
2009. máj. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi annak idején ezt kaptuk, és talán egyszer volt bennem kullancs, pedig nyaranta vándortáborba jártunk.

Lehet, hogy nem volt hozzá semmi köze, de az is lehet hogy igen.

Én az 5 éves kisfiamnak adom, és még egyszer sem volt benne kullancs, bár ő már alig várja, mert kiváncsi rá!!!

Vele is elég sűrűn járunk kirándulni, túrázni, úgyhogy lenne rá alkalom, hogy belemásszanak.

Reggelente adok neki egy tabyt.

2009. máj. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
13 hónapos kisfiamban 2X volt kullancs 3 hét alatt... aztán vettem egy bio galaktív kullancs riasztót és szedetem Vele a polibét, utóbbiról védőnő azt mondta, hogy most az a "trend", hogy a szaga inkább csalogatja a kullancsot, mint riasztja. Na mind1, szóval azóta nem szedett be kullancsot, de hogy ez most a polibének vagy a galaktívnak köszönhetőe azt nem tudom...
2009. máj. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem hinném, hogy mendemonda. Mi is így nőttünk fel, rendszeresen vizitúráztunk és nyomattuk a polybét. Eddig még nem volt kullancsom, pedig Zalában nőttem fel, ami eléggé veszélyeztetett ebből a szempontból.

Lányom (3,5 éves) és tavaly nyáron megkapta a kullancs elleni (pontosabban az agyvelőgyuszi elleni) védőoltást, de sajnos csalánkiütéses lett, így a dokinő nem adta be 1 hónap múlva az ismétlő adagot. Azt mondta, marad a polybé és a spray.

A védőnőt is megkérdeztem az adagolást illetően, és ő is úgy tudta, hogy napi 2 tabletta, és a tervezett túra időpontja előtt 2 nappal el kell kezdeni a szedését.

Ami biztos: zárt ruházat, nadrág szára a zokniban, póló a nadrágba tűrve, kalap, spray (polybével kiegészítve), és túra után a test és a fejbőr alapos átnézése. Ha van kullancs, azt azonnal ki kell szedni, potrohát nem megnyomva, mert ott van a nyála és abban van a vírus. (Olajjal, ecettel, tejföllel stb... teli poharat nem szabad tenni a potrohához, mert ha nem kap levegőt, minden nyálat és vért visszaköp, és így fertőz.) Amúgy kullancskiszedő csipesz, illetve kanál a gyógyszertárban kb 1000,- Ft-ért kapható.


Minden jót!

2009. máj. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Üdvözlet

Nekem hatott a dolog

Előtte minimum 1 hete el kell kezdeni szedni a gyógyszert hogy hasson.

Igaz a vizelet iszonyat büdös lesz tőle de a színe is. Szoval megilyedni nem kell.

2017. jún. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ráadasul mi is büdösek leszünk tőle sajnos izzadásnál amit sem a szúnyogok de a kullancs se szereti. Emlékszem mikor gyerekként játszottam a kullancsal és semmi bajjom nem lett. Még a hangya is észveszetten menekült. Szúnyog... meg rámrepült de mebt is tovább. Kutyámnak is ezt adtuk be sokszor kullancsjárvány idején. Neki se lett baja. Szóval én merem ajánlani. Az hogy sárgas lesz a bőrünk tőle semmi baj nincs belőle. Lesz egy kis színünk :)
2017. jún. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!