Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le kisfiam...

Hogyan szoktassam le kisfiam az állandó pakolásról?

Figyelt kérdés
Novemberben volt 2 éves és kb. 1 éve folyamatosan pakol amikor otthon van. Hiába van neki rengeteg játéka azok nem érdeklik. De ha csak pár darab játékok hagyok neki elől akkor se játszik velük. Folyamatosan pakolja a holmikat, ami a kezébe kerül az pár perc múlva más helyen lesz. Kipakolja a konyhában az edényeket de vissza nem teszi őket. Hiába foglalom le egy idő után megy és pakol. Mindegy mit, mindent megfog és elrak. Már nem tudom mit csináljak egyre jobban fárasztó az állandó pakolászás utána. Ötletek??
2011. dec. 27. 15:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Te viccelsz? Az én lányom márciusban lesz 3 éves és ő is pakol. Csomo játéka van, de nem igazán játszik semmivel. Ő is pakol, meg nekem "segít" mosogatni, teregetni stb. Ez van. Majd ha elmegy oviba gondolom más lesz egy kicsit, mert lányomat pl. nem érdekli a rajzolás, gyurma, stb. 2 évesen jóhogy pakol.
2011. dec. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

neem nem viccelek!

már lassan nem lehet bejönni hozzánk mert ő semmit nem akar csak pakolni egésznap én meg pakolok utána egésznap semmit nemtudok mellette csinálni mert mire rendbe rakom a konyhát ő szétszedi a nappalit.

ismerek olyan 2 éves gyerekeket akik egyátalán nem pakolnak vagy ha igen akkor minimálisan nem pedig reggel 8tól este 8ig.

2011. dec. 27. 16:17
 3/15 anonim ***** válasza:
Örülj neki! Mennyivel érdekesebb mint Eperkét bámulni a tévében. Semmit nem kell vele tenni. Ennyi idősen az enyém is csak pakolt. Imád (még most is , de mostanra más is érdekli, 3 éves lesz). Mit kell ezen úgy aggódni?!
2011. dec. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

mondjuk a non-stop pakolás tényleg furcsa.



autusztikus egyéb más jelei nincsenek?

2011. dec. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

nem aggódok csak már elégé fárasztó egész nap utána pakolni.

remélem az oviban elmúlik majd.

azért köszi a segítséget.

2011. dec. 27. 16:32
 6/15 A kérdező kommentje:

autisztikus?

azon még nem is gondolkottam..

2011. dec. 27. 16:33
 7/15 A kérdező kommentje:
elírtam:gondolkodtam...
2011. dec. 27. 16:35
 8/15 A kérdező kommentje:

de amúgy nincsenek arra utaló jelek.

dehogyis!

2011. dec. 27. 16:37
 9/15 anonim ***** válasza:

Én egyszer láttam egy gyereket, aki míg az anyja sorban állt lepakolta az összes mustráos tubust, bele a bevásárlókosárba, és anyuka dühösen visszapakolta.

És anyukám mondta, nézd meg micsoda egy marha anyuka, magától nem jön rá, a gyereknek a pakolás a lényeg, nem a honnan hova. Ha szólna neki, ugyanolyan örömmel visszapakolná a polcra a kosárból.


Ez jutott eszembe, hogy ha pakolni szeret, akkor visszafele is pakolna, nemcsak ki. És lehetne neki egy pakolászós helye-fiókja, amit pakolászhatna.

Minden gyereke szeret pakolászni oda-vissza. Ez nem jó, hogy ő kipakol, te meg vissza.

2011. dec. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 15 honapos a fiam, es o is pakol, ok igy fejlesztik magukat, ez a jatek. Kulon pakolja a mas szinu/alaku dolgokat, a labdafujo jatekaba beletuszkolja a cumit, csipeszt, miegyebet, nem all le egesz nap. De nem is banom. Nekem az lenne a fura, ha csak ul egy helyben. Megoldas a kovetkezo: egy helysegben legyetek egesz nap, a veszelyes cuccok legyenek elzarva, es csak este pakolj ossze, amikor o mar alszik. Nalunk egyben van a nappali a konyhaval, gyerekajtoval van elvalasztva, igy amig fozok is latom, de ki szoktam neki dobalni az edenyeket, meg a fakanalakat is jatszani. Ha meg valaki jon hozzank, az latja, hogy nem kosz van, hanem rumli, de ahol gyerek van, az ezzel jar. Este aztan beramolok mindent a jatszodobozaiba, es reggel rend var minket.


Nekunk bejott, probald ki!

2011. dec. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!