Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elfordult tőlem a fiam....

Elfordult tőlem a fiam. Szeretni fog még valaha? Félve írom a kérdést, mert félek a véresszájú mintaanyáktól. Kérem, csak az írjon, aki hasonlót tapasztalt, és sikerült megoldani.

Figyelt kérdés
Bántásokra, a "minek az ilyennek gyerek", és a "megérdemelted"-ekre most nagyon nincs szükségem. A problémám:1,5 éves a fiam én 3éves levelezős főiskolára járok(2utcával arréb van a suli, ezzel nincs baj).A gond,hogy vizsgaidőszakban nagyon feszült vagyok, aludni sem tudok, és a férjem van vele szinte egész nap. Néha potyognak a könnyeim,miközben tanulok, ők meg bohóckodnak. A legrosszabb ma este volt, mikor éjjel felébredt és engem ellökött, az apját akarta..De már napközben is az apja után sír,ha az elmegy, vagy ha wc-re megy, addig ott áll az ajtóban..és én már nem kellek neki.Annyira nagyon fáj.Még két vizsgám van, de utána vissza tudom "fordítani" ezt? Fog még valaha szeretni?Köszönöm a segítséget..
2012. jan. 8. 14:30
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Na, annyira meg akartam mindenkinek köszönni a válaszát, és válaszolni, hogy frankón összekeveredtem köztetek..Na, ha erre sem vagyok képes, akkor gondolhatjátok, milyen anya lehetek:-)Szóval, mindenkinek köszönöm, és tényleg segítettetek.Ha a helyzet msot nem is oldódik meg, de legalább ma megvigasztaltatok.!Szép napot mindenkinek
2012. jan. 8. 15:00
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, nálunk ez a nyáron fordult elő annyi különbséggel, hogy a kisfiam akkor már2,5 volt. Egész nyáron itthon voltam, tanítónő lévén jó hosszú szabadságom van, de azalatt sem pihentem, hanem megpróbáltam valami olyant dolgozni, hogy az évi munkámat is könnyítsem és valami jövedelem is származzon belőle. Nem első alkalommal nekifogtam feladatgyűjteményt készíteni, amit egy kiadónál megjelentettem. Hát maga a munka nem volt első alkalom, de első olyan, amikor a gyerekem megvolt már. Apa is dolgozott, ezért édesanyám szívesen vállalta napközben a kisfiút. Reggel elvittem, este utána mentem. Ez mind jó volt addig, míg egy nap nem akart hazajönni este, elbújt a szekrény aljába, mikor onnan elővakartam verekedni kezdett velem, hisztizett, hogy nem akar hazajönni, ő Nagyit szereti. Nem tudtam mit tenni, a munkát muszáj volt befejezni, a kiadó várt határidő volt adva, ezért azt találtam ki, hogy ezután nem egész napra csak délutánra viszem Nagyihoz. Reggel együtt keltünk, együtt szedtük össze a házat, kimentünk a játszótérre, ebéd után pedig elmentünk Nagyihoz, ott aludt, délután ott volt náluk, este hazajöttünk. Természetes, a délelőtti "kiesés" miatt este miután elaludt nekem még dolgoznom kellett,így éjjel 2,3 - ig bepótoltam a délelőtti munkát. Pár nap után kezdtek rendbe jönni a dolgok, de rettenetesen fáradt voltam, nem volt szinte még mosolyogni sem kedvem. Ekkor ez volt nagyon nehéz. De mikor már nagyon úgy éreztem, hogy fejre állok, mint a rajszeg, akkor mindig arra az estére gondoltam, amikor nem akart hazajönni. Ebből merítettem erőt. A fáradságért mindig kárpótolt a kis mosolya és ölelése. Befejeztem a munkát is, a kisfiam is "újra" szeret.

Ezzel azt akartam mondani, hogy meg kell találni az arany középutat. Próbálj meg éjjel tanulni, ha a feszültség miatt amúgy sem tudsz aludni. Meg éjjel nem is kell arra figyelned, hogy férjed a kicsivel bohóckodik. Míg alszik egy kis lámpánál mellette ülve is tanulhatsz. Napközben meg figyelhetsz őrá, szervezhettek közös programokat. Az éjszakát sem kell végigtanulni, két-három óra alatt ha nyugodt vagy többet tanulhatsz, mint egy egész nap alatt mikor közben arra figyelsz, hogy kisfiad és a férjed milyen jól elvannak.

Az meg nem igaz, hogy nem szeret téged. Nagyon is szeret, csak most apa az, aki többet van vele. Nyugodj meg, próbáld meg, amit írtam, de ha nem megy vizsgák után szervezz minél több közös programot, amiből viszont apát se hagyjátok ki, mert akkor azért fog ellened fordulni, hogy el akarod szakítani apától. Induljatok el együtt sütit enni, apa lépjen el a boltba addig, aztán egy idő után mikor egy kicsit kettesben voltatok újra jelenjen meg a közeletekben. Valami ilyesmit próbálnék meg én.

NE KESEREDJ EL, SZERET TÉGED!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2012. jan. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, és a reményt,hogy "nincs minden veszve"..Le a kalappal előtted, biztosan nem lehetett egyszerű az élet, és azért is, hogy így meg tudtad oldani!A mai éjjel után (amikor felébredt és nem engedte, hogy én altassam vissza) és is erre jutottam, hogy le van sz..va a tanulás, vizsga, ennyit nem ér, és majd tanulok éjjel, vagy mikor alszik..(most alszik, tanulhatnék, de muszáj volt kiírni a bánatom, és nagyon hálás vagyok a válaszokért). A gond az, hogy biztosan érzi,hogy nem vagyok nyugodt...Ahogy Téged a határidők, engem a vizsgaidőpontok szorítanak, és hát..nem egy Teréz anya vagyok ilyenkor. De ha felébred, délután nem gondolok a könyvekre, paragrafusokra, helyre kell hoznom a kapcsolatunkat..Köszönöm szépen a segítséget és a bíztatást!
2012. jan. 8. 15:50
 14/17 anonim ***** válasza:
Na engem most lehet jól lepontoznak , de megosztom veled akkor is a véleményem, mert ez is egy szempont! Én 2 egyetemet csinálok, egyet levelezőn (vanna céljaim az életben, nem ítélem meg aki otthon van a gyerekkel, és csak apa hozza a pénzt, de én nem tudnám úgy élni az életem). Régóta tudom, hogy fiatalon szeretnék gyereket, még az egyetem alatt, mert akkor mind a kettő mehet levelezőn, nekem, meg csak a vizsgaidőszak úgymond ami húzos, viszon 3 éves koiáig nyugodtan lehetek itthon úgy, hogy csak ritkán nélkülözzük egymást, és bölcsibe sem kell iratnom, amit én személy szerint ellenzek, amikor mehet oviba, vagy maradok a családi vállalkozásnál, ami valószínű így lesz, vagy kereshetek munkát, és nem akkor esek ki a munkábol 2-3 évre amikor éppen elkezdtem dolgozni! Ez az egyik indokom, a másik, hogy 5 hónapja még most van a legnagyobb esélyem reményre, és rosszul érezném magam, ha mondjuk már ketyegne a biológiai órám, és évekig próbálkozhatnék eredmény nélkül, mert most úgy gondolnám fiatalon, a saját kényelmem miatt, hogy ráér még a baba, ha kimulattam magam( szerencsére nem is vagyok olyan típus). Persze nem vagyunk egyformák, és azt s megértem aki vár a babaválalással, mert az a legrosszab, ha az anya nincs kész, vgay nincs stabil kapcsolat, de ez nálam szerncsére és ezért nem tudok elég hálás lenni, minden adott, csak igen ott a tanulás! Ettől még nem leszek rossz anya,(ha igen nem a tanulásra szánt idő miatt), és te sem vagy az!!! Másik, ok, az én anyukám 22 volt amikor születtem, egyetemre járt, és volt hogy mesének a tételeit olvasta nekem, volt hogy vissza kérdeztem, megpróbálta elmagyarázi, de ez ritka volt:) igaza van fáradt voltam, és csak a hangsúly meg az ő közelsége számított! Az meg megvolt! Most viszont, szerintem annak köszönhető, hogy ő tanult, hogy nekem is meg van mindenem, tudja fizetni a sulimat, és igen utána is sokat dolgozott, de egyett kell értenem az egyik válaszolóval, sajnos a mi kapcsolatunk is sokat hullámzott, sok csúnya dolgot vágtam a fejéhez, igényeltem volna több időt, de ami jutott az minőségi idő volt!!! Most pedig jó a viszonyunk, én is nagyon jó anyának tartom, és mindenki irigykedik rá, hogy mijen jó anyukám van! Néha megilyed hogy lassan nagymama lehet belőle, mindig elmondja, hogy nehéz úgy az egyetemet csinálni, de nem lehetetlen, és szerinte is képes leszek rá! Szerencsére amúgy is éjszaka jobban tudok tanulni, azt esetleg te is kipróbálhatnád! Meg én a tételek meseként olvasását is jó ötletnek tartom, tanulsz és foglalkozol a gyerekkel:) Bocs, hogy hosszu lettem, és fel a fejjel, biztosan jobb lesz, és szerintem nem vagy rossz anya, ráadásul a párod, ha ennyit segít, akkor szép család lehettek, nyugodj meg!!
2012. jan. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én mióta megvan, meg előtte is tanultam, egyetem, főiskola, most nyelviskola. Nekem el kell járnom a szomszéd városba.

Azt tudom neked javasolni, hogy lelkileg változtass a hozzáállásodon. Ezt úgy értem, hogy ne a vizsga legyen a legfontosabb, hanem a gyerek. Én mindig akkor tanulok, mikor aludt, ha kellett, akkor éjszaka. De mikor fenn van, akkor vele vagyok, együtt vagyunk. Érzi, hogy feszült vagy és ideges. Neki nyugodt felnőttre van szüksége ahhoz, hogy kiegyensúlyozottan fejlődjön. Ezt pedig most apa adja neki.

Ha egy kicsit kikapcsolódsz a gyerkőccel a tanulás is jobban fog menni, mert az agyad pihen egy kicsit.

A másik tanács: ha elmész a suliba, mikor visszamész, vigyél neki egy kis apróságot. Ivólé, pufi, keksz, amit szeret. Én van, hogy eleve úgy megyek el, hogy ott van a táskámban.

Érezze, hogy attól, hogy Te tanulsz, ő még ugyanolyan fontos neked.

Ezek a saját tapasztalataim. Szintén 1.5 éves legény mellett.

Egyébként meg még most is nagyon szeret téged, csak haragszik, hogy nem vele foglalkozol.

2012. jan. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
14. vagyok, amit a 15-ös írt azt anyum is csinálta, ezt már majd el is felejtettem, mindig amikor hazajött kaptam valamit, egy csokit, vagy cukrot, és én azt vártam:), volt amikor külön kértem, hogy mit hozzom, ez nagyon jó dolog volt:)!
2012. jan. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Kedves 14. és 15. válaszoló!Köszönöm sépen a válaszaitokat, eszembe sincs senkit lepontozni, hiszen nagyon hálás vagyok, hogy ilyen normálisan válaszoltatok,segítetetk, ötleteket adtok, bíztattok, és nem az álszent szöveg ment.

Kedves 14.nek válaszoló, én is azért jelentkeztem annak idején a fősulira, mert sokkal könnyebb otthonról suliba járni, mint munkahelyről.(Látom csoporttársaimon, akik gyerek és munka mellett járnak, hogy sokkal nehezebb dolguk van.)Ezért biztosan nem fog elítélni senki, a kistesót az utolsó évre tervezem én is. A fiam a sulis napokat nagyon jól viselte, hiszen havonta csak 3 napra mentem el pár órára, és a nagyszülők teljesen elkényeztették. Csak a vizsgaidőszak nehéz..én sajnos éjjel nem tudok tanulni, mert mióta megszületett még nem aludt át egy éjszakát sem. Hol a hasfájós időszak,hol a foga, hol a telihold, időjárás, csillagok állása, bux index...stb.Még most is 3x4x felébred, és nehéz visszaaltatni.Viszont jó ötlet a tételek esti meseként!:-)Ma kipróbálom a jog tételekkel..De az is igaz,hogy valamin változtani kell, mert tényleg érzi rajtam az idegbaj jeleit. Talán ez a legnehezebb.. Azt is kipróbálom,hogy ha jövök suliból, vizsgáról hozok majd neki valamit!

Köszönöm szépen mégegyszer, további szép napot nektek!

2012. jan. 8. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!