Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak a lányommal ha...

Mit csináljak a lányommal ha reggel egyáltalán nem akar enni, tízórai max egy joghurt, vagy az sem, ebéd pár falat, és estére jön rá hogy milyen éhes? Akkor meg tömi magát!

Figyelt kérdés

Ennek meg az a vége hogy éjjel nem alszik,csak nyűglődik,forgolódik,bántják a szelek! Nem alszik rendesen,2óránként kell,persze e miatt napközben tiszta hiszti.

Esküszöm mindent elkövetek hogy egyen rendesen,de nem jutok sehova! Hiába készítem neki oda az ételt,erőszakkal nem nyomhatom le a torkán. Adjatok tanácsot,mert ez a helyzet kiborító! Én is kivagyok a fáradságtól. Mit csináljak vele? Kötözzem meg,és tömjem meg mint a libát?!


2012. jan. 12. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi nemrég éltünk túl egy hasonló időszakot.

A 2 éves fiam csak ímmel-ámmal evett egész nap, aztán jól bevacsorázott, majd fél 9-kor (fürdés és tejivás után) közölte hogy 'Hamma'. Első pár nap még kapott 2-3 szem kekszet, és észrevettem, hogy szép lassan sportot űz belőle!

Volt, hogy fél 8-kor álltunk fel a vacsoraasztaltól, direkt szóltam neki, hogy csak fürdés előtt kap enni, utána csak inni, és mégis, kezdte a műsort fél 9-kor.

1-2-szer irtó dühös lettem, volt hogy tényleg csak tejet, tejitalt vagy teát kapott fürdés után, és bizony reggelre korgott a gyomra. Nem sírt, mert érezte rajtam az elszántságot, és ma már nem is kér csak inni fürdés után.

Kb. 2 hétig tartott a kínlódás.

2012. jan. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nálunk az is probléma hogy minden nap este 8ra ér haza az apja a melóból,és vele eszik. Lefekvéskor megiszik 2dl tejet még,és nagyon sokszor van hogy hajnalban is kéri,nem is egyszer. Próbáltam már hogy nem adtam neki,de akkor felordította hajnalok-hajnalán az egész házat.
2012. jan. 12. 16:27
 3/5 anonim ***** válasza:
És nem tudnád mondjuk fél 6-körül megetetni, hogy apával már csak csipegessen? Akkor elég lenne a tej is neki, szerintem ha kicsit a sarkadra állsz (nem kell sem éheztetni, sem megtömni), biztosan sikerül!
2012. jan. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Épp ez a baj hogy sehogyan sem tudom megetetni!!! Az apjának meg külön tetszik hogy milyen jó étvágyú a gyerek,és örül neki hogy vele eszik. Mikor meglátja a kisasszony már viszi a kisszéket és megy hozzá enni! Persze nem haragszom rá,mert 12órázik és csak ilyenkor vannak együtt. Fél 10felé megy aludni a kisasszony.
2012. jan. 12. 16:43
 5/5 anonim ***** válasza:

bandáznak ez kétségtelen...

valahogy be kellene vonni apát, hogy ő is azt mondja, hogy ott lehet vele, de olyan későn ő már nem ehet, csak tejet ihat vele, az együttlét öröme úgy is megmarad. Ő meg előtte szépen megeszi a vacsiját. Csak ehhez apának is nagyon együttműködőnek kell lennie, tehát fontos, hogy egyetértés legyen köztetek.


Bár.... jut eszembe.... itt éppen a szülő az, aki nem mutat jó példát. tehát igazából apának nem ilyenkor kellene enni, de hát felnőtt ember nehezen változtat.


Innentől már tied az ügy, hogy mennyire megbeszélhető a pároddal a dolog.

2015. jún. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!