Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Cumisüvegről való elszokás...

Cumisüvegről való elszokás után jóval kevesebbet iszik? Akkor mi a helyes teendő?

Figyelt kérdés
A lányom 19 hónapos, gondoltam ideje letenni a cumisüveget. Adtam neki helyette csőrös itatót már vagy 5 félét használtunk mert azt hittem csak a típusával van a baj. Próbáltam pohárból is itatni. De jóval kevesebbet iszik így.Most nem tudom megítélni hogy az volt a túl sok amikor cumisüvegezett vagy ez a túl kevés? Ma adtam neki újra cumisüvegből és már most fél liternél járunk amennyit ivott, ha pedig csőrösből adom neki akkor egész nap mindösszesen ha 4 decit iszik. Ez szerintem borzasztó kevés.
2011. nov. 8. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:
én is most vettem el a fiamtól a teás cumisüvegjét(kakaós maradt).fele annyit nem iszik meg azóta teából.most elő van neki a csőrös meg a sima pohár szívószállal.mikor cumisüvegezett akkor rengeteget ivott.napi 1,5 -2 liter folyadékot simán benyelt.most teából ugy 4-5 dl-t iszik meg,de iszik mellé 2-3x 2,5-3 dl kakaót.férjem is emiatt aggódot,h nem e kevés neki,de ha összeszámolom megiszik egy nap 1 l folyadékot.én naponta többször megkínálom teával,mindig ott az asztalona pohara,és ha kell iszik,ha sokáig nem ivott akkor szólok h igyon.iszik a lányod azon a 4 dl folyadélon kívül valamit(kakaó tej),leves is folyadék?mondjuk tény és való h a 4 az kevés.egyébbként mikor elvettem tőle akkor pár napig ő is alig ivott pár kortyot.
2011. nov. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tehát akkor tartsak ki?? 3 hete vettem el tőle de nem úgy tűnik mintha megszokná a csőröst:(

Levest nem eszik, viszont gyümölcsöket igen.De azokat korábban is ette a napi 1 liter folyadék mellé.Reggel iszik 2 dl kakaót.

2011. nov. 8. 12:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha szüksége lesz folyadékra, szomjas lesz, és ha szomjas lesz, inni fog. Én inkább arra gondolok, a cumisüveg volt neki egy megnyugtató menedék, egy vigasztaló izé, nem mindig a szomjúság miatt ivott. Mit szokott inni? És arra is gondolni kell, hogy a táplálékában is (főzelék, leves, gyümölcsök) rengeteg folyadék van. Még állítólag egy gyerek se halt se éhen, se szomjan önszántából :)
2011. nov. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen én is arra gondolok hogy ez egyfajta pótlék volt neki, mert ő nem cumizott sose meg nem is szopta az ujját, egy játszós rongyija van de az is csak pár hónapja, szóval nála valahogy az üveg volt a vigasztárgy, és ha már volt benne, akkor meg is itta. Vizet, gyümölcsteát és csipkebogyó teát ivott amúgy. Ez utóbbit enyhén cukrosan. De mondjuk nem lógott a szájában sose, beletettem a 2 dl innivalót, ő meg beszörpintette kb. 10 perc alatt és tette is le.
2011. nov. 8. 13:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam elhagyta teljesen a csőrös itatót, nem akar belőle inni, csak pohárból. Én is azon aggódom, h keveset iszik. Tegnap beszéltem a gyerekorvosunkkal mert mert elég sötét a szeme alja, olyan mintha bemostak volna neki. Azt mondta h 2 dologra kell gondolni. Vagy keveset iszik vagy vashiányos. Aztán mondtam neki h jó két hete csak pohárból iszik és elég keveset. Úgyhogy szerintem azért figyelj oda. Ha nálunk nem változik a helyzet, akkor vérvételre kell mennünk.
2011. nov. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!