Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ez a viselkedés...

Szerintetek ez a viselkedés normális, más gyerek is játszik így?

Figyelt kérdés
A fiam 2,5 éves és elég furcsa dolgok hozzák "lázba".Ha játszik az autóival folyton elakad vele,felborul,leszedi a gumikat,csak akkor érdekes ha balesetet szenved a jármű.Boltba motorral szokott jönni,azzal is folyton elakadósat játszik és ha benne van a kátyúban kiabál segítségért.Ha néha előveszem a babakocsit és azzal megyünk addig hisztizik amíg nem akadok el vele valami lyukba.Oké hogy a gyerek szeret sárba menni meg megtalál minden lyukat,de ez azért már sok! Vajon miért érdeklődik így a balesetek iránt,vagy ez tök normális és majd kinövi? Pedig elmagyaráztam neki hogy az ilyesmi nem jó dolog!
2012. jan. 4. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia,a 10 éves fiamat allandoan figyelmeztetnem kell hogy ne .szinte ugyanez.
2012. jan. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Csak az nem fér a fejembe hogy szinte az egész napját ez tölti ki!Van egy fa széke aminek a közepén lyuk van és abba dugdossa az autókat és sikoltozik örömében meg kiabál nekem hogy "nézd csak anya elakadt az ótóka ?" Az apja már viccesen meg is jegyezte hogy biztos őt is a katasztrófavédelem fogja érdekelni! (apának ez a szakmaterülete)

2012. jan. 4. 16:02
 3/5 anonim ***** válasza:

A 2 éves lányom is ha autózik, akkor az egyik autó "jaj, lerobbantam" és a másik autó megy és megszereli. Vagy Ő szereli meg.

Szerintem normális, így izgisebb a játék mint sem csak tologatni. :)

2012. jan. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet, arról akar újra meg újra megbizonyosodni, hogy ott vagy és segítesz neki, ha kell. Lehet, hogy ez megnyugtatja. Az meg, hogy szétszedi az autóit: tök jellemző erre a korra. Egyszerűen kíváncsi. Nem láttatok valahol összetört autót esetleg? Biztos, hogy nem fogja fel egy baleset tragikus oldalát. Nem látok ebben semmi különöset, a gyerekeknek időszakosan vannak "bogaraik", neki most éppen ez.
2012. jan. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek ez megnyugtató! De láthatott a neten amikor az apja mutogatott neki munkagépes videókat! Akkor várok hogy majd kinövi :)
2012. jan. 5. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!