Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Olyankor mi a teendő, ha 2...

Olyankor mi a teendő, ha 2 éves fiam hónapok óta előre szól a kakinál, de nem hajlandó ráülni a bilire/wc-re?

Figyelt kérdés
Mivel erőltetni nem akarom, mindig ráhagyom, hogy akkor kakilj a pelusba, de úgy érzem, hogy ki kéne ezt használni, hogy előre szól. Bilit, wc-t látja, szoktam neki beszélni róla, de nem akar ráülni. Pisit nem jelzi. Hogy tudnám bátorítani, hogy ráüljön?
2012. jan. 12. 13:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem majd nyáron ha csak pelus lesz rajta könnyebb lesz.


nekem a másfél évsem mostanában félnapokat is képes a bilin nadrágban ücsörögni. de ha nadrág levételre kerülne a sor már szalad is el. tegnap ült meztelenül is fürdés elött rajta, de hiába csobogtam meg minden nem pisilt.

2012. jan. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

a lányom dettó. Ő is már egy ideje szólt hogy kaka(pisit is kakának mondja ilyenkor), de már nyomta is. Wc-t mindig mondom neki, a bilit is, de nem volt kedve hozzá. Ő már 26 hónapos,és mi ott tartunk, de persze neki köszönhetően (mert ugye mondhattam én bármit neki, ha nem érett rá, akkor egyik fülén be másikon ki.) szóval most ott tartunk, hogy múlt héten egyszer csk felkiáltott játék közben, hogy jön kaka. Mondtam neki már a szokásos rutinból, hogy ráülsz a wc-re? azt mondja igen. Na jó mentünk, én ücsörögtem, vártam hogy "kijátssza" magát a wc-n (a wc papírral matatott), aztán hallottam a csorgást. Hát én úgy meglepődtem. És még így jártunk 1x-2x. Jó utána megint teltek a napok, mnden szokás szerint, ráülsz a wc-re? Válasz:nem! Na tegnap este megint megszólal:jön kaka. Mentünk a wc-re és belekakált.

Naszóval a kisregényt azért írtam, hogy átlásd a helyzetünket. Szerintem agyilag meg kell érnie. Nekem ezt mondták hónapok óta, de nagyon nehezen fogadtam el. Persze nem tudtam tenni ellene. Ha magától megérik rá, onnantól kezdve sima pálya. Szerintem a te gyerekenek is ez a "gondja". Ő is már kezdi pedzeni a dolgot, de túl nagy kedve még nincsen hozzá. Ez pedig csak hetek kérdése.

Most hogy a lányom kezdi ráérezni a dologra, én azzal próbálom ösztönözni a wc-zésre, ami őt érdekli. Pl. amikor csak ül a wc-n akársokáig is, és nem jön pisi, akkor 1 kocka wc papírt kap. Mondom neki, hogy ügyes voltál, mert ráültél a wc-re, de most nem jött pisi, ezért csak 1 kocka papír kell. Amikor viszont bele is pisil, akkor azt mondom neki, hogy amiért ilyen ügyes volt, hogy belepisilt, 2 kocka papírt kap a kezébe. (Ő is törölgeti magának). És ez nála iszonyat módon beválik.A kakánál pedig azzal ösztönzöm, hogy ha belekakál akkor fújunk légfrissítőt a levegőbe. Azt is imádja. De ha nem jön kaka, akkor nem fújunk. És amikor ezt elmondom neki, ül rajta, és nyomja, és van hogy sikerül is. És törekszik is rá, hogy belemenjen a kaka.Nálunk ez beválik. Próbáld te is a gyereked számára érdekessé tenni, hogy akarjon wc-re/bilire ülni. Mert a végén jutalmat kap érte. aAz én lányom wcpapír kockát és légfrissítő fújást kap. Lehet sokan most idiótának gondolnak, de könyörgöm. 26 hónapos a lányom, olyan nagy már. Neki is hasznára válik, hogy játékosan megszereti a wc-t. És egyáltalán nem siettetem, mert soha nem morgok rá, ha nem produkál bele. Akkor is kap puszit meg egy papírkockát, mert ügyesen ráül. És ha ez így fog menni tavaszig(amit kétlek, mert nagyon szépen halad)az sem fog érdekelni.

Remélem ti is sikerrel jártok hamarosan. :)

Bocsi ha kicsit hosszú lett, vagy elragadtattam magam.

2012. jan. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!