Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig szoptattál? És hogy...

Meddig szoptattál? És hogy választottad el?

Figyelt kérdés
Kislányom 18hónapos és sokan csodálkoznak hogy még szopizik. Igaz már csak elalvásra használja inkább.
2012. jan. 6. 13:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

9 hónapos koráig szoptattam, utolsó hónap már kínszenvedés volt, mert nem akart az istenért sem szopizni, esetleg csak éjjel. Aztán már azt sem.

Tejem még lett volna pedig, de neki már nem kellett. :(

2012. jan. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
10 hónapig szopott a kislányom, én erőltettem volna még de nem kellett már neki. Állandóan kórházban voltunk kisbaba korában, a sok idegeskedés miatt és a hogyismondjam szerény adottságaim miatt hamar szükség lett pótlásra, végül is, ha így veszem, nem is rossz eredmény az a 10 hónap.
2012. jan. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

2 év 2 hós volt, mikor elválasztottam a fiamat, akkor már csak este elalvásnál cicizett

Előtte a déli alvásos cicizést sokkal nehezebb volt elvenni tőle (pár hónappal a teljes elválasztás előtt a déliről szoktattam le), de pár nap alatt megszokta, hogy csak összebújunk a nagyágyon és úgy alszik el. Első pár napban volt nagy tiltakozás, nyüszögés, sírás, de ha érzi, hogy következetes vagy, akkor gyorsan megszokja. Pedig rettentő cicis volt.

Maga a teljes elválasztás ezután már laza menet volt, második nap már nem sírt, csak nyüszögött kicsit, de szépen elaludt.


Az meg, hogy csodálkoznak - hát nem muszáj mások orrára kötni, hogy cicizik-e, nem is értem, hogy minek kérdeznek meg ilyet, nekem ez olyan intim dolog. A védőnőm tudott róla és a szűk család, másnak nincs köze hozzá. A családunkban amúgy mindenki 2-3 évig szoptatott, úgyhogy nekem természetes volt, hogy ha van elég tejem, akkor nem fogom elvenni tőle fél-1 évesen, csak pl mert nekem úgy kényelmesebb.

2012. jan. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
11 hónapig. Folyamatosan választottam el, (kb 6 hónapos korától) először a délelőtti, utána a délutáni maradt el, majd a déli. Aztán olyan jó 2 hónapig még reggel és este szopizott, végül egy vasárnap este úgy döntöttem, hétfőn reggel már nem kap. Nem kérte, nem hiányzott neki, így pont jó volt mindkettőnknek.
2012. jan. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok: ha hamar elhagyjátok a szoptatást, akkor azon fognak fennakadni, ha sokáig szoptatsz, akkor meg azon. Ha kövérebb a gyereked másiknál, akkor azon, ha soványabb, akkor azon, ha később beszél, akkor azon, ha később rajzol, akkor meg azon. Ha melletted alszik el, rossz anya vagy és következetlen, ha egyedül alszik el, akkor meg szívtelen. Folytathatnám cumizás, ujjszopás, bölcsődébe/óvodába íratás vagy nem íratás, testvér léte vagy nemléte és a korkülönbség, mibe öltözteted, jársz-e vele angolórára és ringatóra 3 hónaposan és a végtelenségig. Na akkor ennyire foglalkozzál mások csodálkozásával. A gyerekneveléshez mindenki ért, az is, aki nem ;)
2012. jan. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Ezzel teljesen egyet értek. Minden anyuka verseng h az ő gyereke ezt és azt csinája.... Nem értem!

Most úgyan ez van az ajánlot védőoltásokkal: azon megy a verseny h ki adatott be többet.... Hihetetlen. Én nem adattam be csak a kötelezőket és a ROTát (mert ingyen kaptuk).

2012. jan. 6. 13:51
 7/16 anonim ***** válasza:

Mindkét fiammal pontosan úgy csináltam, mint a 4. (13:46-os) válaszoló :)

6 hónapos korukig kizárólag szoptattam, majd 9 hónapos korukra már csak reggel és este, végül 10-111 hónapos koruk körül abszolút közös megegyezéssel abbahagytuk és nem volt belőle semmi gond, egyikünknek sem hiányzott tovább.

Persze, ha hiszti lett volna miatta, akkor folytattuk volna, de így jobb volt.

2012. jan. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Jav: 10-11
2012. jan. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Kislányom nagyon mérges lesz ha nem kap cicit elalvás előtt. Szinte dührohamaot kap.... Nem tudom h hogy fogom leszoktatni. Azt mondják majd elhagyja magától....
2012. jan. 6. 13:57
 10/16 anonim ***** válasza:

1 éves koráig szopizott. Akkor szépen lassan elválasztottam,mert tesót akartunk,és a dokim hallani sem akart róla,hogy terheség alatt szoptatok. NA meg a lányom is inkább csak cumizott már rajta,mint evett volna.


Először a reggeli szopizást hagytuk el, egy hétig nem változtattam máson, utána az estit,és újabb egy hét után az éjszakait is, erre rá 3 napra át is aludta az éjszakát!!!

Engem lelkileg jobban megvilet,mint őt. Szerencsére soha nem követelte,így nem volt gond!!

2012. jan. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!