Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elfordult tőlem a fiam....

Elfordult tőlem a fiam. Szeretni fog még valaha? Félve írom a kérdést, mert félek a véresszájú mintaanyáktól. Kérem, csak az írjon, aki hasonlót tapasztalt, és sikerült megoldani.

Figyelt kérdés
Bántásokra, a "minek az ilyennek gyerek", és a "megérdemelted"-ekre most nagyon nincs szükségem. A problémám:1,5 éves a fiam én 3éves levelezős főiskolára járok(2utcával arréb van a suli, ezzel nincs baj).A gond,hogy vizsgaidőszakban nagyon feszült vagyok, aludni sem tudok, és a férjem van vele szinte egész nap. Néha potyognak a könnyeim,miközben tanulok, ők meg bohóckodnak. A legrosszabb ma este volt, mikor éjjel felébredt és engem ellökött, az apját akarta..De már napközben is az apja után sír,ha az elmegy, vagy ha wc-re megy, addig ott áll az ajtóban..és én már nem kellek neki.Annyira nagyon fáj.Még két vizsgám van, de utána vissza tudom "fordítani" ezt? Fog még valaha szeretni?Köszönöm a segítséget..
2012. jan. 8. 14:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy fog még szeretni! A párod is nagy segítség lehet abban, hogy újra nagyon ragaszkodjon hozzád. Csináljanak együtt meglepetést neked és vigye neked oda, mondja neki hogy öleljen meg téged, a vizsgaidőszak után meg menjetek el kettesben valahová, egyetek sütit meg ilyeneket :) Ne aggódj, nem utál téged, ugyanúgy szeret mint az apukáját :)
2012. jan. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
Engem sem szeret a fiam de már 10 éves.Nagyon értem mit érzel.Sajnálom hogy igy vagyunk.Már nem roltetem hogy figyelj beszéljunk.Hagyom mert már nincs energiám:(
2012. jan. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Na, szép,látod már ezen is bőgök, ha valaki normálisan szól hozzám..:-)TÉnyleg szerencsés vagyok,hogy a férjem ennyit segít, de jó lesz, ha már végre kicsit kettesben lehetek a fiammal, talán sikerül kárpótolni..Köszönöm a válaszod!
2012. jan. 8. 14:36
 4/17 A kérdező kommentje:
Kedves második.Sajnálom,hogy ilyen helyzetben vagy,tényleg ez az egyik legrosszabb, amit egy anya átélhet.Energgiám most nekem sincs, csak a vizsgák végét várom, és talán Neked is hamar megoldódik a gondod..Kitartás.
2012. jan. 8. 14:38
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Picit hasonló cipőben járok én is...Lányom állandóan apát akarja, hozzá menekül, ha valami baja van. Ennek az oka, hogy hiába szeretem, én kicsit hidegebb vagyok a férjemnél, és pluszban az elmúlt hónapokban sok dolgom volt, egy nagyon fontos tanulmányt írtam.

Én azt gondolom, hogy ez egy rohadt szar érzés, igen. De azt is tudom, hogy szeretem a lányomat, és ő is szeret. Most is és később is fog. Csak most még kicsi, és ahhoz bújik, aki sokat van vele, aki sokat foglalkozik vele.

Amúgy javult már nálunk a helyzet, mert kb. 1 hónapja lezártam a tanulmányt, és sokkal többet tudok lenni a lányommal. Látom rajta, hogy engem is akar, hozzám is bújik, és most már sokkal több időm van rá.

Vissza fogad tudni még fordítani a helyzetet, és a gyerek élete során még sokszor megmutathatod neki mennyire fontos neked.

Az élet nem fenékig tejfel. Bár lehet mások könnyedén megvalósítják a saját anyaságukat. Nekem ez minden szeretetem ellenére is nehezen megy. Ugyanakkor anyukám is ilyen volt, sokat tanult mellettem, és sokszor nem volt otthon emiatt, sokat dolgozott is, hamar visszaállt munkába. De én imádom őt. Lehet voltak hullámvölgyeink, de anyukám értem tanult, értem dogozott, és az évek alatt ezt pontosan megértettem. Amikor együtt lehettünk az minőségi idő volt. Úgyhogy nem a mennyiség számít. Mikor nincs más dolgod, akkor tedd boldoggá a gyermeked, később mindent meg fog érteni.

Remélem valamit tudtam segíteni. S közben magamat is nyugtatgatom. :)

2012. jan. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy szokott lenni, hogy hol apás, hol anyásabb, ez mindig változik. Van, hogy hetekig csak a férjemet akarja, aztán hirtelen engem. Nemrég ment oviba és kistesó is érkezik nemsoká, ennyivel bonyolultabb a helyzet. De egész kicsi kora óta változó, hogy éppen melyikünkhöz ragaszkodik jobban. Általában akinek több ideje és türelme van hozzá. Fel a fejjel!
2012. jan. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, valóban sokat segítettél.Azt is eszembe juttattad, hogy nálunk is én vagyok, aki próbál "következetes" maradni, ez azzal jár,hogy én mondom ki a "nem"-eket, a szabályokat, ami persze nem népszerű dolog, ellentétben az apjával, akinek az a buli, ha ezeket megszegi..(plusz édesség, tovább fennmaradni, sok tévénézés..stb.)De igen, az vigasztal,hogy ha más, mint mondjuk Te, meg tudod oldani fontos munkák mellett, akkor talán ezt a vizsgaidőszkot mi is túl éljük valahogy..A pszichológia tanár azt mondta (kcsit ezoterikus beállítottságú),hogy az anyát és a gyermekét ezüstszál köti össze, ami eltéphetetlen, akármi van, a gyerek szereti az anyját..Nagyon szeretném,ha igaza lenne..Az elmúlt hetekben sok szeretnivaló nem volt rajtam,bennem...Kööszönöm a válaszod, szép napot Neked!
2012. jan. 8. 14:51
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

ez a szeparációs szorongás 2. hulláma csak mivel nálatok nem veled tölti a nap 24 óráját hanem apával, így ő hozzá kötődik jobban.

persze, hogy fog változni, szeret téged csak most ilyenje van

2012. jan. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Kedves negyedik válaszoló..hát igen, nem a türelmemről vagyok híres mostanában..Most csak vizsgák vannak, de tényleg mi lesz,ha nálunk is jön a kistesó??nem egyszerű a helyzet!köszönöm,hogy válaszoltál!
2012. jan. 8. 14:54
 10/17 A kérdező kommentje:
Kedves ötödik válaszoló!Akkor hiába örültem,hogy megúsztuk a 8hónapos szorongás látványos formáját...Valóban így szoktak viselkedni (sírnak a wc ajtó előtt is)..csak hát, most éppen az apjától nem bír elszakadni...Ksözönöm a válaszod!
2012. jan. 8. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!