Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lányom ovis lesz januárban....

Lányom ovis lesz januárban. Mi az, amire az ő esetében feltétlenül figyeljek?

Figyelt kérdés

Nem volt eddig bölcsis sem, keveset jártunk gyermekek közé, de nagyon barátságos.

Válogatós, alig eszik valamit, alváshoz pedig követel mindig egy plüssállatot és a cumisüveget.

Egész nap pohárból vagy max csőrösből iszik, de lefekvéskor(legyen délután vagy este) követeli hisztivel és bőgéssel, ha nem adom.

A másik, hogy ugyan szobatiszta, de alvás előtt mindig kiviszem pisilni.

Ott vajon az ő eszében ez meg fog maradni?

Lehet kicsit túlparázom a dolgokat, de féltem.

Mi az, amire feltétlenül felhívnátok ovival kapcsolatban a figyelmem.

Első gyermekünk és a családban egyáltalán nincs hasonló korú sem (legkisebb is már 13 éves..)


2011. dec. 28. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A válogatóssága lehet, hogy megszűnik, sok gyerek az új környezetben és attól, hogy látja a többi gyereket enni, az oviban jól eszik. Az jó, ha barátságos, hamar be fog illeszkedni. Pohárból isznak, csőröset csak neki valószínűleg nem fognak engedni, ezért próbáld mondogatni neki, hogy az oviban is csak pohár van és abból kell inni. Az oviban is sokat pisiltetik őket, éppen a balesetek megelőzése érdekében. Az biztos, hogy alvás előtt is elmennek pisilni, tehát ez ugyanaz lesz, mint otthon. Amire kellene szoktatnod magad (nagyon nem lehet egyébként), hogy nagy eséllyel sokat lesz beteg. Nem törvényszerű, de a gyerekek nagy százalékban inkább betegesek az első évben, mint nem. Ja, alváshoz plüssállatot lehet vinni, cumisüveget nem hinném, még bölcsibe engedik, de oviba már nem szokták.
2011. dec. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom bölcsis, de vannak olyan tapasztalataim, amik hasznodra válhatnak esetleg :) legyél nyitott az óvónők felé és bízz bennük. Ha ezt érzik ők is, és a gyerek is, az kezdő lépésnek jó. Hidd el, neki nagy szüksége van új környezetre, jót fog neki tenni. Alvás előtt biztos kiviszik pisilni. Ilyen és egyéb dolgokról fogtok úgyis beszélgetni az óvónőkkel. Ne féltsd! Fogd fel egy jó bulinak az egészet, hiszen csomót ismerkedik, játszik, tanul majd. Lefekvéskor a cumisüveget követeli? Azt szerintem nem lehet oviban, higiéniai okokból főleg. Az oviban nem lesz és kész. Hidd el, az óvónők ki tudják alakítani az ottani napirendet és szabályokat. Bölcsis kora óta a lányom gyönyörűen pakol itthon is :) ja, igen, az evés. Itthon gond van vele nálunk is, de a bölcsiben sokat és szépen eszik. Mivel esznek a többiek körbeülve a kis asztalokat -olyan cukik!-, és eszik ő is. Nem nyösztetik, ha éhes enni fog. Vagy nem, akkor eszik legközelebb. Minden ki fog alakulni, bízz a lányodban. Tényleg fontos, hogy ne legyél tele aggódással, mert ha vidáman vágtok bele, akkor ő is nyugodt lesz. Ha van kérdésed, bátran tedd fel az óvónéniknek :)
2011. dec. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
az én fiam is most megy 1 hét múlva.Én is csak azt tudom mondani,hogy pisilni elviszik őket lefekvés elött.de ha szólsz az ovónéninek,elviszi közben is.a cumisüveget nem fogják engedni a cumit még talán,ez ovija válogatja,nálunk engedik,de a fiam épp most dobta ki,igy hála ettől megszabadultunk.plüsst is ovi válogatja,nálunk azt is lehet,de tudok helyet ahol nem.gondolom voltatok már igy tudod mit várnak el a gyerektől ha oviba megy.nálunk pl felöltöztetik őket,pisilni viszik őket,segítenek enni nekik,játékot vihetnek be.verekedés,csúnya beszéd büntetéssel jár.nálunk nem lesz beszoktatás,tehát viszem otthagyom és délben hozol el ebéd után,az ovi kérésére.próbáld magad kisit nyugtatni mert szerintem az anyukák többsége jobban fél ettől mint a gyerekek,csak hát megérzik,hogy valami nem oké.majd írd meg hogy ment,én is megírom.
2011. dec. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az étkezési szokásai meg fognak változni az oviban, emiatt ne aggódj.

Az alváshoz lehet hogy beengedik a plüsst, de nem mindenhol. A cumisüveget felejtsd el.

De vedd figyelembe, hogy a gyerek másképp viselkedik az anyjával, mint az óvónénivel. Ott valószínű eszébe se fog jutni, hogy cumisüveget kérjen az óvónénitől.

Ezt a részét ne parázd túl.

Ha szólsz az óvónéniknek, hogy alvás előtt vigyék ki pisilni, akkor hidd el, ki fogják vinni, mert nekik sem jó, ha a lánykád összepisili az ágyat.

Ne aggódj, ott minden más lesz, mint otthon.

2011. dec. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!