Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek hamar beszélt a gyereke...

Akinek hamar beszélt a gyereke, és szépen az mit, és hogyan foglalkozik vele?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel, mert én hiába mondókázok neki napi legalább 4 órán keresztül, ebben az időben sokat énekelek is neki. Hintáztatás közben szoktam énekelni, mondókázni. Egyébként sokat beszélünk neki, de szerintem hiába. Körülöttem már mindenki gyereke beszél mondatokban, mi meg semmi. 19 hónapos fiú. Egész nap vele foglalkozok, együtt csináljuk a házimunkát is.
2012. jan. 10. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem 1,5 éves volt mikor mondott már valamit. Most két és fél éves és beszél rendesen. Azt szokták mondani, hogy a fiúk két év körül kezdenek el beszélni. -Ne keseredj semmi gond!


Amúgy én mindíg beszéltem hozzá, amikor csak lehetett.. vagyis amikor nem aludt :)) Hogy ettől-e vagy sem, nem tudom.

2012. jan. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezt csinálta, mint te vagy kevesebbet beszélt hozzá, foglalkozott vele, mégis mondatokban beszél a gyereke. Ez gyerek függő is, nemcsak szülő függő. Jól csinálod, ne aggódj, ráadásul 19 hónaposan még bőven ráér. Nem 19 éves, hanem 19 hónapos! Hiába rohanó világot élünk, vannak dolgok, amik annyira nem gyorsulnak fel!

A hintázás is remek!

Hidd el, nem hiába beszélsz hozzá, biztos vagyok benne, hogy okos, értelmes kisfiad van, aki minden utasítást megért, és elvégez (ha akar), és kifejezi a saját óhajait is.

2012. jan. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen gyerek függő, meg azt mondják (ahogy előttem is írták) hogy nagy átlagban a fiúk később kezdenek beszélni. Nálunk lányom 14 hósan 4-5 szavas szókinccsel rendelkezett, 16 hósan már 50 szót használt, 21 hósan mondatokban beszélt, 2 évesen 5 versszakos verseket mondott, 3 éves és meséket mond el.

Fiaim 17 hósak, szókincsük: apa, anya, tete, vava (kutya), csz(cica), kaka (ami kaka, kuki, kakas, kacsa jelentéssel is bír), brr az autó, egyik egyszer mondta hogy mama, kb ennyi. Viszont mindent megértenek az ég világon, innen tudom hogy nincs semmi gond. A tiéddel sincs nyugi, hallgatod majd még eleget. :-)

Amúgy lányommal úgy foglalkoztam ahogy te a fiaddal, a fiúkkal is hasonlóan, csak már hárman vannak, így kevesebb az idő, egyszerre mesélünk, mondókázunk, játszunk.

2012. jan. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem lányom van 20hós és ő se beszél még szinte semmit nem mond. A maga nyelvén viszont rengeteget hablatyol. A fiam ennyi idősen már elég sok szót mondott. Viszont mindent megért, elmutogat. Ne aggódj, talán hamarosan, lehet egyik napról a másikra elkezdenek beszélni! :)
2012. jan. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát én egyre inkább úgy látom, totál nem függő :) Amúgy most olvastam nemrég hogy a kisfiúk agyában a tesztoszteron akadályozza a két pálya közötti élénk kapcsolatot ezért lassabban tanulnak meg beszélni és későbbi életkorban is a lányok kommunikációban sokkal fejlettebbek.

Na szóval a fiamnak meséltem, mondókáztam énekeltem ringató foglalkozásra jártunk, hallgattunk babazenét, be nem állt a szám és 2.5 éves koráig semmit se beszélt!!! (első gyerek így rengeteg időm volt a "fejlesztgetésre" )

A lányomnak szinte csak amik jöttek így napközben a számra azokat mondókáztuk hintázás öltözködés fürdés közben de szegénynek már a bonyolultabb meséket kellett hallgatnia ( a nagyobb miatt) 2 féle mesére nem volt (nincs) időm és a bátyja által hazahordott ovis énekeket és mondókákat betéve tudja most 2 éves 1 évesen sok szót tudott, másfél éves kora óta mondatokban beszél, most 2 éves és meg kell halni olyan szövege van, és mint írtam 1-2szeri hallás után megjegyzi az énekeket mondókákat a tesótól.

Szóval töredékét "foglalkoztattam" szegényt mégis sokkal ügyesebb etéren.

2012. jan. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az enyém 2 évesen kezdett beszélni, közel sem tisztán beszél még most sem, pedig pont egy hónap múlva 3 éves. Jártunk minden elképzelhető szakembernél, mindenki megnyugtatott, hogy ez genetikából eredő sajátosság. HA valaki sokat énekelt és mondókázott a gyereknek, amióta világon van, hát én egészen biztosan.

Ami nagyon érdekes: máig is felismeri és részleteibenvisszaadja azokat a dalokat, mondókákat, amiket pedig nagyon régen nem hallott már. Úgyhogy nem strapálod magad fölöslegesen; és ha más gyereke előbb beszél, mint a tiéd, ne törődj vele, mert semmi jelentősége nincs! A tied is ügyesebb lesz az átlagnál más dolgokban, hidd el!

2012. jan. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nos, én vagyok azon kivétel anyja, aki erősíti a szabályt. :) Egyévesen már dumálgatott a fiam, másfél évesen 200 szónál többet írtunk össze nála, és ezekből frankó mondatokat szerkesztett – mindezt szép kiejtéssel.

Node! Később a kiejtése romlott sajnos (szerintem eltanulta az apjától a hadarást), aztán az ovikezdés hatására dadogott is (ez elmúlt szerencésre).

A szókincse viszont kiváló, mindig lenyűgöz, mennyire beépít minden szót, amit hall (sokkal választékosabban beszél emiatt nálunk, és nagyon-nagyon sokat :).


Hogy én mit csináltam? Hát, szerintem semmi mást, mint te, sőt, én nem töltöttem órákat mondókázással. Verseket mondtam/olvastam eleinte neki (Tamkó Sirató Károly, Weöres Sándor pl.), és rengeteget meséltem (könyvből főképp). Mivel látszott rajta kicsiként is, hogy nagyon érdekli a beszéd, azt hiszem, sokszor olyan meséket mondtam, amik „hivatalosan” meghaladhadták az értelmi képességeit még (viszont nekem jól esett „értelmes” dolgokat olvasni).


Azt gondolom, hogy ez teljesen gyerekfüggő, egyik sem lesz több vagy kevesebb attól, hogy hány évesen kezd beszélni.

Meg azt is gondolom, hogy lehet, hogy az én gyerekem épp azért kezdte korán, mert úgy érezte, nem értjük meg pontosan a vágyait, tudta, hogy „ezeknek a hülye szülőknek” muszáj elmondani érthetően. (Gondolom ismered az angol lordcsemetéről szóló, idevágó viccet.) :)

2012. jan. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Másfél évesen már a rövidebb mondókákat elmondta.Igaz szerintem ez nálunk genetika nekem be se áll a szám, biztos tőlem örökölte. Hasonlókat csináltam mint te de én nagyon sokat nézegettük a mesekönyveket ekkor tájt már nagyon kedvelte Boribon könyveket.
2012. jan. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!