Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beszéd "visszaesés" 3,5 éves...

Beszéd "visszaesés" 3,5 éves kislánynál?

Figyelt kérdés

Kislányunk elég szépen beszél, kb 2 éves korától kezdett el mondatokban, értelmesen. Mostanában (kb 1 hónapja) elkezdett elég "csúnyán" beszélni.


Valami oviban ráragadt butáskodás lehet, v komolyabb gond húzódhat a háttérben?


Pl: nem mondja végig a szavakat, "hablatyol" össze vissza, egyszerű szavakon, mondatokon gondolkozik sokáig.


2012. jan. 5. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az oviban látott valami ilyesmit és most utánozza. Az én lányomon is észreveszem a szavain, hogy másképp mondja, valamint olyan szavakat mond, amit tőlünk nem hallott, pl. aha. Ezeket biztosan az oviban hallja.
2012. jan. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én épp a napokban gondolkoztam el 3 éves fiammal mi lehet (kiscsoportos) mert ő is kb két éves kora óta szépen beszél, viszont mostanában azt vettem észre, hogy nem ejti olyan tisztán a szavakat, hangokat, mint eddig. Elharapja a szó végét, nem artikulál. Egész nap lóg a cumi a szájában, eddig ez sem volt, már másfél éves kora óta csak alváshoz kellett, de cumi nélkül is nehezen értem sokszor hogy mit mond.

15 hós huga van, aki most kezdett el szavakat mondani, van amit szépen érhetően, van amit még csak én értek.

2012. jan. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kiscsoportban még nagyon sok kisgyerek nem beszél tisztán, sajnos én is a fiamon azt vettem észre, hogy amint bemegy az oviba egy tiszta beszédű kisfiú, úgy jön haza egy pöszéző, kényeskedő szinte 2 éves szintre "visszafejlődött" kisgyerek. Ez átmeneti időszak, és ahogy mondani szokás "kinövik", meg vagyok győződve. Persze attól nem árt emlékeztetni, hogy beszéljen ő csak szépen úgy ahogy eddig, mert attól pont olyan aranyos kisgyerek, sőt még aranyosabb mintha csúnyán, vagy pöszén beszélne. Nem beszélve arról, hogy azokat a gyerekekt még mindig hajlamosabbak vagyunk (általánosságban beszélve) jobban ölelgetni, puszilgatni, kényeztetni akik "babásabban" viselkednek mint amelyik már 3,5 évesen tisztán beszél, és értelmesen viselkedik. Ők ezért hajlamosak arra, hogy egy kis ölelésért bármit megtegyenek, ha kell visszalépjenek fejlődésben látszólag 1-1,5 évet.
2012. jan. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!