Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le a fiamat...

Hogyan szoktassam le a fiamat az éjszakai tejivásról?

Figyelt kérdés
2 éves elmult már és még éjszakánként kéri a tejet. Szerintem ez már megszokás.Ha nem adok neki akkor sír,és felkelt mindenkit.Vagy hagyjam ,és majd elhagyja valamikokr. Nem vészes az az 1 felkelés éjszaka,csak azért gondoltam,mert ez rászokás csak.(szerintem)
2009. máj. 26. 07:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem probáld megitatni csak,talán szép lassan megszokja.Éjjel csak vizet adj mert az édestöl szomjasabb lessz és akkor azt szokja meg.

A 6 éves fiam is iszik éjjel vizet,nem mindig de néha kér.

Szerintem felfogja majd,hogy nincs tej éjjel,elfogyott.Ha nagyon nem enged esetleg ne az adagot add,egyre kevesebbet,talán két hét és átáll.Ahoz is hozzászokott,hogy fel kell kelni.Én amikor beteg voltam éjjel 4-ig birtam gyogyszer nélkül,ez egy hétig tartot.A következő héten megszokásbol ébredtem meg és nehezen is aludtam vissza.Nem kell éjjel egyen,söt aludni kéne.

Jó, én szerencsés helyzetben vagyok,az enyémek szopiztak,de én ragaszkodtam a 8 hét éjszakai kajához.Azota nem esznek éjjel,a baba is néha éjjel iszik vizet és alszik is tovább.6 éves és egy 14 hónapos baba anyuja.Szerintem fokozatosan tedd.

Sok sikert.

2009. máj. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Próbáltam már itatni,de ugy ordít éjszaka a tejért,hogy inkább viszek be neki.Nem tudom mi lenne a megoldás. Van egy 9éves fiam aki reggel iskolába megy,van egy 3 hónapos kilányom aki viszont már átalussza az éjszakát, az apjuk meg reggel korán kell fizikai munkát dolgozik,és nekik szükségük van a pihenésre. Hiába vannak a másik szobába,áthallatszik és felébrednek rá.
2009. máj. 26. 11:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én megértem a helyzetedet. Nekem két fiam van, a második még csak 9 hetes. Nálunk a másodiknál alvás problémák voltak, esti alváskor csak üvöltött (nappal érdekes módon minden jól ment). Így a karunkon hordozgattuk, hogy a nagyobbikat fel ne keltse. De utána adódott egy lehetöség, amit azonnal kihasználtunk: A nagyobbik (3,5 éves) elutazott nagymamáékkal 5 napra. S most már elmondhatom, 9 hetes múlt a kicsi, de esténként magától alszik el az ágyában!!!!

Visszatérve az esetedre. Lehetséges, hogy hamar elhagyja. S ha nem zavar, akkor hagyjad. De hátha adódik nálatok is egy-egy megfelelö helyzet. Pl. nyári szünet, vagy szabadság stb.

2009. máj. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia! Már egy éve írtad a kérdést, ami nálunk épp most aktuális. A két éves fiam éjszakánként 6-7 alkalommal kér inni, de én csak vizet adok neki. Nem az számít a gyereknek, hogy mit iszik, csak ihasson. Nappal is ez nyugtatja meg. Ha ivott visszaalszik és 1-1,5 óra múlva újara inni kér. Nagyjából ugyanaz a helyzet, mint nálatok volt tavaly (nagyobb tesó + apa a másik szobában...)

Érdekelne, hogy a te gyerkőcöd leszokott-e és mikor az éjszakai ivásról? Milyen jótanácsokat kaptál ezügyben?

2010. jún. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!