Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kruppos kérdések? (bölcsi)

Kruppos kérdések? (bölcsi)

Figyelt kérdés

Pénteken kruppos rohamost kapott a kisfiam.Dokinőnk mondta hogy megvan rá a hajlama mert szőke és fehér bőrű.Ti hallottatok már ilyet?Éjjel nem vittem be a kórházba mert nem volt olyan vészed és fogalmam se volt hogy ez az.

Meglepődtem.Kell erről szólni a bölcsibe akkor is ha csak gyanú egyenlőre.?Vihetem akkor a bölcsibe ha éjjel rájött a roham.?Dokinő szerint nem kéne így túlzásokba esni.

Szerintetek elvigyem a pulmonológiára?Mert a doki nem küldte de én azért megbizonyosodnék?

Köszi a válaszokat!


2012. jan. 8. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Kruppos a kisfiam és simán vittem bölcsibe, ha nem volt lázas vagy nagyon beteg. Nyilván szólni kell, hogy kruppos rohama volt és előfordulhat még! Én szóltam és vittem sürgősségi kúpot is, ha szükség lenne rá. A bölcsis gondozók nálunk erre fel vannak készülve, tudják mik a tünetek és mit kell tenni. Megköszönték, hogy szóltam és nagyon figyeltek rá. Nálunk csak kis mértékű a krupp, csak az első roham volt nagyon gáz, de akkor sem kerültünk kórházba.
2012. jan. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én nem szóltam a bölcsiben külön, ez nem olyan állapot, amiről külön tudniuk kéne (mint pl. egy tejallergiáról vagy hasonlók) Ez egy betegség, ami 99%-ban éjjel jön elő, és nappal "semmi baja" a gyereknek.

A szőke és fehér bőrű-ről én csak anyósomtól hallottam, igazából nem tudom, hogy van e benne valami. Az én fiam is az.

Hogy érted hogy a dokinő szerint nem kell így túlzásokba esni? Hogy? Mivel kapcsolatban?

Mivel a krupp valami vírusnak a következménye, ezért én a dokihoz szoktam vinni utána. Mi kórházba már nem járunk, csak az első alkalommal voltunk tavaly, de mivel ott is csak párásítottak és nyitott ablaknál aludtunk, ezért nem viszem kórházba, ezt otthon is meg tudom neki adni. Sőt. Már a gyógyszereket is tudom, hogy mikor mit kell. Hál istennek annyira nem szokott fulladni, hogy be kéne vinnem. Ha nagyon fullad, kúpot adok neki, azzal elvan reggelig, másnap semmi baja, tudunk menni a dokinénihez. Általában valami vírust szokott diagnosztizálni a torkában, elmondja, hogy mit adjak neki, és kiírja egy hét múlva. Szóval attól függ nálatok milyen lefolyású, és mi előzi meg, attól függően mehet bölcsibe, de egy kruppos éjjel után nem vinném.

Tavaly még lázas volt a betegségeknél, idén már nincs láza pl. Nem tudom mit tudnának mondani a pulmonológián, mert ezt a kruppot csak akkor tudják diagnosztizálni, ha benne van a gyerkőc. Pl. ha nagyon fullad, és rohansz vele a kórházba, és a dokinéni hallja a légzését.

Minket pl. az első alkalommal hazaküldtek, mert mire az ügyelet után a kórházba értünk délben, már nem hallott a dokinéni semmit. Mondta, hogy ha este megint előjön, akkor menjünk vissza. Így kerültünk vissza 4 napra, mert ráadásul még betegebb lett a fiam a kb. 13 fokos szobában.....

2012. jan. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is kruppos,bár mostanában hál istennek egyre ritkábban veszi elő.Egyébként ő is szőke , kék szemű, világos bőrű, de nem tudom ez össze függ-e én is kruppos voltam pedig barna hajú, barna szemű voltam már gyereknek is.Úgyhogy úgy gondolom inkább tőlem örökölte a hajlamot.Egyébként nekem a doktornő azt mondta,hogy ezt is egy vírus okozza, csak más gyereknél aki nem hajlamos a kruppra nem okoz ilyen tüneteket, hanem csak esetleg köhögést, vagy taknyosságot, tehát ebből kifolyólag ilyenkor nem is viszem oviba.Mondjuk igazából nem értem ha vírus okozza akkor miért mindig időjárás változáskor jelentkezik, legalábbis nálunk akkor szokott,főleg ha szeles idő jön.
2012. jan. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
OFF: A mi dokink azt mondta, hogy a világos bőrű/hajú gyerekek hajlamosak a légúti megbetegedésekre.
2012. jan. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!