Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van a szeretetnek mércéje?...

Van a szeretetnek mércéje? Éreztétek már, hogy annyira szeretitek a gyereketeket, hogy szinte fáj?

Figyelt kérdés
2010. jún. 27. 07:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez természetes, ANYA vagy! :) Én is imádom, ez a szeretet semmihez nem fogható!
2010. jún. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Az az igazság, hogy nemrégiben megkaptam, hogy én "túlságosan" szeretem a gyerekeimet. Jólnevelt, nem elkényeztetett gyerekek, a lányomat "szeretetbomba"-néven említik az oviban. Kedves, szófogadó, csörfös kislány. De egy ismerősöm mégis megkritizált, hogy nem az életre nevelem őket, mert mindketten, már a 1,5 éves kicsi is mindenkivel kedves, megosztja a játékait, innivalóját, csokiját. És ez nem normális, nincsenek felkészítve a való világra. Nem értem. Ordítoznom kellene és verni őket, hogy "keményebbek" legyenek?

Köszönöm előre is a válaszokat!

2010. jún. 27. 12:06
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

nem! hülyeség! jól neveled őket. ha jószívű fajta, úgysem lehet erővel leszoktatni róla.

én is imádom a kislányomat. nagyon nehéz baba volt, most másfél évesen se kutya, de olyan édes huncut tud lenni, az a legnagyobb öröm nekem, amikor látom, hogy tele szájjal nevet és csillog a szeme! a kisujja körme drágább nekem minden másnál! :))))

2010. jún. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ők lesznek azok a nyílt szívű, mindenkivel kedves empatikus emberek, akik majd segítenek azokon, akiket a szívtelen, kemény, és könyörtelen emberek magukra hagynak.. lehet, hogy könnyebben átverhetőek és naívak lesznek, de csodálatos lelkű emberek, akik sok szeretet tudnak majd adni és kapni, és ez mindennél többet ér! Büszke lehetsz rájuk! L27
2010. jún. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyfolytában azt érzem,hogy meghalnék a kisfiamért annyira de annyira imádom.Ő is nagyon kedves baba,simogat,puszilgat mindenkit.Próbálom majd életrevalónak nevelni,de ez nem ott kezdődik,hogy irigy,önző embernek nevelem.Nem attól lesz valaki életrevaló....
2010. jún. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerősödnek mondd meg, hogy lesz még időd az életre nevelni a gyereked. Most neki semmi másra nincs szüksége csak a határtalan szeretetre!! Ne foglalkozz vele- velük, továbbra is szeresd őt ennyire amennyire most, azzal nem ártasz neki! Bár mindenkiben ilyen erős lenne az anyai ösztön! Foglalkozzanak azokkal az anyákkal akik eldobják a gyereküket! Na ők elég korán megtanítják a gyereküknek milyen (szar) lehet az élet!
2010. júl. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen éreztem,érzem mikor ránézek és kicsordul a könnyem az álleti jó érzés.Mikor megszületett sokszor csak fogtam a kezemben és sírtam örömömben,hogy végre itt van.(9évet vártam RÁ)
2010. júl. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Minden este amikor elalszik és nézem a gyönyörű kis arcát, a kezeit, a lábacskáit könny szökik a szemembe, mert Ő itt van és ha valami történne vele nem bírnám ki. Szeretem, ahogyan Te is a babád, anya vagyok, ahogyan Te is az vagy. Szeretnünk kell őket, mindent meg kell kapjanak és boldog, gondtalan gyermekkort kell biztosítanunk nekik. Légy rá büszke, hogy megosztja másokkal amije van, hogy nem irigy. Életre kell nevelni? Igen, egy olyan életre amiben jó élni. Ha mindenki úgy szeretné és nevelné a gyermekét, akkor sokkal szebb és boldogabb világban élnénk. Ahogyan József Attila írta: "Jó szóval oktasd, játszani is engedd szép, komoly fiadat"
2010. júl. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Még csak 1 éves a lányom, de amióta megvan érzem ezt a mély, kipusztíthatatlan, lobogó, forró szeretetet, amitől olyan érzésem van, hogy túlcsordul a lelkem.

De ha a feje tetejére áll, akkor sem dobálhatja az ételt a földre, nyúlhat a konnektorba, stb. És következetesen rászólok, ha kell tiltok, és vannak szabályok.

A férjem iránt is hasonlót érzek, de nem ilyen mélyen, fájdalmasan.


Szerintem nincs szeretet mérce, mégis azt látom, hogy van. Mert egy rokon anyuka ki tudta mondani, hogy "azért nem szeretem nagyobbik fiam, mert...". A kisebbiket meg agyon imádja közben.

Szerintem ilyen mély szeretettel szeretni és puhánnyá nevelni nem ugyanaz.

A mély szeretettel lehet családban bízó, kiegyensúlyozott, jó értékrendű felnőttet nevelni, aki tudjam, hogy szigor, büntetés, bármi mellett és ellenére őt szeretik és mindig helye van a családban. Mert így hátteret és múltat kap, amikre a jövőjét tudja alapozni.

Megint más a majomszeretet, amikor tutujka, meg öngyöm-böngyöm, meg mindent megengedek mert én szeretem, na ezzel lehet szerintem egy kezelhetetlen gyereket és antiszociális felnőttet "nevelni".

Sajna látom a példát.

2010. júl. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Amiket a barátnőm hibaként említett :

- Nagyon fájt a fejem (migrén), ennek ellenére kivittem a gyerekeket a játszótérre, mert előző nap megígértem nekik. "És amit anya megígér, az úgy is van, cserébe ugyanezt várja el." ( Amúgy meg nem teljesen mindegy hol fáj e fejem? Két kicsivel otthon se tudnék lefeküdni...)

- Amikor a kicsi odajött hozzám a játszótéren és kérte a tízóraira hozott felkockázott gyümölcsöket, automatikusan elővettem az összes kis műanyag tálkát, villát és megkínáltam az ismerős gyerekeket, anyukákat. Mivel eleve mindig többet viszek, úgyis jön valaki, aki kér, nehogy kevés legyen. Én nem találok kivetnivalót abban, ha az anyukája engedélyével persze, de a gyerekeim akár a friss játszótéri barátait, játszótársait is megkínálja...

- Ha éjjel felébred valamelyik gyerkőc, megengedem, hogy közöttünk nyugodjon meg vagy épp aludjon vissza, nem küldöm / viszem azonnal a szobájába.


Én ezeket és a hasonló szitukat az anyaság velejárójának tekintem, nem áldozatnak. A gyerekeim tudják, hogy a szülői szoba ajtaja mindig nyitva, bármikor bejöhetnek. Ha megígérek valamit, akkor betartom. Ha valamit nem szabad, akkor nem szabad 150. alkalommal sem, de mindig elmondom, hogy nagyon szeretem, féltem, ezért ne tegye.

Ez már túlszeretés? Elég csak ráförmedni, hogy "Ne csinááádd mááá'! " ?

2010. júl. 4. 09:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!