Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 - 2 és fél éves gyermeketeke...

2 - 2 és fél éves gyermeketeket hogyan altatjátok? Eddig melléfeküdtem, de szeretném, ha egyedül el tudna aludni. Ez baj?

Figyelt kérdés

Esténként mindig belealszom az altatásba, és 11-éjfél körül ébredek fel. No, hát akkor már nem sokat kezdek a házimunkával. Örülök, ha képes vagyok még letusolni az ágybazuhanás előtt.

Nagyon gáz, ha elkezdem szoktatni, hogy próbáljon meg szépen egyedül elaludni?

A kishúga 10 hónapos. Őt persze nem tudom csak úgy betenni az ágyba, hogy aludjon.

Lehet, hogy ezt látva a nagyobbik is igényli, hogy melléfeküdjek?

Hagyjam még későbbre az egyedül-elalvás-szoktatást? Mikor kezdjem?


Iszonyat fárasztóak az esték....


2012. jan. 4. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:
ÉN velem is dettó ez a helyzet várom én is a válaszokat! :)
2012. jan. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sajnos én sem tudok segíteni, nálunk ugyanez a helyzet. 2 és fél éves a kislányom, augusztusban költöztünk,azóta ez van. Van hogy másfél órát altatom.
2012. jan. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Maximálisan megértelek. Tanácsot nem igazán tudok adni, mert nincs még kistestvér, viszont szeretnénk és elképzelni sem tudom, hogy fog majd zajlani a kettejük altatása. Most 27 hónapos a fiam és minden elalvás előtt mellé kell feküdni, könyvet nézni, mesélni, stb. Már néha úgy teszek,mintha aludnék, becsukott szemmel, szuszogok, és így ő is elalszik (nagy nehezen). Hát, nem egyszer előbb bealudtam, mint ő. El sem tudom képzelni, hogy egyszer majd úgy alakul, hogy jó éjt, kisfiam, puszi és kijövök a szobájából. Nehéz.
2012. jan. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom,de én úgy vagyok vele hogy nem siettetem a dolgot!Szeretek a fiammal esténként elaludni!Gondolom ez is olyan hogy ki mennyire érett rá,de lehet nem így van!Az én fiam kb 2 éves kora óta egyedül alszik el nappal,viszont este még igényli az altatást!A nappalit sem erőltettem csak egyszer kipróbáltam hogy puszit adtam neki,szép álmokat kicsim,mondtam neki hogy anya most kimegy a konyhára mert dolga van,de ha kell valami szólj nyugodtan,az ajtót résnyire hagytam és kijöttem.Na azóta elalszik egyedül.
2012. jan. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a lányom 22 hónapos volt, amikor a tesó született. Igazából 1,5 éves korára megszokta, hogy az ágyában egyedül aludjon el. (Állítólag másnál már a gyerek 3 hónapos korára, de hiszi a piszi.) Egy esti mese, egy puszi, és villanyoltás. Csodálkozva hallgattam, hogy egyesek 4 éves gyereket még altatnak.

Hát, a fiammal viszont megkínlódunk. 2 éves, de minden este áll a bál alvás előtt, még mindig. Őt úgy szoktam altatni, hogy megszoptatom, és leteszem az ágyába. Volt, hogy elaludt, volt, hogy többször is be kellett hozzá menni. Most kb. a másodiknál tartunk, 1,5 órán keresztül ki-be mászkálunk hozzá felváltva a párommal, mert sír. Próbáltam én is dajkálni, melléfeküdni, az sem kell neki. Úgyhogy leteszem az ágyába, kap egy macit, egy pohár vizet, aztán nyitva hagyom az ajtót. Fél egyébként egyedül, nálunk az is a gond.

Még azt javaslom, hogy osszátok be a gyerekeket apával. Nálunk a nagyobbik gyerekhez apa járt be éjjel, ha felébredt, elég hamar le is szokott róla. Anya ölében jobb volt üldögélni éjjel, apáéba nem akart. Szerintem a nagyobbik altatását bízd a férjedre.

2012. jan. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Akik kistesót terveznek, annak bátorításként mondanám, hogy nálunk abból sosem volt probléma, hogy együtt altassam őket. Férjem pár hónapot külföldön volt, amikor a kicsi született, így aztán egyedül kellett állnom a sarat. És nem volt nehéz. Szinte egyszerre aludt el a két lány esténként.

A kisebb most is elalszik gond nélkül. Csak szerintem a nagyobbik, ahogy látja, hogy a kisebb szopizik, és a kezemben elalszik, gondolom ő is igényli ugyanazt.


Egyik ismerősöm még most is oda kell feküdjön a 10 éves kisfia mellé! Mikor normális elkezdenem ezt az önállóbb altatást?

Vagy ahogy egyikőtök írta, egyszer csak megérik rá?

2012. jan. 4. 22:32
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja, és igen: csomószor Apa altatja a nagyot. De szegény, ő is totál bealszik. És neki is lenne még este dolga. Meg ugye akkor lehetne egymásra időnk. És ha ő bealszik, utána már ki van ütve.
2012. jan. 4. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!