Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Éreztétek már úgy hogy nem...

Éreztétek már úgy hogy nem szeretitek a gyereketeket?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz volt ma a fiam, tisztára kibuktam tőle! 5 éves, és szerintem három gyerek nem csinál ennyi bajt mint ő! Reggel bedobta az üvegpoharával a tévét, ebédnél a tányért dobta le az asztalról, most pedig aludni nem hajlandó, hallom ahogy rugdossa az ajtót, pedig még alvás idő van. Nem tudom hogy mondjam meg a férjemnek a tévét :( Mit csináljak ezzel a gyerekkel?
2012. jan. 2. 15:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

nem, előbb nem szeretném magam amiért rosszul neveltem, sőt, mikor káromkodom is magamat szidom :D

őt szeretem csak a rosszságot nem, ha meg neveletlenül viselkedik az az én érdemem úgy érzem :S

2012. jan. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nekünk 3 gyerekünk van, a fiunk szintén 5 éves, ráadásul ő a középső gyerek. Nagyjából tudom miről beszélsz, az én fiam is más lett pár hónapja, mintha megváltozott volna, sokkal erőszakosabb, agresszívabb.

Nagyon fontos tudni, hogy direkt dobta be a TV-t? Direkt dobta le a tányért, esetleg dühében?

Ha minderre igen a válasz, menjetek el nevelési tanácsadóba, ők segítenek.

Viszont az alvás dolgon nagyon megdöbbentem. Úgy érted, hogy a fiadnak kötelező alvás van napközben? Az enyém már 3 éves korától nem alszik, sőt, 2,5 éves korától! De a legnagyobb sem aludt már enni idősen.

Nem írtad hanyan vannak testvérek, gondolom nem egyedüli. Ha igen, akkor sokkal-sokkal többet kellene vele foglalkozni. De akár vannak tesói akár nem, szervezz vele sok közös programot, a legjobb apával együtt (és a tesókkal ha vannak). Az önfeledt kikapcsolódás csak összekovácsol titeket. Kreatívkodjatok együtt,pl sógyurmázzatok, közben jókat lehet beszélgetni. Minél többet "dolgoztok" együtt, annál közvetlenebb lesz a hangulat és annál jobban megoldódik a nyelve, hogy mi a baj, mi bántja, miért csinálja mindezt. De ne faggasd, mert lehet ő maga sem tudja elmagyarázni, csak ki tudod szűrni majd. A társasozással vigyázz, mert ebben a korban nem igazán szeretnek veszíteni és akár ferdítenek, csalnak is a győzelemért. Rosszul sülhet el, most az a cél minél közelebb kerülj hozzá.

Az én fiamnak is vannak agresszív kirohanásai, bár sosem merne semmiben sem kárt tenni.

2012. jan. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
.
2012. jan. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!