Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi a különbség a minimálbé...

Mennyi a különbség a minimálbér után kapható gyed és a gyes között?

Figyelt kérdés
Köszi
2012. jan. 6. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:

A minimálbér utáni gyed bruttó összege majd duplája a gyesnek.

Tavalyi minimálbér: bruttó 78 ezer, ezután a bruttó gyed: 54600.

Idei minimálbér: 93 ezer,ezután a bruttó gyed: 65100.


Tavalyi gyed kézbe adójóváírás és adókedvezmény nélkül: 38 ezer, adójóváírással: 49200.


Idei gyed adókedvezmény nélkül: 48200, adókedvezménnyel: 58200.


A gyes kézbe 25650.

2012. jan. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%
a gyesnek semmi köze a minimálbérhez, sajnos ezt az is kapja aki egy vasat sem tett a közösbe...
2012. jan. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Segítenétek gondolkozni??

1,5 éve vagyok gyesen, amit minimálbér után kapok, de az adókedvezményt(könyvelő tanácsára) a párom igényelte. Még nincs munkám, mert ahol eddig dolgoztam oda nem mennék vissza, (baba mellett nem tudnám csinálni), de baba mellett még a párom vállalkozásában sem tudok segíteni(MLM internetes munka). A bölcsin gondolkozunk(legalább ebéd utánig vinném( a doki javasolja az ott evést mert nem akar enni, hátha megjönne a kedve a többi gyerek közt), de akkor vissza kellene mondani a gyedet. Még annyi, hogy kismamabérletet lehet igényelnem?

2012. jan. 6. 18:15
 4/5 A kérdező kommentje:

36e alatti összeget kaptam eddig. Volt diákbérletem decemberig. A párom közalkalmazott(netto: 97e!). A nettes munkát nemrég kezdte. Tapasztalat semmi. Eredmény se. Pedagógus vagyok(tanítónő), a közelben nem kaptam állást(15.ker., Bp).

Hogy csinálnád a helyemben? Valamilyen ötlet?

2012. jan. 6. 18:23
 5/5 anonim ***** válasza:
49%

Menj gyesre, és dolgozz mellette, mást nem nagyon tudok mondani.

A kismamabérlet idén már gyes és gyed mellett is jár.

De beszélhetsz a bölcsivel, hátha nem jelentik le a gyereket, és akkor nem kell visszamondani a gyedet (barátnőm így csinálja, gondolom akkor lehet esély erre máshol is)

2012. jan. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!