Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen szakemberhez vigyem...

Milyen szakemberhez vigyem komplex táplálkozási problémás gyerekemet?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a kisgyerekek időszakosan esznek meg vagy épp nem esznek meg dolgokat, de nálunk ez már szinte az őrületig fokozódott és egyre rosszabb. (hónapok óta) Szeretném egy szakemberrel megbeszélni ezt de nem tudom kihez vigyem. Van olyan, hogy gyermek táplálkozási szakértő?
2011. dec. 12. 13:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Gasztroenterológus
2011. dec. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A gasztroenterológus nem csak szervi problémákkal foglalkozik? Nálunk erről nincs szó.
2011. dec. 12. 14:33
 3/10 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy nincs erről szó? kivizsgáltattad már? lehet a háttérben pl. felszívódási zavar. De mondjuk ha leírnád bővebben mi a problémátok, jobban tudnánk segíteni.
2011. dec. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért nem gondolom, hogy szervi elváltozásról van szó, mert előtte nem volt baj, imádott mindent, főleg a zöldségeket és gyümölcsöket. Mostanában viszont mindentől undorodik, hányásig képes némelyik ételnek már a puszta érintésétől hergelni magát! Ha bekap valamit amitől épp nem undorodik, akkor fél órán át forgatja a szájában (szó szerint értsd a fél órát) de nem nyeli le, ki kell vennem. Gyümölcsről szó sem lehet, egyedül a paradicsomot eszi meg a zöldségek közül is. Hús a leghatározottabban nem, ettől képes hányni is. Keksz és csoki jöhet, de pl. a tejbegíz vagy tejberizs már szintén gond legtöbbször. Legnagyobb gondom, hogy szerintem így nem elég változatos az étrendje és félek, hogy baja lesz.
2011. dec. 14. 12:51
 5/10 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy nincs erről szó? kivizsgáltattad már? lehet a háttérben pl. felszívódási zavar. De mondjuk ha leírnád bővebben mi a problémátok, jobban tudnánk segíteni.
2011. dec. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Első vok,kérdezd meg a dokitokat!!!!!!!!!!!!!
2011. dec. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
pszichiáter
2011. dec. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Első körben egyértelműen gasztroenterológus, ki kell zárni a szervi hátteret, amiket a kommentedben írtál, egyáltalán nem zárják ki ezt!


Második körben gyermekpszichológus mindenképp, lehetőleg korábbi vagy jelenlegi klinikai gyakorlattal, aki azt is meg meri mondani, hogy ha te csinálsz valamit rosszul és nem csak jó pénzért azt mondja, amit hallani szeretnél. A táplálkozási zavarok majdnem minden esetben a szülőből fakadnak, persze nem akarok ítélkezni feletted, hisz nem ismerem a részleteket. Ha gondolod, akkor Budapesten tudok ajánlani ilyen "őszinte" gyerekpszihológust.

2011. dec. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ami biztos: Ne adj csokit, édességet egyáltalán. Soha, amíg rendbe nem jönnek a dolgok.
2011. dec. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a segítségeteket!

Beszélek a dokinkkal és megkérem, hogy ajánljon jó szakembert. Sejtem, hogy valamit én is elronthattam, de nem tudom mi lehet az. Állok elébe, mert meg akarom oldani ezt a dolgot, nagyon rossz napról-napra ezzel szenvedni, főleg a kisfiamnak!

Azért ha még valakinek van ötlete az ne tartsa vissza!

2011. dec. 15. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!