Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dühös gyereknek hogyan segítse...

Dühös gyereknek hogyan segítsek megnyugodni?

Figyelt kérdés
3,5 éves kisfiam újabban komoly düh-kitöréseket produkál, amikor nem ő nyer egy játékban, vagy nem érvényesül az akarata. Sírva fakad, földhöz vágja magát - de a hisztijeit elég jól tudjuk kezelni. Pár napja viszont, ha haragszik ránk, meg akar ütni, vagy harapni, ami viszont elfogadhatatlan! És ha nagyon felhúzza magát, sír, alig tud lehiggadni. Régen a cumi segített neki, de már vagy 2 hónapja nincs. Épp ma mondta, az ölemben zokogva, hogy Anya, nem tudok megnyugodni! Milyen "stresszoldó" technikát, módszert ajánlotok, amit át tudnék adni neki?
2012. jan. 9. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A gyereked egy agresszív típus ami nem baj. Söt neki valószínü a döh levezetéséhez kell az agresszió.


az hogy ez minben nyilvánul meg ezt te határozod meg. ha neked nem megengedett a titeket ütés, bántás akkor az eröteljes nem, de ajánj fel helyette más levezetöt.


talán az egyik legjobb agresszio levezetés egy játék, pl plüssállat földhözvágása, vagy egy rongy megtaposása stb...


a gyerekedet úgy képzeld el mint egy kólás üveget. minden egyes rázás egy méreg. csak rázod és rázod az üveget, majd amikor kinyitod egyszer csak kirobban az egész kóla az üvegböl. talán kisebb dühnél is utat kellene adni a méreg levezetésére.


próbáld meg kitpasztalni mi lehet erre jó. pl egy újság széttépése, vagy éitsetek egy méreg tornyot amit ledönt 8habár ez hosszas folyamat). vagy kidobálhatja az összes plüsst a szoba közepére.


mikior látod hogy dühös menj oda hozzá és mond neki, hogy látom dühös vagy gyere és tapossuk meg azt a régi pelenkát.

neked kell tudni mi a számodra még megengedhetö agresszio levezetés. de erre nekd és gyereknek is szüksége van.

2012. jan. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
úgy örülök hogy megérted! Tudom, hogy valamilyen módon utat kell adni a dühének - köszönöm a tippeket!
2012. jan. 9. 15:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk az működött, hogy a fürdőszobában mosdótálba engedtem hideg vizet és azt csapkodta. Ő is vizes lett természetesen, ettől megnyugodott.
2012. jan. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vegyél elő egy papírt és mond neki, hogy mutassa meg, hogy mennyire dühös, ceruzát is adj a kezébe. Le fog higgadni. És utána mond neki, tényleg nagyon dühös voltál.
2012. jan. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Off! Te jó ég, még mire számíthat az ember. 2 éves a kisfiunk. Nálunk ha mérges, akkor szokott néha harapni, akkor szoktam neki mondani, hogy jön a csiki-manó, ha harap, nem szereti szerintem ha csikizik, így nem is nagyon csikizem meg. Olyan figyelem elterelésnek szánom, nem tudom jó megoldás-e. Vagy ha elesik véletlen és megijed ettől, akkor szokott mérges lenni, dobál, csapkod, akkor én fel szoktam venni, hogy bújjon hozzám, mondom neki, hogy biztos rosszul esett neki ami történt és megijedt, de nyugodjon meg, semmi baj nincs. Pár pillanat és semmi baja. De ennyire "komoly" helyzet még nincs nálunk szerintem. Úgyhogy nagyon talulságos nekem ez a kérdés és a válaszok.
2012. jan. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!