Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem fogok tudni aludni se....

Nem fogok tudni aludni se. Holnap megy előszőr oviba. Nagyon izgulok! így volt veletek is?

Figyelt kérdés
reggel apa viszi, én meg mad megyek érte.itt kell jó kedvűen elköszönnöm tőle?nem sírhatok, de megbolondulok!
2012. jan. 8. 21:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy tévedek, de egy gyerek se halt bele az oviba.

Sőt, sok gyerek egyenesen még élvezni is merészeli!

Van színes ceruza, játék, játszósarok, és... rengeteg gyerek!

Akik ugyanúgy szeretnek koszosak lenni, mászni az ajtó alatt, kockákat pakolni, brümmögve autózni négy órán át, vagy elmélyülten firkálni izéket, ami természetesen nem maszat, hanem királylány.


Hidd el, semmi baja nem lesz. Ha érzi rajtad, hogy úgy készülsz odaadni az óvónéniknek, mint egy kivégzőosztagnak, akkor úgy is fogja érezni.


Kifejezetten jó ötlet, hogy a párod viszi a gyereket.

Sokkal lazábban állnak a kérdéshez az apukák, és így a gyereknek is könnyebb a leválás.


Két gyerekem van, kíváncsi voltam, hogy viselik az ovit, mit fognak csinálni, de nem voltam ennyire begörcsölve. Mindketten szerettek/szeretnek oviba járni.

Az első barátságok kezdete. :)

2012. jan. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

tudom,hogy jó helyre megy.jó is lesz neki :)csak mégis ,nagyon izgulok, mintha én mennék előszőr valami új helyre.amúgy épp azért viszi apa,amit te is írtál.meg van itt itthon egy 3hónapos kis csöppség is, aki olyan jó alvó, hogy nem kelteném fel :)

csak két órát lesz holnap.jaj, akkor próbálok másra gondolni!

2012. jan. 8. 21:49
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk apa izgul jobban :) Együtt visszük első nap.
2012. jan. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
megértelek én is ilyen vagyok,már 2 napja jár,én is feszült voltam,beszoktatás se volt,de ott nagyon tartottammagam.elmodtam majd jövök érte ha megfőzök és addig nagyon sokat játszon,a reggelinél sirdogált kicsit de már másnap ott sem,itthon én is elég nyűgös voltam,mindig az órát néztem mikor mehetek érte.nem olyan egyszerú ez mint azt sokan gondolják és mi anyukák se vagyunk egyformák,ki érzékenyebb ki lazább,egyik se elitélendő.
2012. jan. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Énis pityeregtem,izgultam nagyon.Ne aggódj minden jó lesz.Kislányom imádja az ovit. Tudom hogy nehéz először... Sok sikert :-)
2012. jan. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne parázzál már ennyire, nem kényszermunka-táborba megy. Beszoktatás nem volt?


Mindenki volt ovis, ő is tök jól ellesz. Eleinte lesz egy kis sírdogálós időszak, de ez csak azt bizonyítja, hogy kötődik hozzád (másképp nem esne nehezére az elválás) és ez ugye nem kell mondani, mennyire fontos. A sírdogálós időszak átmeneti, el fog múlni és tök jól ellesz. Sokkal pozitívabban kell hozzáállni! Gondj arra, hogy fasza vagyány kisfiú vagy kislány, és te is fasza vagány anyuka vagy, baromi ügyesek lesztek, minden óvó néni imádni fogja a gyerkődet, ő is ügyesen beszokik majd és minden rendben lesz! Ami meg nem, azt MEGOLDJÁTOK! Mindent megoldunk, erre gondolj! Ovis lesz és ez így van jól!


Ne hergeld magad, hogy úgyse fogok tudni aludni. Igen, nehéz az elválás, de nagyon-nagyon nagyban azon múlik, hogyan fogod fel. Úgyhogy ne negatívkodj!! Ne sajnáld magad! Lazán, határozottan, vidáman!!

2012. jan. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Na milyen volt, túléltétek? :)


Egy valami szíven ütött a válaszokban:

"Eleinte lesz egy kis sírdogálós időszak, de ez csak azt bizonyítja, hogy kötődik hozzád (másképp nem esne nehezére az elválás) és ez ugye nem kell mondani, mennyire fontos."

És ha nekem egyik gyerekem sem sírt szinte soha a bölcsiben/oviban, akkor ezek szerint nem kötődnek hozzám??????

2012. jan. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

mikor odaértem hozzá, épp festett az ovónénivel.engem :)

hát sírdogált, meg van egy másik új gíerek is, és hergelik egymást.de tényleg úgy érzem nem lesz baj, szeretni fogja.ez a beszoktatós hét, hogy mindennap csak 2órát van, de azt is egyből szülő nélkül.jövőhéten már ott ebédel, aztán az alvás nemtudom mikor lesz.

2012. jan. 9. 13:10
 9/11 anonim ***** válasza:

Na milyen volt, túléltétek? :)


Egy valami szíven ütött a válaszokban:

"Eleinte lesz egy kis sírdogálós időszak, de ez csak azt bizonyítja, hogy kötődik hozzád (másképp nem esne nehezére az elválás) és ez ugye nem kell mondani, mennyire fontos."

És ha nekem egyik gyerekem sem sírt szinte soha a bölcsiben/oviban, akkor ezek szerint nem kötődnek hozzám??????


A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.


Sosem sírt?

Akkor valószínűleg nagyon jól érezte magát:)

Biztos, h kötődnek hozzád, hiszen jó anya vagy, ez látszik abból is, h ezt a kérdést feltetted:)

Elptte voltak tőled külön? Nagymama stb? Lehet, h csak megszokták, vagy egyszerűen olyan gyerekek, akiknek kell a nyüzsgés, a felfordulás, az új élmények.

2012. jan. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Beadtam a fiam az oviba és végig sírtam haza fele az útat(gyalog voltam). Furán néztek rám az emberek. Itthon hangosan zokogtam. Kb. az első hét volt iszonyat nehéz,mosolyogva otthagyni,miközben a szívem meg majd megszakadt.

Ez van,nehéz elengedni a gyermekeinket,senkinek se könnyű,se a gyermeknek,se a szülőnek. De ezt túl kell élni. Fogunk még sírni az évnyitón,ballagáson, diplomaosztón és minden jeles eseménykor.Hány éjszaát fogunk hánykolodni,mikor egyetemre megy,mikor elköltözik.:o))) Tutti végig bőgöm majd az első farsangot,anyáknapját is az oviba.

2012. jan. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!