Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Pelenkacserés probléma, ki...

Pelenkacserés probléma, ki hogy oldja meg?

Figyelt kérdés

1,5 éves a fiam, és újabban kész közelharcot kell vívni vele, hogy engedje levenni a pisis/kakás pelust, majd egy újabbat, hogy ráadhassam a tisztát. Amióta jár, azóta csak állva lehet pelenkázni, fekve egyáltalán nem engedi.

Vagy ez is egy "erőpróba" a részéről, és majd idővel elmúlik?


2012. jan. 3. 21:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia az én fiam is ugyan ezt csinálta de rájöttem hogy kell leszerelni a kis csávót.A kedvenc játékát teszem a földre amire egyből rá kap és akkor gyorsan lefektetem közben beszélek neki és dicsérem hogy milyen ügyes és mondom neki hogy így mennyivel gyorsabban végzünk aztán a végén megköszönöm hogy ügyes volt és a jutalom egy nagy puszi anyától nekem be jött azóta semmi probléma .Próbáld ki nekem bejött remélem tudtam segíteni
2012. jan. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, de ez nem vált be nálunk. Mondom, fekve egyáltalán nem marad meg. Este pl fürdés után egy bő órát hagyjuk fürdőköntösben, pelus nélkül, és akkor lefekvés előtt már ő maga jön oda és szépen hagyja magát. De nap közben mégsem lehet pucér fenékkel rohangálni... Ahogy meglátja a kezemben a pelenkát, már ezerrel csóválja a fejét és megszökik. Nem haragszom rá, mert amúgy tök jópofa ilyenkor, csak néha azért amikor pl sietni kell, kicsit idegőrlő azt várni, mikor adja meg magát.
2012. jan. 3. 22:03
 3/11 anonim ***** válasza:
Ilyen esetekre jó lehet nagyon az up&go ... nálunk is voltak harcok,de főleg akkor lett már könnyebb amikor megértette,hogy ha nem cserélem ki akkor nagyon fogja csípni és doktornénihez kell menni.Az elején próbálkoztam azzal,hogy pszt ott szalad,nevet stb a pók a falon aztán még nézelődött,hogy merre gyors kicseréltem,de persze egy idő után ez már nem jött be
2012. jan. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

9 hós fiammal ugyanez a helyzet, már annyival sokszor meg tudom oldani, hogy a kedvenc meséjéből a zenéjét berakom, és akkor állva ki tudom törölni a fenekét, de ez sem mindig jön be. Nemrég írtam ki én is hasonló kérdést, valakinek a lassú, játékos módszer jön be, valakinek a gyors, határozott. Én alig várom, hogy bilizzen.

Szóval sok jót én sem tudok mondani, de együtt érzek.

2012. jan. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ugyan ez a szitu nalunk is az en draga kislanyomat keptelenseg pelenkazni hat meg amikor oltozesrol van szo az kesz tortura egyebkent20hos es nagyon edes de neha nagyon faraszto kitartast kivanok nektek es sok turelmet minden anyukanak
2012. jan. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint más is így van vele. :) Na majd akkor kinövik.

Párszor bevált, hogy felállítottam az ablakpárkányra, onnan elnézegetett, amíg turbósebességgel kicseréltem rajta a cuccot, de most már az sem elég érdekes. Hajrá, legyünk leleményesek.


Köszi mindenkinek! Azért továbbra is várok ötleteket. :)

2012. jan. 3. 22:30
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak is volt egy ilyen időszaka, kb 3-4 hónap...akkor bugyipelust használtunk.

Az öltöztetésével sose volt gond...csak mióta bölcsis,néha reggel beleszól,hogy ő most nem a csíkos bodyt akarja felvenni,hanem a kéket...meg hasonló.

2012. jan. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nadragpelus?

nekunk is volt ilyen korszak, en nadragpelenkat adtam ra, gyorsan megvoltunk vele

meg megkapta a fulhomerot, amit egyebkent nem kapott meg soha, es izgalmas volt neki, meg az elektromos orrszivot.. :D

az epp a megfelelo idore lefoglalta

egyik lab, masik lab, hipphopp

2012. jan. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nah, mint ha csak az én fiamról írnál.

Durva módszer, de így csinálom: alapból a földön ülve cserélem a pelust, terpeszben ülök, így a két talpammal le tudom fogni a két kezét. A lábával még mindig rúg, azt tényleg nehéz a kezemmel kordában tartani, de azért sikerül. Amikor a lábait már el kell engednem, hogy elöl is letisztogassam, akkor, ha még mindig rugdos, óvatosan ráülök a lábaira (pontosabban a combom legfelső része alá teszem őket, ahol a súlyom nincs rajta, de elég erősen fogja ahhoz, hogy ne tudja kiszabadítani).

Mindez azért nem annyira brutál, soha nem volt még semmilyen színes folt a karján vagy lábán emiatt, és ha úgy érzem, hogy nagyon megnyomtam, később végignyomogatom a végtagjait, de sehol nem mutatja, hogy fáj, tehát minden oké.

2012. jan. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Csatlakozom. Nálunk is volt ilyen IDŐSZAK. Pont, mikor elkezdett járni. Akkor hagytuk el a pelenkázót, és tértünk át a nadrágpelusra. Úgy gondoltam, hogy kényelmesebb is neki ez a fajta pelenka, meg gyorsan meg is volt. Aztán pát csomag után már kicsit megdobta a családi kasszát, hogy kb. pár naponta kellett új csomag pelenaka, ezért visszatértem a hagyományosra. A pelenkázót viszont azóta nem használjuk, csak játéktárolónak, onnantól a franciaágyon vagy a földön pelusozunk (attól függ hol vagyunk). Azóta az erőpróba is elkezdődött, sokszor harcolunk még így is. Bevallom, 1-2-szer rácsaptam a pocos popijára, így nyugton maradt, mert nem adtam utána rá puszit (nálunk ez szokás, ha fáj valami puszi és már nem is fáj) azóta ha mondom neki, hogy "rácsapjak a popidra?" már nem forgolódik, hanem lehet pelenkázni. (egyébként nem vagyok verekedős típus, erre alkalmaztam csak két évesem nem korszakánál. Nem mondom, hogy jó módszer, de kipróbáltam egyszer-kétszer tehetetlenségemben és bejött.)
2012. jan. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!