Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek használjuk az...

Szerintetek használjuk az itatós poharat, ha nagyon nehezen és sokára szoktunk le a cumisüvegről?

Figyelt kérdés
Le sem merem írni lányom mennyi idős, a lényeg, hogy nagyon sokáig itta a teáját a déli és az esti alváshoz cumisüvegből. Most rászántuk magunkat és odaadtuk a kukásautónak. Viszont rettentően keveset iszik így. Gyönyörűen iszik pohárból, de csak egy-két kortyot, aztán teszi le a poharat és siet a dolgára, játszani. A ma déli alváshoz elővettem neki egy régen vásárolt itatós kulacsot, amiből szintén tud teát inni fekve is, mert nem folyik ki. Végre megivott így 2 dl teát egyszerre, de akkor mi értelme volt, hogy kidobtuk a cumisüveget? Szerintetek nem ugyanaz? Rá tud szokni ugyanúgy az itatósra is???
2012. jan. 8. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
mi Kubus falkont használunk. 2,5 éves korától iszik pohárból. Addig mindig nyakon öntötte magát. Nem mindegy, miből iszik? ha óvodás lesz, ott úgyis poharat kap. Ha meg nem otthon vagytok, akkor meg úgyis viheti a saját kis flakonját.
2012. jan. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Neki is van a Kubus-hoz hasonló üdítős üvege. Szeret is belőle inni, de azt nem tudom alváshoz adni, mert fekve megfullad tőle. Sajnos nagyon rászokott az ivásra alváshoz, lehet, hogy inkább ezen kellene változtatnunk, nem is azon, hogy miből igyon! Jelenleg bölcsis, oda lehet vinni bármilyen üveget, amit odaadnak neki alváshoz, viszont szeptembertől ovi és akkorra le kell szokni teljesen ezekről a rossz szokásokról! :(
2012. jan. 8. 14:21
 3/7 anonim ***** válasza:
mégis elárulhatnád, hogy mennyi idős, enélkül nem igen lehet tanácsot adni :)
2012. jan. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A hónap végén lesz 3 éves, mert ahogy írtam szeptembertől oviba megy!
2012. jan. 8. 14:59
 5/7 anonim ***** válasza:

oh hát akkor egyáltalán nem használta sokáig, ahogy írod, csak alvás előtt. én fiam 2 éves, este, reggel cumisüvegből issza a kakaóját, de még a 4 éves unokatestvére is :)

én ebben nem látok semmi kivetnivalót, minden ismerősünknél így van, persze itt sokszor olvastam, hogy már 2-3 hónapos babák pohárból isznak.

el kell fogadni, hogy nem lehet mindenki szuper anya, és néha jobb ha a mennyiséget nézzük mintsem a minőséget :)

nem kell rágölcsölni, az oviban úgyis csak pohár lesz, este add nyugodtan oda a kulacsot aztán majd egyre ügyesebben tud majd pohárból inni :)

2012. jan. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, bevallom nagyon féltem kiírni ezt a kérdést! És akkor szerinted a bölcsibe is vigyük a déli alváshoz nyugodtan a kulacsot? Nem tudom ismered-e, a Tommee Teepee, ha jól írom, neki van egy kék, csillagos itatója, most azt adom cumisüveg helyett.
2012. jan. 8. 15:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem a második gyerekem egyáltalán nem tudott cumisüvegből inni, szóval ez nagyon gyerekfüggő. Oviban megszokja a rendet, hogy víz van meg pohár és kész. Otthon meg csináljátok, ahogy nektek jó. Enyémek fiúk, rá vannak kattanva a Verdákra, ha a tiéd is szeret valami hasonló rajzfilmet, vehetsz neki figurás poharat, abból biztos inni fog :)
2012. jan. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!