Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most akkor baj lenne? Vigyem...

Most akkor baj lenne? Vigyem dokihoz?

Figyelt kérdés

A minap megijesztett egy ismerősöm, hogy a gyermekemet orvoshoz kéne vinni, mert későn érő eléggé. 3 éves (2 hónap múlva) fiú, és még mindig nem beszél rendesen. Illetve csetlik-botlik viszonylag sűrűn. Én nem látom, hogy bármi probléma lenne az egészségével, de tény, hogy sokszor a semmin is elesik. Naponta kb. 6-8 alkalommal is. Én inkább figyelmetlenségnek látom, nem betegségnek, de mégis most picit elbizonytalanodtam.

És a beszéde sem az igazi még. Mi értjük itthon, de kivülálló még mindig nem, hiába használ már szavakat, rövid mondatokat. A kiejtése nem az igazi. És sokszor úgy fogalmaz pld, hogy "Hovász?" amikor azt kérdezi, hogy "Hová mész?" Szavakból is a rövidebbeket használja, 3 szótagú szava csak egy van, a "bicikli". De rövid szót már rengeteget mond. Mi a véleményetek?


2012. jan. 14. 08:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Itt buktam én éveket,mert azt mondják a szakemberek,hogy különösen az első években lehet a mozgásterápiával eredményt elérni.


Mire az óvónők kiszűrték , hogy csetlik,botlik,akaratos ...eljutottunk a nevelési tanácsadóba évek múltak el,holott már bölcsis korában kérdezgettem a védőnőt is a gyermekorvost,hogy miért ennyire mozgékony ,miért esik ,kel...mindvégig kinevettek,hogy ne aggódjak,nagyon bánt,hogy előbb nem hallgattam magamra és nem vittem magamtól ,minél korábbi életkorban fejlesztik annál nagyobb a siker.


Nézesd meg,ha aggódsz ,legfeljebb azt mondják,hogy minden rendben.

2012. jan. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

én meg szeretném ha meg lehetne engem nyugtatni :)

kisfiam 2 éves múlt, nem beszél, csak pár szava van, viszont megállás nélkül magyaráz. hol "gügyög", hol a saját nyelvén. és ha a saját nyelvén beszél, elvárja, hogy megértsem, teljesen kiborul ha nem tudom mit szeretne :(


gekkoban voltunk, nevelési tanácsadóba be vagyunk jelentkezve, 2 hónapja várjuk az időpontot. hétfőn hívom a gézengúzt, van egy tornájuk ami tetszik, szívesen vinném oda a fiam.

tsmt torna nálunk csak fizetős van, alkalmanként 6000.- :( nagyon szeretném vinni csak sajnos most, hogy gyest kapok, nem tehetjük meg, de ha msá nem marad...


én úgy vagyok vele, ha valami van akkor most derüljön ki, 6 éves korig fejleszthető a gyerek azon a téren ami nekünk kellene.

2012. jan. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"én úgy vagyok vele, ha valami van akkor most derüljön ki, 6 éves korig fejleszthető a gyerek azon a téren ami nekünk kellene."


Nagyon helyes hozzáállás ,én így utólag tele tapasztalattal azt mondom,hogy mindenki nézesse meg a gyerekét már akár 2-3 évesen egy képességfelmérésre vigye el,pláne ha csak egy kicsi gyanú is van rá,hogy valami eltér az átlagostól,a struccpolitika a legrosszabb ,értékes évek veszhetnek el emiatt és a későn kezdett fejlesztés még ha nagy erőkkel is folyik (heti több alkalom) már nem olyan hatásos sajnos.


Nem kell,hogy egy nem szakember számára (anyuka) súlyos tünetek mutatkozzanak,pici eltérések is gyanúra adnak okot...például nem nagyon mászott,felgyorsult volt a mozgásfejlődése ,csetlik-botlik...



Irigylem azokat akik még ennyire időben vannak mint TE ...bárcsak visszamehetnék az időben,már nem hinnék a védőnőnek,orvosnak ,hogy majd érik a gyerek és nem lesz ennyire túlmozgásos,meg,hogy miden gyerek ilyen.



Az én figyelemzavaros fiam 2,5 évesen egyik napról a másikra kezdett hosszú mondatokban ,teljes nyelvtani helyességgel beszélni ,azelőtt csak egy-egy szót mondott.

2012. jan. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Igen, ezeket a tornákat én is kiszúrtam, nekem is nagyon szimpatikusak.

És, ha az én szavaimtól megnyugszol, akkor leírom, hogy kétéves kisfiú még tök normális, ha nem beszél. Semmi, de semmi baj nincs még azzal. Szerintem el is fognak tanácsolni, de ne nekem legyen igazam. Szerintem te túlaggódod ezt a dolgot most.

2012. jan. 14. 17:13
 15/16 anonim ***** válasza:

"tsmt torna nálunk csak fizetős van, alkalmanként 6000.- "



Mennyi :-O ???!!!

EZ nem normális ár,ha csak nem arról van szó,hogy az otthoni torna betanítása ennyi,ami ugye havonta csak egyszer kell.

Vagy lehet,hogy nem illeszthető csoportba a gyermek,még akkor elképzelhető,hogy mivel egy órán keresztül csak vele foglakoznak ezért ennyi az ár.


Ez nagyon durva.

MI jelenleg havonta járunk egyszer betanulni,utána a következő hónapban megnézik jól csináljuk e van e javítanivaló,aztán a következő hónapban ismét betanulni az újabb tréninget.

A csoportos torna ára nálunk alkalmanként csupán 300 ft,de az majd csak később jöhet szóba,ha márbizonyos szintet elértünk az otthonival.


Éppen egy órája tornáztattuk meg a férjemmel a kisfiunkat ,hihetetlen a javulás,mikor először csináltuk rúgott,csípett,harapott ,rengeteg kiszállási kísérlete volt a feladatok csinálása közben,most pedig alig egy-két kiszállási kísérlet,ahonnan is könnyedén viszatéríthető,nem ordít,hogy ő ezt nem hajlandó csinálni,élvezi,hogy dícsérem,akarja csinálni.


A viselkedésprobléma rengeteget javult ,van feladattudata ,jobban alszik (előtte szinte minden éjszaka pavorozott,alvajárt most ezek teljesen ! abbamaradtak).

2012. jan. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Megjártam néhány szakembert. A logopédus azt mondta minden rendben, ne aggódjak! Nem kell fejlesztés, csak ha szeretném. Nem árt neki, de ha ettől megnyugszom, vigyem.
2012. jan. 21. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!