Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a teendő, ha üzemi baleset...

Mi a teendő, ha üzemi baleset ér, és senki nem hajlandó jegyzőkönyvet írni róla?

Figyelt kérdés
Hogyan lehetne elérni, hogy mégis megírják? Milyen jogaim vannak ilyen esetben?
2011. júl. 20. 15:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Ki kell hívni a mentőt a munkahelyedre.A mentős kiérkezésekor mivel ráírja,hogy munkahelyi balesethez jött ki,így kell egy jegyző könyv is ami alátámasztja a mentő orvos jegyzékeit.

De ha munkahelyi baleset történt,hogy hogy nem akarnak jegyzőkönyvet írni? Annak megtiltása komoly büntetéssel járna a cégnek..Nem hiszem hogy mernek kockáztatni..

2011. júl. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
A mentős jó ötlet. De még ekkor is előfordulhat,hogy a főnök azt állítja,te vagy a hibás a balesetben. Az ellenkezőjét nehéz lesz bebizonyítanod. A vállalkozók már csak ilyenek Magyarországon.
2011. júl. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
tök mindegy, ki a hibás a balesetben, attól még köteles jegyzőkönyvet felvenni - és a 100%-os táppénz jár neki...ha ő a hibás, akkor viszont a kártérítés nem jár
2011. júl. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Az utóbbi két hétben két baleset is volt mindketten megégették magukat, nekiestek egy forró (burkolat nélküli) szárítónak, a válluktól a könyökükig lett égési sérülésük, egyiküknek másodfokú, egymástól függetlenül történt a két baleset.

Egyiküknek sem voltak hajlandóak kérésre sem jegyzőkönyvet felvenni.Aki súlyosabban sérült annyit mondott a főnök, hogy hogy lehet ilyen béna.

(Ő egy munkaerő kölcsönzőn keresztül dolgozik nálunk)

Ma mentek orvoshoz, mert le kellett szedni neki a sebéről a felső réteget, annyira megégett, dolgozni sem tud majd egy ideig így, viszont így nem kap majd betegszabadságot sem, meg semmi pénzt.

Sóval a kérdés most elméleti jellegű volt, hogy ha velem ilyen történne, ugyan is én is ott dolgozom, annál a szárítónál, a másik sérült éppen helyettem volt ott, amikor én szabin voltam, a baleset is akkor történt.

Ha velem történne biztosan nem hagynám annyiban, ezért találom felháborítónak, hogy nem volt hajlandó senki megírni a jegyzőkönyvet.24L

2011. júl. 20. 16:22
 5/19 A kérdező kommentje:
Bocsi, javítás:annyit mondott a főnök neki, hogy hogy lehet ilyen béna.
2011. júl. 20. 16:23
 6/19 anonim ***** válasza:
a munkatársad forduljon azonnal a munkaügyi felügyelőséghez
2011. júl. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Hiába állítja a főnök,hogy ki a hibás ki nem..Azt nem ő dönti el.

Ugyanis a következőnek kéne zajlania( nekem volt munkahelyi balesetem ahol eltörtem a lábam)

-Amikor elmentem az orvoshoz,megállapították,hogy eltört a lábfejem.Az orvos feljegyzést írt,amiben leírta,hogy én elmondtam,hogy munkahelyemen történt a baleset,és ő megállapította hogy hol,melyik csont tört el.

- a munkahelyemen az orvosi kezelés után a csoportvezető jegyzőkönyvet írt amiben részletesen leírta,hogy mikor,és hogyan történt a baleset.Rögzítve azt is,hogy az előírásoknak megfelelően voltam felöltözve,és a munkavédelemnek megfelelő cipő volt rajtam.Ezt a jegyző könyvet aláíratta 2 olyan tanúval akik abban az időben velem voltak,és igazolni tudták a balesetet.A jegyző könyv másolatát és az orvosi papírt megkapta a Tb is. Ők kiküldtek egy szakértőt a munkahelyemre ahol kikérdezett pár embert,és megnézet a baleset helyszínét.Mivel mindenki ugyanazt mondta,így a szakértő a jegyzőkönyvet szabályosnak találta,és elismerte,hogy nem én voltam a hibás,és a baleset tényleg munkahelyen ,munkaidőben történt.

100%-os táppénz járt.


Pár hónappal később hasonló eset történt egy kolléganőmmel,de neki az egyik ujja tört el.Ugyanaz a folyamat zajlott le.Itt is kijött egy szakértő,de mivel kiderült,hogy a kolléganőm hibázott,így neki nem járt a 100-os táppénz.

2011. júl. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint a jegyzőkönyvet utólag is fel lehet venni? Vagy hogy is működik ez? Eddig azt hittem, hogy ott, azonnal kell felvenni, még a helyszínen. Nem vagyok vele teljesen tisztában, pedig jobb lenne tudni, mert nálunk úgy működik, hogy amiért nem veri az asztalt az ember, az senkit nem érdekel.
2011. júl. 20. 16:29
 9/19 anonim ***** válasza:

: ma 16:26

A két sérült kolléganőd élhetett volna panasszal,főleg hogy orvosi kezelés alatt álltak..De még nem késő..Nyugodtan tegyenek panaszt a megfelelő helyen.

2011. júl. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Ja és egyébként meg letagadnak,meg lefizetnek mindenkit, ha valami szabálytalanság történik.

Szóval esetleg fényképezni is érdemes a baleset helyszínét, még akkor,ott, minden esetre felkészülve?

2011. júl. 20. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!